Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

O nemocnici

Aktuality a média


Léčebna dlouhodobě nemocných v Prostějově slaví 50 let

7.6.2024

Prostějov, 5. června 2024: Nemocnice AGEL Prostějov slaví. Zdejší Léčebna dlouhodobě nemocných (LDN) si v červnu připomíná půl století od svého založení. Výročí chce oslavit také s širokou veřejností, pro kterou připravila při této příležitosti 19. června Den otevřených dveří. Zájemci se budou moci seznámit s bohatou historií oddělení, ale také si mohou projít její prostory, jednotlivá oddělení a seznámit se s ošetřujícím personálem.

Celý článek


Den otevřených dveří LDN

27.5.2024

Nemocnice AGEL Prostějov letos slaví 50. výročí založení Léčebny dlouhodobě nemocných a 5. výročí otevření oddělení D, Následné a paliativní péče! Srdečně vás zveme na Den otevřených dveří, kde budete mít možnost prohlédnout si naše oddělení, seznámit se s historií LDN, s personálem, se spektrem poskytované péče a mnoho dalšího. Na všechny se moc těšíme!

Celý článek


Den otevřených dveří Centra léčebné rehabilitace

23.5.2024

Při příležitosti 30. výročí založení Centra léčebné rehabilitace v Nemocnici AGEL Prostějov vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční 28. 5. 2024 od 14:00 hodin. Všichni jste srdečně zváni.

Celý článek


Májový retro odběr

10.5.2024

Milí dárci, máme pro vás skvělou zprávu! Blíží se další tematický odběr krve – tentokrát Májový retro odběr! Označte si datum 16. května v kalendáři, protože se chystáte na hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Prostějov. Přijďte a udělejte si den volna od běžného shonu! Vaše krev může udělat velký rozdíl a pomoci těm, kteří to potřebují. Dejte nám pár minut svého času a udělejte dobrý skutek, který může zachránit život. Na všechny dárce se moc těšíme.

Celý článek


Den prevence cévní mozkové příhody

10.5.2024

Pokleslý koutek, ochrnutí končetin a porucha řeči. To jsou hlavní příznaky cévní mozkové příhody. Na osvětu týkající se prevence tohoto vážného onemocnění se zaměřuje i naše nemocnice, která pravidelně organizuje preventivní akci „Den prevence cévní mozkové příhody“. Ve středu 15. května od 9 do 11 hodin budou zdravotníci zájemcům k dispozici ve vestibulu nemocnice, kde jim změří tlak a hladinu cukru v krvi, provedou analýzu tělesného tuku a dále poskytnou poradenství týkající se mozkové mrtvice. Všichni jste srdečně zváni, prevence je důležitá!

Celý článek


Den hygieny rukou

29.4.2024

U příležitosti Světového dne hygieny rukou Nemocnice AGEL Prostějov pořádá 3. května 2024 preventivní akci pro zaměstnance i veřejnost, jejíž cílem je upozornit na správnou techniku dezinfekce rukou. Hygiena rukou je důležitá pro všechny, nejen pro zaměstnance zdravotnických zařízení. Všechny vás srdečně zveme.

Celý článek


Čarodějnický odběr

24.4.2024

Zveme Vás na Čarodějnický odběr, který se uskuteční 30. 4. 2024.

Celý článek


Světový den zdraví

5.4.2024

Pozvánka pro všechny dárce! Přijďte 15. dubna oslavit Světový den zdraví na naše hematologicko-transfúzní oddělení. V rámci tohoto speciálního dne vám nabízíme možnost zdarma si změřit glykémii a cholesterol. Vaše zdraví je pro nás důležité, a proto vám chceme poskytnout příležitost pro preventivní vyšetření. Přijďte se k nám podívat, rádi vás uvidíme!

Celý článek


Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice AGEL Prostějov opět otevírá své dveře budoucím rodičům

5.4.2024

Prostějov, 5. 4. 2024: Při jarním Dni otevřených dveří si budou moci zájemci prohlédnout prostory porodnice, seznámit se s porodními asistentkami, zjistit základní informace ohledně porodu, ale také se na cokoliv zeptat. Akce proběhne v úterý 9. dubna od 14 do 17 hodin a vstup na ni je bezplatný.

Celý článek


Nemocnice Prostějov bezplatně prověří zájemcům riziko zeleného zákalu

5.4.2024

Prostějov, 5. 4. 2024: Nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci prevence zeleného zákalu mohou návštěvníci Dne otevřených dveří, který se koná ve středu 10. dubna od 10 do 14 hodin na Očním oddělení Nemocnice Prostějov. Návštěvníci budou moci nahlédnout i na oddělení a zkonzultovat své oční zdravotní problémy.

Celý článek


Gastroenterologické oddělení Nemocnice AGEL Prostějov kontinuálně zavádí do praxe nové metody. Nově chce získat prestižní statut

5.4.2024

Prostějov, 4. 4. 2024: Nové endoskopické metody, ale i rozvoj specializované farmakoterapie. Gastroenterologické oddělení Nemocnice AGEL Prostějov každoročně zavádí nové metody, a také aspiruje i na statut terciárního centra s puncem nejvyšší kvality s cílem zařazení mezi takzvaná Centra digestivní endoskopie.

Celý článek


Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří očního oddělení

26.3.2024

Oční oddělení Nemocnice Prostějov zve všechny zájemce na DEN PREVENCE ZELENÉHO ZÁKALU A DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ, který se uskuteční 10. 4. 2024 od 10:00 do 14:00 hod. Budeme se na Vás těšit!

Celý článek


Kalendář akcí 2024 HTO

15.3.2024

Představujeme náš kalendář tématických dní na Hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL v Prostějově! Během těchto tématických dní budou pro naše dárce krve i krevní plazmy připraveny speciální dárky a překvapení jako poděkování za jejich cenný dar. Sledujte náš kalendář a buďte připraveni zapojit se do těchto speciálních dnů s námi.

Celý článek


Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení

11.3.2024

Zveme vás na den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení! Přijďte se podívat za námi na gynekologicko-porodnické oddělení dne 9. 4. 2024 od 14:00 hodin. Máme pro vás připravenou exkluzivní prohlídku oddělení, možnost setkání s našimi odborníky a odpovědi na vaše otázky týkající se péče o ženy a těhotné. Těšíme se na vaši návštěvu!.

Celý článek


Velikonoční odběr krve

11.3.2024

Zveme vás na VELIKONOČNÍ ODBĚR KRVE! Přijďte k nám 28. 3. na hematologicko-transfuzní oddělení a udělejte něco skvělého pro druhé - darujte krev a zachraňte život! Jako poděkování za vaši štědrost obdržíte pomlázku. Přijďte s námi oslavit Velikonoce a udělejte rozdíl v životě někoho jiného.

Celý článek


SOUTĚŽ S TRANSFUZKOU

11.3.2024

Vážení dárci od 11. 3. nám začíná další soutěž, tentokrát ve spolupráci s 1. SK Prostějov. Soutěžíme o volné vstupy na jejich zápasy a dárkové předměty s podpisy hráčů. Soutěže se může účastnit každý, kdo přijde darovat krev nebo krevní plazmu v období od 11. 3. 2024 do 5. 4. 2024 a zařadí se do souteže.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov nově pacientům nabízí novinku ve fixaci vybraných typů zlomenin horních končetin. ,,Sádra” OPENCAST je vhodná i do vody

4.3.2024

Prostějov, 4. 3. 2024: Nemocnice AGEL Prostějov ve své Úrazové ambulanci nabízí nejnovější a nejmodernější formu fixace OPENCAST. Tato novodobá ,,sádra” z karbonových vláken je extrémně lehká, vzdušná, hygienická a zároveň vhodná do vody.

Celý článek


Miminka v porodnicích AGEL přicházejí na svět každý den. Na poslední přestupný rok 2020 se jich ve Vítkovicích, Šternberku, Prostějově a Přerově narodilo sedm

1.3.2024

Ostrava, 28. 2. 2024: Narozeniny jednou za čtyři roky a neobvyklé datum narození v občanském průkaze. Přestupný rok však v porodnicích skupiny AGEL není zdaleka tak výjimečným, jak by se mohlo zdát, jak plyne ze statistik porodnic. Datum ale mezi maminkami oblíbené příliš není.

Celý článek


Snídaňový odběr krve

1.3.2024

Připojte se k nám dne 19. 3. na snídaňový odběr krve! Přijďte darovat krev nebo krevní plazmu a poté si s námi společně pochutnejte na snídani. Vaše darování může zachránit životy, a my bychom vám rádi poděkovali tímto způsobem! Na všechny dárce se moc těšíme.

Celý článek


V zaměstnání sanitářem, ve volném čase úspěšným speleologem a fotografem. I takové zaměstnance má Nemocnice AGEL Prostějov

21.2.2024

Jako sanitář začínal přibližně před devíti lety. Původně vystudoval zootechniku a pracoval v zemědělství. Po vystudování tohoto oboru však každých pět let měnil práci a hledal něco, co jej bude naplňovat. Pan Hruban se tedy rozhodl udělat si sanitářský kurz a kurz pracovníka v sociálních službách a již déle než pět let pracuje v Nemocnici AGEL Prostějov.

Celý článek


Kurz resuscitace novorozence a kojence 2024

16.2.2024

Termíny kurzu resuscitace novorozence a kojence pro rok 2024.

Celý článek


Valentýnské darování krve v Nemocnici AGEL Prostějov

12.2.2024

Prostějov, 12. 2. 2023: Svatý Valentýn bývá svátkem plným lásky, dobrých skutků a hezkých gest. Již tradičně jej oslaví i dárci krve z Prostějovska, a to již 13. – 14. února Valentýnským odběrem na hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Prostějov. Ať již přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek. U stálých dárců je potřeba se k odběru předem objednat.

Celý článek


Valentýnský odběr

12.2.2024

Vážení dárci, přijďte s námi oslavit svátek všech zamilovaných tím nejkrásnějším způsobem – darováním krve či krevní plazmy! Vaš cenný dar může zachránit život druhým a jako malou sladkou pozornost od nás dostanete odměnu. A to není vše! Dárci, kteří přijdou darovat se svými partnery, obdrží dárek navíc. Přijďte společně zachránit životy a oslavte lásku a solidaritu s námi!

Celý článek


Čtyři páry dvojčat a převaha narozených chlapců – to je statistika porodnice Nemocnice AGEL Prostějov za uplynulý rok

4.1.2024

Prostějov, 4. 1. 2023: Celkem 604 narozených dětí, z toho 4x dvojčata a opět vedl počet chlapců nad děvčátky. Nejplodnějším měsícem v porodnici Nemocnice AGEL Prostějov byl vloni srpen.

Celý článek


Předporodní kurzy pro těhotné 2024

18.12.2023

Představujeme termíny PŘEDPORODNÍCH KURZŮ pro rok 2024, které startují 18. ledna 2024 v budově stravovacího provozu nemocnice AGEL Prostějov. Obsahem předporodního kurzu je seznámení budoucích rodičů s přípravou na porod, s obdobím šestinedělí a péčí o novorozence. Těšíme se na vás!

Celý článek


Výročí operačních sálů Nemocnice AGEL Prostějov

4.12.2023

Koncem roku 2023 to bude již 20 let od okamžiku, kdy se definitivně přestěhovala poslední oddělení ze starého nemocničního areálu na Lidické ulici do nových prostor stávající Nemocnice AGEL Prostějov na ulici Mathonova, která nese jméno prvního ředitele a primáře chirurgie v Prostějově. Mezi poslední oddělení, která se tehdy stěhovala, patřilo ARO, chirurgie a chirurgická JIP, ortopedie, gynekologicko-porodnické oddělení a úplně jako poslední se den před Silvestrem stěhovalo interní oddělení.

Celý článek


Preventivní akce potvrdila nutnost vyšetření - MOVEMBER

29.11.2023

Dne pro chlapy - preventivní osvětové akce zaměřené na rakovinu prostaty a varlat využilo v Nemocnici AGEL Prostějov přes 40 mužů. U několika z nich bude kvůli výsledkům potřeba další kompletní vyšetření.

Celý článek


Nová metoda diagnostiky nádorových onemocnění prsu

23.11.2023

Nádorová onemocnění prsu jsou u žen stále častějším onemocněním a některé nádorové změny nemusí žena ani rozpoznat – bývají nehmatné. Právě tyto případy je možné odhalit včas díky mamografickému screeningu. Nová metoda pro detekci zhoubného nádoru a spádových lymfatických uzlin, kterou nyní využívají lékaři v Nemocnici AGEL Prostějov, jim umožňuje takový nádor před chirurgickým odstranění označit.

Celý článek


O vyšetření glykemie byl v Nemocnici AGEL Prostějov velký zájem

16.11.2023

Světový den diabetu v Nemocnici AGEL Prostějov připomněl rizika spojená s cukrovkou a nasměřoval návštěvníky k vhodné prevenci.

Celý článek


Evropský antibiotický den

16.11.2023

Evropský antibiotický den každoročně připadá na 18. listopadu. V Nemocnici AGEL Prostějov připomínají nejen důležitost a správnost užívání antibiotik, ale také varují před jejich nadužíváním.

Celý článek


Mikulášský odběr

14.11.2023

Na hematologicko-transfuzním oddělení jsme si pro vás přichystali MIKULÁŠSKÝ ODBĚR, který se uskuteční 5. a 6. prosince. Nebude chybět mikulášská tématika ani pozornost pro dárce. Těšíme se na vás.

Celý článek


40 let na chirurgii - medailon Nemocnice AGEL Prostějov

9.11.2023

„Za 40 let se chirurgie zcela proměnila – pacienti mají vysoký komfort,“ říká vrchní sestra Centrálních operačních sálů a centrální sterilizace Nemocnice AGEL Prostějov Věra Šimková. Počet operací, u kterých asistovala, za ta léta ani nespočítá. Vrchní sestra Centrálních operačních sálů a centrální sterilizace Nemocnice AGEL Prostějov Věra Šimková nastoupila do prostějovské nemocnice hned po ukončení zdravotnické školy v Hranicích na Moravě. Kromě náročné práce ve zdravotnictví již 8 let předvádí ve volném čase i na módních molech.

Celý článek


MOVEMBER v síti laboratoří AGELLAB

7.11.2023

Jako každý rok, i letos, se síť laboratoří AGELLAB v listopadu 2023 připojí k celosvětovému boji proti rakovině prostaty a varlat v rámci kampaně Movember. Až do konce měsíce mohou zájemci z řad pánské populace nad 45 let věku navštívit vybrané odběrové místo sítě AGELLAB a požádat zdarma o vyšetření PSA.

Celý článek


STOP DEKUBITŮM

2.11.2023

Zveme vás na preventivní akci Stop dekubitům. Dekubity mohou vznikat kdekoli na těle, ale obvykle se vyskytují v oblastech, na kterých většinou spočívá váha celého těla, jako je kost křížová, hýždě a paty. Přijďte se dozvědět, jak jim předcházet. Těšíme se na vás 16. listopadu od 10:00 hodin ve vstupní hale Nemocnice AGEL Prostějov.

Celý článek


Mezinárodní den nevidomých

23.10.2023

Oční oddělení Nemocnice AGEL Prostějov vás zve na preventivní akci - MEZINÁRODNÍ DEN NEVIDOMÝCH. Akce se bude konat 16. listopadu od 10:00 hodin ve vstupní hale nemocnice. Těšíme se na vaši návštěvu.

Celý článek


Bariatrické centrum Nemocnice AGEL Prostějov za deset let úspěšně odoperovalo stovky pacientů, jimž nabízí i hojně využívané BARI – kluby.

20.10.2023

Bariatrická chirurgie je v současné době považovaná za neúčinnější způsob léčby pro pacienty trpící těžkou obezitou a přidruženými chorobami. ,,Chirurgické léčbě obezity se v Nemocnici AGEL Prostějov věnujeme více než deset let. Za tuto dobu jsme odoperovali přes 500 pacientů a počet obézních pacientů, u kterých je nutný chirurgický zákrok, rok od roku roste,“ říká MUDr. Petr Vaverka, specialista na bariatrickou a metabolickou chirurgii Nemocnice AGEL Prostějov.

Celý článek


Laboratoře AGEL hlásí stále nové záchyty legionely – jejich počet během prázdnin stoupl. Nemoc je v ČR poddiagnostikována, přitom vyšetření je snadné, rychlé a spolehlivé

5.9.2023

Ostrava, Prostějov 4. 9. 2023: Voda z nádrží a trubek, nebulizátorů, sprch, ale také z klimatizací, vířivek a zvlhčovačů vzduchu – všude tam, kde voda stagnuje a poté se „tříští“ při kontaktu s člověkem, může být potenciálním zdrojem onemocnění legionářskou nemocí nebo její mírnější formou – pontiackou horečkou. Během prázdnin těchto záchytů v laboratořích AGEL přibylo.

Celý článek


Hemodialyzační oddělení Nemocnice AGEL Prostějov poskytuje svým pacientům léčbu již 30 let. Za tu dobu pomohlo více než 1500 pacientů se selháním ledvin

5.9.2023

Prostějov, 30. srpna 2023: v září 2023 tomu bude již 30 let, co Nemocnice AGEL Prostějov uvedla do provozu své vlastní hemodialyzační oddělení. Hemodialyzační oddělení pečuje o pacienty z celé Moravy, ale přechodně již dialyzovalo i pacienty z Kanady, Itálie nebo Německa.

Celý článek


Nemocnici AGEL Prostějov má nový parní sterilizátor. Špičkový přístroj za bezmála dva miliony korun usnadní práci v Laboratoři lékařské mikrobiologie

17.8.2023

Prostějov, 17. srpna 2023: Nemocnice AGEL Prostějov pokračuje modernizaci svého vybavení. Na oddělení laboratorní medicíny v Laboratoři lékařské mikrobiologie již funguje moderní parní sterilizátor od renomovaného výrobce Fedegari. Představuje efektivní změnu při tlakové sterilizaci a při sterilizaci proudící parou.

Celý článek


Mokré plavky i změna stravy – letní mykózy a plísně se netýkají pouze žen. Pro radu do Nemocnice AGEL Prostějov chodí i páry

11.8.2023

Prostějov, 11. srpna 2023: Koupání ve volné přírodě, celodenní pobyt u bazénu v jedněch plavkách, ale i nárazová změna stravy s přemírou cukru a alkoholu. S gynekologickými potížemi v podobě kvasinkových infekcí nebo zánětů močových cest se v létě na odborníky Nemocnice AGEL Prostějov obracejí hlavně ženy. Někdy je ale třeba přeléčit celý pár.

Celý článek


Iktové centrum prostějovské nemocnice opět získalo prestižní ocenění ESO Angels Awards

20.7.2023

Prostějov, 20. července 2023: Neurologické oddělení Nemocnice AGEL Prostějov se může opět pochlubit prestižním oceněním. Iktovému centru prostějovské nemocnice udělila Evropská organizace pro cévní mozkové příhody (European Stroke Organisation – ESO) za rok 2022 ocenění Gold status (Zlaté ocenění) - Eso Angels Awards za poskytovanou péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou. Ocenění si během 16. Cerebrovaskulárního semináře v Mikulově převzala primářka neurologického oddělení Nemocnice AGEL Prostějov MUDr. Gabriela Krejstová.

Celý článek


Fyzioterapeutka doporučuje: Ideální podporu nohám při sportu nabídnou vložky vytvořené na míru

17.7.2023

Prostějov, 14. července 2023: Každé chodidlo má svůj individuální tvar, který v kombinaci s ideální oporou a pohodlím v obuvi může zlepšovat i výkonnost. Pro sportovce napříč sportovními odvětvími je proto skvělou volbou bootfitting, který nabízí výrobu individuálně tvarovaných anatomických vložek do bot na základě komplexní diagnostiky chodidel. Tuto službu nabízí například i prostějovské AGEL Sport Clinic, a to dětem i dospělým.

Celý článek


Radiologové prostějovské nemocnice vyšetřují novým stomatologickým rentgenem

28.6.2023

Prostějov, 16. června 2023: Moderní stomatologický rentgenový přístroj uvedla do provozu Nemocnice AGEL Prostějov. Přístroj ProMax 3D Classic od firmy Planmeca slouží k zhotovení panoramatických, cefalometrických a CB-CT snímků pro potřeby stomatologů, případně chirurgům při úrazech čelistí. Špičkový přístroj v hodnotě dvou miliónů korun nahradil původní starý rentgen, který už byl nevyhovující.

Celý článek


Funkci plic prověří prostějovští zdravotníci zájemcům zdarma v rámci Dne spirometrie

22.6.2023

Prostějov, 21. červen 2023: Nemocnice AGEL Prostějov zve v úterý 27. června zájemce z Prostějova a okolí na bezplatnou preventivní akci zaměřenou na plicní choroby. Den spirometrie příchozím nabídne možnost rychlého a bezbolestného vyšetření plic spirometrem, který odhalí funkční stav plic. Akcí se Nemocnice AGEL Prostějov připojuje k celosvětovým oslavám Dne spirometrie, který každoročně vyhlašuje Evropská plicní nadace při Evropské respirační společnosti.

Celý článek


Světový den dárců krve v prostějovské nemocnici doplní zásoby nejcennější tekutiny

14.6.2023

Prostějov, 13. června 2023: Také v Nemocnici AGEL Prostějov si tento týden připomenou Světový den dárců krve, jehož cílem je oslavit a podpořit dobrovolníky za jejich záslužnou činnost. Každý, kdo přijde ve čtvrtek 15. června darovat krev či plazmu do prostějovské nemocnice, obdrží navíc jako poděkování poukaz do LÉKÁRNY AGEL na nákup v hodnotě 100 korun. Prostějovská nemocnice tak chce oslovit další dobrovolníky k bezpříspěvkovému darování krve a plazmy a doplnit tak zásoby nejcennější tekutiny na období letních prázdnin, kdy transfuzní centra často bojují s dočasným nedostatkem dárců, kteří odjíždějí na dovolené.

Celý článek


Lékařka radí: Než začnete s během, prověřte své zdraví a kondici!

13.6.2023

Běhání umí skvěle prospět zdraví i kondici a je jednou z velmi oblíbených i dostupných aktivit. Pokud se ale pro běhání rozhodujete po nějaké pauze, například i té zimní, je dobré prověřit své zdraví – a to bez ohledu na to, jestli jste profík, nebo „hobbík“. Pomocí zdravotní prověrky totiž zjistíte nejen to, jak je na tom vaše zdraví aktuálně, ale také se ujistíte, že jste připraveni na další zátěž, kterou může běh přinést.

Celý článek


Na Den dětí do prostějovské porodnice nepřiletěl čáp ani vrána, radostné překvapení však přinesla NADACE AGEL

2.6.2023

Mezinárodní den dětí v prostějovské porodnici do statistik novorozenců nepřinesl ani jedno miminko. Překvapení, které měla NADACE AGEL připraveno pro čerstvé rodiče, jejichž ratolest přijde na svět právě na tento den, však nezůstalo bez příjemců. Deset moderních zavinovaček v celkové hodnotě převyšující 10 tisíc korun obdržely maminky aktuálně ležící se svými miminky na oddělení šestinedělí.

Celý článek


Pokud máte, byť malé, podezření na cévní mozkovou příhodu, volejte ihned 155

15.5.2023

Prostějov, 12. května 2023: 15. května každoročně slavíme Světový den mozkové mrtvice. Toto náhlé ochromení činnosti některé z mozkových částí postihne ročně pětatřicet tisíc Čechů a jeho následky mohou být i fatální, pokud není včas odhaleno a vhodně léčeno. Bohužel pro mnohé Čechy je tato problematika stále velkou neznámou, a na 30 lidí denně na tuto zdravotní komplikaci umírá. Stovkám dalších pak zůstávají trvalé následky. Změnit se to snaží zdravotníci právě pomocí osvěty, která na problematiku CMP, její příznaky i prevenci upozorňuje.

Celý článek


Den prevence cévní mozkové příhody v Nemocnici AGEL Prostějov pacienty zaujal

11.5.2023

Prostějov, 11. května 2023: Obyvatelé Prostějovska a okolí projevili zájem o dnešní Den prevence cévní mozkové příhody, který se konal v Nemocnici AGEL Prostějov. Akce se zúčastnilo téměř 60 osob a s výsledky vyšetření byli odborníci poměrně spokojeni, například hladinu krevního cukru měli všichni vyšetření návštěvníci v mezích normy.

Celý článek


V prostějovské nemocnici odebíraly krev dárcům čarodějnice

26.4.2023

Darování krve na oddělení tematicky vyzdobeném v čarodějnickém stylu a za přítomnosti zdravotnického personálu v maskách. Tak vypadalo v úterý a ve středu darování krve na hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Prostějov. Speciální akce přilákala během dvou dnů několik desítek dárců krve, přičemž dva zájemci přišli darovat cennou tekutinu poprvé.

Celý článek


Po období pandemie covid-19 provádějí nyní v Nemocnici AGEL Prostějov rekordní množství operací

20.4.2023

Centrální operační sály Nemocnice AGEL Prostějov v loňském roce dosáhly rekordních výkonů. Po dvou letech útlumu způsobených onemocněním covid-19, kdy byl počet operací snížený přibližně na 4 tisíce za rok, provedli v loňském roce zdravotníci prostějovské nemocnice přes 5100 chirurgických, ortopedických a gynekologických zákroků. Pro operace v letošním roce pak mají pracovníci operačních sálů k dispozici zcela nové instrumentarium za více než tři čtvrtě milionu korun.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov zve nastávající rodiče na Den otevřených dveří porodnice

14.4.2023

Nastávající maminky a tatínky z celého Olomouckého kraje zve Nemocnice AGEL Prostějov na Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení. Akce, která proběhne v úterý 18. dubna, nabídne budoucím rodičům jedinečnou možnost prohlédnout si prostředí porodnice, seznámit se s odborným personálem i získat informace o péči poskytované těhotným ženám, rodičkám a novorozencům. To vše zdarma a bez předchozí rezervace.

Celý článek


Hospitalizování v Nemocnici AGEL Prostějov o Velikonoce nepřijdou

6.4.2023

Blížící se Velikonoce patří mezi nejvýznamnější svátky v roce, Nemocnice AGEL Prostějov ale funguje i ve svátečním čase na plné obrátky. Pobyt pacientům i práci personálu však ve sváteční čas zpříjemňuje řada milých drobností.

Celý článek


O Den otevřených dveří Očního oddělení prostějovské nemocnice měli lidé zájem

22.3.2023

Téměř 70 zájemců využilo dnes možnosti nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci dne prevence zeleného zákalu na Očním oddělení Nemocnice AGEL Prostějov. Preventivní akce byla spojena se dnem otevřených dveří, v rámci kterého si lidé mohli také prohlédnout prostory očního oddělení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov má nové Centrum biologické léčby pro pacienty s kožními obtížemi

22.3.2023

Pacienti s vážnými kožními obtížemi mohou v prostějovské nemocnici nově získat nejmodernější specializovanou péči. Nemocnice v rámci rozšiřování a modernizace služeb vytvořila v návaznosti na kožní ambulanci nové Centrum biologické léčby, které využívá nejmodernější metody léčby založené na aplikaci látek ovlivňujících imunitní systém. Služby centra využijí zejména pacienti s atopickým ekzémem a pacientky s lupénkou.

Celý článek


Zdravotníci prostějovské nemocnice zvou na Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří očního oddělení

15.3.2023

Prohlídku prostor očního oddělení, ale i osvětu na téma „tichého zabijáka zraku“ – zeleného zákalu nabídne ve středu 22. března Nemocnice AGEL Prostějov. Pro širokou veřejnost pořádají zdravotníci Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří očního oddělení, který se zaměří nejen na informativní osvětu ohledně očních obtíží u tohoto onemocnění, ale i na bezplatné preventivní vyšetření nitroočního tlaku.

Celý článek


H2O odběr

13.3.2023

U příležitosti světového dne vody Vás zveme na H2O odběr na hematologicko-trnsfuzní oddělení. Přijďte v tento den darovat krev nebo krevní plazmu a obdržíte od nás jako poděkování vitamíny obohacenou vodu.

Celý článek


Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dvěří očního oddělení

13.3.2023

Oční oddělení Nemocnice AGEL Prostějov si Vás dovoluje pozvat u příležitosti Celosvětového týdne glaukomu na Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dvěří očního oddělení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov zakládá BARI klub pro bariatrické pacienty i adepty

7.3.2023

Pacienti, kteří podstoupili bariatrickou operaci, ti, kteří se na tento typ zákroku připravují, ale i všichni, kteří o chirurgické léčbě obezity zatím jen uvažují, jsou nově vítáni ve specializovaném klubu Nemocnice AGEL Prostějov. Cílem nového BARI klubu je umožnit pacientům neformální cestou vzájemně sdílet informace získané v reálné praxi, ale i rozklíčovat případné nejasnosti společně s odborníky.

Celý článek


Květinový odběr

2.3.2023

Květinový odběr proběhne dne 7. 3. 2023 od 6:00 do 8:00 hod. na hematologicko-transfuzním oddělení.

Celý článek


Alkohol a drogy mohou u dětí nevratně poškodit zdraví, varují odborníci Nemocnice AGEL Prostějov

28.2.2023

Až tisícovka dětí a mládeže v Česku každoročně končí na nemocničních odděleních z důvodu vážné otravy. Nejčastěji jde o intoxikaci léky, drogy nebo alkohol. Ty mohou způsobit jednak vážné akutní obtíže, ale také dlouhodobá nevratná poškození, a to zejména jater a mozku. Varovat děti a mládež přímo ve školách se proto rozhodla Nemocnice AGEL Prostějov. Ožehavým tématem jsou přitom i moderní formy drog, mezi které patří například dětmi často využívané a dokonce legální nikotinové sáčky.

Celý článek


Akreditovaný kvalifikační kurz sanitář

13.2.2023

Kvalifikační kurz připravuje jednotlivce k získání odborné způsobilosti k výkonu povolání sanitáře.

Celý článek


Kalendář akcí 2023

5.2.2023

Na letáku níže naleznete Kalendář akcí 2023 Hematologicko-transfuzního oddělení. Přijďte darovat krev nebo plazmu!

Celý článek


Časná diagnostika pomocí nového špičkového analyzátoru v Nemocnici AGEL Prostějov zvyšuje šanci na přežití u pacientů s nejtěžšími infekcemi

1.2.2023

Laboratoř lékařské mikrobiologie v Nemocnici AGEL Prostějov získala významnou přístrojovou posilu v podobě unikátního automatického analyzátoru BioFire FilmArray. Mikrobiologové na něm provádějí časnou diagnostiku pomocí sofistikované metody PCR multiplex, která zvyšuje šanci na přežití i u pacientů s nejtěžšími infekcemi.

Celý článek


Valentýnský odběr

31.1.2023

Valentýnský odběr proběhne dne 14. 2. 2023 od 6:00 do 8:00 hod. na hematologicko-transfuzním oddělení.

Celý článek


Vysoký zájem pacientů o druhé kolo prezidentských voleb v prostějovské nemocnici

30.1.2023

V Nemocnice AGEL Prostějov projevili vysoký zájem o druhé kolo prezidentských voleb. Volební právo zde využilo celkem 62 voličů, z toho 48 bylo zapsáno do zvláštního seznam voličů, 13 voličů mělo voličský průkaz a 1 volička byla z okrsku 16, kam spadá prostějovská nemocnice. O volby měly zájem především ženy, kterých volilo 39. K nejstarším patřila 98letá paní Zdeňka a 95letá paní Adéla.

Celý článek


Prezidenta vybíralo v prostějovské nemocnici 65 pacientů

16.1.2023

Nemocnice AGEL Prostějov zaznamenala vysoký zájem o prezidentské volby ze strany pacientů. Přímo z nemocničního lůžka zde odevzdalo svůj hlas do přenosné schránky 65 pacientů, přičemž nejstarší volička měla 95 let.

Celý článek


Kurzy resuscitace novorozence a kojence 2023

13.1.2023

V naší nemocnici jsme spustili kurzy resuscitace novorozence a kojence nejen pro nastávající maminky.

Celý článek


Cvičení pro těhotné 2023

13.1.2023

V naší nemocnici bude i v roce 2023 probíhat cvičení pro těhotné, ale pozor, letos vždy v úterý.

Celý článek


Předporodní kurzy pro těhotné 2023

13.1.2023

Máme pro Vás opět nové termíny předporodních kurzů pro rok 2023, tak se neváhejte přihlásit!

Celý článek


Přístrojovou lymfoterapii v Nemocnici AGEL Prostějov nabízí nový moderní přístroj

11.1.2023

Otoky při onkologickém onemocnění, ale i celulitidu, nadváhu, bolesti nohou při otocích nebo pocit unavených nohou mohou nově pacienti v Nemocnici AGEL Prostějov eliminovat pomocí moderního přístroje. Nemocnice obnovila vybavení kožního oddělení a pro přístrojovou terapii zakoupila moderní přístroj BTL-6000 Lymphastim Topline, který nabízí pokročilejší funkce a lepší cílení terapie přímo dle obtíží.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Prostějov se loni rodili nejčastěji Jakubové a Elišky

6.1.2023

Tradiční jména vybírá pro své potomky většina českých rodičů. Svědčí o tom také statistiky z porodnice Nemocnice AGEL Prostějov. Jméno Jakub zde bylo vloni vůbec nejčastějším vybraným jménem pro miminko, dostalo jej celkem 27 chlapců. U dívek pak jednoznačně dominovala Eliška, toto jméno vybralo pro svou dceru 19 rodičů.

Celý článek


Prvorodička porodila 1. dítě roku 2023 narozené v prostějovské porodnici

2.1.2023

V nemocnici AGEL Prostějov přišlo na svět 1. miminko roku 2023 ještě v neděli 1. ledna v čase 22:52 minut.

Celý článek


Zdravotnice radí: Vánoční mlsání si mohou dopřát i diabetici

16.12.2022

Vánoční svátky v Česku se typicky neobejdou bez spousty jídla a pamlsků. Ne každý ale chce během Vánoc jíst nezdravě, a ne každý může – například diabetici, kterých je v Česku více než milion. To ale neznamená, že by se museli tradičních jídel a zvyků úplně vzdávat. „Stačí jen najít jejich vhodnější alternativy,“ radí Lenka Prokopová, edukační sestra centra pro diabetiky Nemocnice AGEL Prostějov.

Celý článek


Zaměstnanci AGEL Středomoravské nemocniční si domů odnesou vánočního kapra

15.12.2022

Vánoční dárek v podobě kapra daruje již třetím rokem svým zaměstnancům AGEL Středomoravská nemocniční, která provozuje nemocnice v Prostějově, Šternberku a Přerově. Letos nabídky využije na 2350 zaměstnanců z řad zdravotnických i nezdravotnických profesí, kteří si domů odnesou kapra z Tovačova.

Celý článek


Pracoviště patologie prostějovské nemocnice získalo nový kabát za téměř půl milionu korun

12.12.2022

Novým moderním nábytkem se nově může pyšnit oddělení patologie Nemocnice AGEL Prostějov. Za téměř půl milionu korun nemocnice pořídila nové skříně, šuplíkové kontejnery i stoly, které nejen zkrášlí oddělení, ale nabídnou i lepší pracovní podmínky laborantům. Obnovy se přitom pracoviště dočkalo po 38 letech, tedy poprvé od doby, kdy bylo uvedeno do provozu.

Celý článek


Soutěž pro dárce krve a krevní plazmy o elektrokoloběžku Sencor One

1.12.2022

Přijďte darovat krev nebo plazmu v období od 1. 12. 2022 do 30. 1. 2023 a zařaďte se do soutěže. Více informací naleznete na letácích níže.

Celý článek


Mikulášské darování

29.11.2022

Mikulášské darování proběhne dne 5. – 6. 12. 2022 od 6:00 do 8:00 hod. na hematologicko-transfuzním oddělení.

Celý článek


Na transfúzní oddělení Nemocnice AGEL Prostějov dorazí andělé i čerti

28.11.2022

U příležitosti oslav svátku sv. Mikuláše pořádá Nemocnice AGEL Prostějov v pondělí 5. a v úterý 6. prosince Mikulášské darování krve. Na příchozí dárce bude na oddělení čekat tematická výzdoba, chybět nebudou andělé i čerti, a samozřejmě také sladká nadílka. Na akci, která bude probíhat od 6 do 8 hodin, jsou zváni všichni dárci včetně prvodárců

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov se připojila k celosvětové preventivní akci Stop dekubitům

16.11.2022

Nemocnice AGEL Prostějov se 9. listopadu připojila k Světovému dni Stop dekubitům, který letos připadá na čtvrtek 17. listopadu. Preventivní akce byla určena pro širokou veřejnost, zdravotníky a studenty zdravotnických škol. Je to jedna z mnoha akcí, kterou prostějovská nemocnice k této problematice pořádá.

Celý článek


Den prevence diabetu v Nemocnici AGEL Prostějov připomene hrozbu cukrovky

9.11.2022

14. listopadu si i letos připomínáme Světový den diabetu – svátek věnovaný více než milionu pacientů, kteří se s tímto onemocněním v Česku léčí, a tisícům dalších, kteří o něm ještě neví. Nemocnice AGEL Prostějov připravila při této příležitosti již podvacáté osvětovou a preventivní akci Den prevence diabetu, jejímž cílem je upozornit na rizika spojená s cukrovkou, představit její příznaky i vhodnou prevenci a také pomoci ji zachytit včas

Celý článek


AGEL Sport Clinic pořádá v Prostějově Den otevřených dveří nejen pro sportovce každého věku

27.10.2022

Vyšetření, konzultace, prohlídky Centra sportovní a preventivní medicíny i reálné ukázky služeb čekají na všechny zájemce ve čtvrtek 3. listopadu za branami prostějovského centra AGEL Sport Clinic. Zařízení zaměřené na sportovní a preventivní medicínu pořádá Den otevřených dveří, který je určen jak profesionálním a amatérským sportovcům všech věkových skupin, tak i nesportující populaci.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov zve dárce krve na Halloweenský odběr

25.10.2022

Poslední říjen je oblíbeným svátkem duchů, strašidel, čarodějnic i pohádkových bytostí. Netradiční způsob oslavy Halloweenu letos nabídne Nemocnice AGEL Prostějov, která připravila pro dárce krve a krevních složek na pondělí 31. října tematicky laděný odběr.

Celý článek


Halloweenský odběr

25.10.2022

Halloweenský odběr proběhne 31. října 2022 od 6:00 do 8:00 hod. na hematologicko-transfuzním oddělení.

Celý článek


Den pro chlapy

25.10.2022

Den pro chlapy proběhne dne 2. listopadu 2022 od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 15:00 hod.

Celý článek


Den otevřených dveří AGEL Sport Clinic

25.10.2022

Den otevřených dveří AGEL Sport Clinic proběhne dne 3. listopadu 2022 od 14:00 do 18:00 hod.

Celý článek


Preventivní akce STOP PROLEŽENINÁM

25.10.2022

Preventivní akce STOP PROLEŽENINÁM se uskuteční 9. listopadu 2022 od 10:00 do 13:00 hod.

Celý článek


Den prevence diabetu

25.10.2022

Den prevence diabetu se uskuteční dne 14. listopadu 2022 od 7:00 do 13:00 hod.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov získala statut bariatrického centra

21.10.2022

Nemocnice AGEL Prostějov se může pochlubit dalším velkým úspěchem. Léčbu obezity sice nemocnice nabízela již v minulosti, nyní ale získala oficiální statut specializovaného bariatrického centra. Pro obézní pacienty to znamená záruku, že zde najdou veškerou potřebnou zdravotní péči dle nejmodernějších trendů

Celý článek


Odborníci z AGELu předávali na prestižní konferenci EPUAP 2022 své zkušenosti s péči o proleženiny

21.10.2022

Tři nemocnice ze Skupiny AGEL se aktivně zúčastnily mezinárodní 22. výroční konference EPUAP (Evropský poradní panel pro problematiku dekubitů), která před nedávnem uskutečnila v Praze. Specialisté zde prezentovali své zkušenosti s péči o proleženiny. Hlavním tématem konference bylo “Inovace a doporučené postupy pro lepší výsledky u pacientů: Společná cesta ve světle nových výzev”.

Celý článek


Soutěž pro dárce krve a krevní plazmy o televizi SMART LED 50" LG 50UP8000

1.10.2022

Přijďte darovat krev nebo krevní plazmu v období od 1. 10. do 30. 11. 2022 a zařaďte se do soutěže. Více informací naleznete na letácích níže.

Celý článek


Extra dávku vitamínů dodá zájemcům infuzní terapie v Nemocnice AGEL Prostějov

29.9.2022

Infuze vitamínů či minerálů pro lepší zdraví i dobrou fyzickou a psychickou kondici si mohou nově dopřát zájemci v Nemocnici AGEL Prostějov. Nemocnice reaguje na poptávku ze strany veřejnosti a nově otevírá ve svém areálu infuzní stacionář pro podpůrnou léčbu pomocí výživných infuzí. Ty jsou určeny pacientům s oslabeným organismem, s postcovidovým syndromem, ale třeba i lidem s chronickými záněty nebo se speciálními stravovacími návyky, jako jsou vegani či celiaci.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov srdečně zve dárce krve na Odběr darovaný od srdce

21.9.2022

Při příležitosti oslav Světového dne srdce, který si připomeneme v posledním zářijovém týdnu, pořádá Nemocnice AGEL Prostějov v úterý 27. září tematicky zaměřenou akci pro všechny bezpříspěvkové dárce krve. Cílem akce je připomenout veřejnosti důležitost dárcovství krve a zároveň ocenit ty, kteří nezištně a „od srdce“ pomáhají bezplatným darováním nejcennější tekutiny.

Celý článek


Prostějovská porodnice opět otevírá dveře nastávajícím maminkám

15.9.2022

V Prostějově si budou moci nastávající maminky, tatínci i další blízké osoby opět prohlédnout prostory porodnice, seznámit se s porodními asistentkami, poslechnout si základní informace ohledně porodu, ale také se na cokoliv zeptat. Nemocnice AGEL Prostějov pořádá v úterý 20. září pro těhotné ženy a jejich doprovod tradiční podzimní Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení, a to od 14 do 17 hodin.

Celý článek


Obnovené předporodní kurzy 2022

9.9.2022

Po prázdninové pauze opět spouštíme předporodní kurzy pro nastávající maminky.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov nabízí prvodárcům soutěž o wellness pobyt

8.9.2022

Odpočinkovou výhru v podobě třídenního wellness pobytu pro dvě osoby nabízí aktuálně Nemocnice AGEL Prostějov všem, kteří se rozhodnou poprvé darovat krev. Soutěž bude probíhat až do konce října a nemocnice doufá, že i s její pomocí přiláká na hematologicko-transfuzní oddělení nové prvodárce, kterých rok od roku ubývá.

Celý článek


Poporodní bonding využívají v Nemocnici AGEL Prostějov i babičky či tety

5.9.2022

Poporodní bonding, který spočívá v přiložení miminka na tělo maminky ihned po porodu, je oblíbenou metodou podporující budování základních emočních vazeb mezi matkou a čerstvě narozeným dítětem. Ne vždy je ale bonding u rodičky možný – a právě v těchto případech mohou bonding využít i tatínci, nebo dokonce babičky či tety, které této možnosti v Nemocnici AGEL Prostějov využívají stále častěji. Benefitem této varianty je především přirozenější adaptace miminka na nové prostředí.

Celý článek


Artroskopické dny Prostějov proběhnou v kamionu v Nemocnici AGEL Prostějov

5.9.2022

Lékaři zaměřující se na rekonstrukční artroskopické operace se na začátku září sjedou do Prostějova na unikátní “Artroskopické dny Prostějov“ – vzdělávací akci určenou pro začínající i pokročilé ortopedy, která bude zahrnovat především praktický nácvik specializovaných zákroků. Ukázky operací kloubů přitom na lékaře budou čekat ve speciálně upraveném kamionu, ve kterém si vyzkoušejí nejmodernější operační techniky nejen na modelech, ale i na humánních preparátech.

Celý článek


Den otevřených dveří Gynekologicko-porodnického oddělení 20. 9. 2022

31.8.2022

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří Gynekologicko-porodnického oddělení, který se uskuteční v úterý 20. září 2022 od 14:00 do 17:00 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Celý článek


Poprvé darujte krev a vyhrajte poukaz do Maximus Resort Brno

16.8.2022

Prvodárci, přijďte darovat krev v období od 17. 8. do 31. 10. 2022 a zařaďte se do soutěže o pobyt v Maximus Resort Brno. Více informací naleznete na letácích níže.

Celý článek


Interní oddělení Nemocnice AGEL Prostějov získalo plejádu nového vybavení

8.8.2022

Celou škálu nových přístrojů nakoupila Nemocnice AGEL Prostějov pro své interní oddělení, které zajišťuje pacientům péči ve všech specializacích interního lékařství. K vyšetřování i léčbě pacientů nyní na oddělení slouží nové echokardiografické přístroje, telemetry, nová monitorovací zařízení i nové postele. Od rozsáhlé investice si nemocnice slibuje přesnější a snazší diagnostiku i kvalitnější léčbu.

Celý článek


Soutěž pro dárce krve a krevní plazmy o sluchátka SAMSUNG Galaxy Buds Live bílé

1.8.2022

Přijďte darovat krev nebo plazmu v období od 1. 8. do 30. 9. 2022 a zařaďte se do soutěže. Více informací naleznete na letácích níže.

Celý článek


Lékař varuje: Dehydratace ohrožuje hlavně děti a seniory

22.7.2022

Tropické horké letní dny jsou tady a právě s nimi přicházejí i mnohé zdravotní obtíže, plynoucí často z podcenění situace po delším chladném období. Kromě spálenin od sluníčka je typickou letní komplikací i dehydratace, která zdaleka neznamená jen pocit žízně. Výrazná dehydratace totiž může v nejhorším případě člověka i ohrozit na život

Celý článek


Prostějovské ARO slaví 40 let. Za tuto dobu podali lékaři kolem 150 000 anestezií

12.7.2022

Pomyslné 40. narozeniny slaví letos 15. července oddělení ARO Nemocnice AGEL Prostějov. Za čtyři dekády oddělení ztrojnásobilo množství svého zdravotnického personálu, šestkrát přivítalo nového primáře, přestěhovalo se do nových prostor, několikrát zmodernizovalo své přístrojové vybavení a především léčilo přes 35 tisíc pacientů. Nejnáročnější období pak zažilo právě před nedávnem, v době vrcholící pandemie onemocnění covid 19.

Celý článek


Během plodného půlroku přišlo na svět v Nemocnici AGEL Prostějov 341 dětí

7.7.2022

Šest plodných měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Prostějov. Od ledna do konce června pomohli zdravotníci na svět celkem 341 dětem. Nejplodnějším měsícem byl květen, kdy se narodilo 66 dětí, naopak nejméně dětí přišlo na svět v březnu, kdy jich bylo 48 dětí.

Celý článek


Zveme Vás na Světový den dárců krve.

8.6.2022

Světový den dárců krve proběhne dne 14. 6. 2022 od 6:00 do 8:00 hod. na hematologicko-transfuzním oddělení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov zve dárce krve na tradiční oslavu jejich svátku

8.6.2022

Čtrnáctý červen patří tradičně všem lidem, kteří darují bezplatně svou krev, aby tak pomáhali jiným. Je totiž Světový den dárců krve. A k jeho oslavám se opět připojuje i Nemocnice AGEL Prostějov, která nabídne dárcům krve a krevních složek tematicky zaměřený odběrový den s odměnou. Všichni dobrovolní dárci krve si tak budou moci v úterý 14. června z odběrové místnosti odnést kromě dobrého pocitu z ušlechtilého činu také dobroty k snědku a chybět nebude ani soutěž o hodnotnou výhru.

Celý článek


Soutěž pro dárce krve a krevní plazmy o chytré hodinky Samsung Watch 4 44mm stříbrné.

2.6.2022

Přijďte darovat krev nebo plazmu v období od 1. 6. do 31. 7. 2022 a zařaďte se do soutěže. Více informací naleznete na letácích níže.

Celý článek


Díky nové kameře lékaři očního oddělení Nemocnice AGEL Prostějov odhalují i skryté vady sítnice

31.5.2022

Nemocnice AGEL Prostějov investovala do modernizace vybavení očního oddělení a nově pořídila moderní fundus kameru pro focení očního pozadí. Nové zařízení je přesnější, šetrnější a umí zobrazovat dokonce i skryté vady pod povrchem sítnice, díky čemuž nabízí pacientům maximálně moderní diagnostiku i včasnou léčbu.

Celý článek


Den bez tabáku po roce opět připomíná rizika kouření. Závislým pomáhá v Nemocnici AGEL Prostějov poradna pro odvykání kouření

27.5.2022

Poslední květnový den tradičně patří oslavám Světového dne bez tabáku, který od roku 1988 vyhlašuje WHO. Záměrem tohoto mezinárodního dne je přitom připomenout rizika spojená s kouřením a šířit osvětu ohledně možností odvykání kouření. Tomu zatím stále holduje více než 23 procent Čechů. Světová zdravotnická organizace přitom odhaduje, že až polovina kuřáků umírá předčasně v důsledku svého zlozvyku, a to v průměru o 15 let dřív, než kdyby nekouřili. Nejčastějším důvodem jsou kardiovaskulární onemocnění, nádory a chronické plicní nemoci

Celý článek


Dne 26. 5. 2022 Vás zveme na Ručníkový odběr krve

23.5.2022

Ručníkový den proběhne dne 26. 5. 2022 od 6:00 do 8:00 hod. na hematologicko-transfuzním oddělení.

Celý článek


Léčba vůní, hudbou i chutěmi bude i nadále k dispozici v Nemocnici AGEL Prostějov

16.5.2022

Nemocnice AGEL Prostějov úspěšně obhájila statut certifikovaného pracoviště využívajícího koncept Bazální stimulace. Tuto alternativní léčebnou metodu využívají zdravotníci ve spolupráci s rodinnými příslušníky u těžce nemocných či postižených pacientů, kterým pomocí známých hlasů, písní, vůní, chutí či předmětů napomáhají k aktivizaci. Koncept Bazální stimulace využívá nemocnice od roku 2007 a za tuto dobu pomohla již stovkám pacientů

Celý článek


Den otevřených dveří Gynekologicko-porodnického oddělení 24. 5. 2022

10.5.2022

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří Gynekologicko-porodnického oddělení, který se uskuteční v úterý 24. května od 14:00 do 18:00 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov zve 11. 5. veřejnost na Den ošetřovatelství

3.5.2022

Představení všech zdravotnických profesí, praktické ukázky práce zdravotníků i informace o možnostech studia zdravotnických oborů – to je jen část programu, který čeká na všechny zájemce ve středu 11. května 2022 na události spolupořádané Nemocnicí AGEL Prostějov a magistrátem města Prostějov. Akce s názvem Den ošetřovatelství proběhne v prostějovském kině Metro a jsou na ni zváni všichni zájemci o tematiku práce ve zdravotnictví.

Celý článek


K diagnostice a léčbě plicních onemocnění slouží v Nemocnici AGEL Prostějov nové videobronchoskopy i ultrazvuk

26.4.2022

Diagnostiku, ale i léčbu onemocnění plic nově provádějí v Nemocnici AGEL Prostějov za pomoci nejmodernějšího vybavení. Nemocnice investovala do nákupu nových videobronchoskopů i ultrazvukového přístroje. Videobronchoskop využijí pacienti s podezřením na nádorové onemocnění plic a průdušek, s komplikovaným zápalem plic, s podezřením na vdechnutí cizího tělesa nebo s chronickým nevysvětlitelným kašlem. Ultrazvuk pak poslouží hlavně pacientům s onemocněním pohrudnice.

Celý článek


Májový retro odběr krve – 2. května

25.4.2022

Májový retro odběr krve proběhne v pondělí 2. května na Hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Prostějov. Těšíme se na Vás!

Celý článek


Novorozence se zdravotními obtížemi budou v Nemocnici AGEL Prostějov hlídat nové inkubátory

20.4.2022

Nepřetržité sledování, ale i optimální prostředí a moderní péči zajistí novorozeným miminkům v Nemocnici AGEL Prostějov dvojice nových inkubátorů Babyleo. Určeny jsou zejména miminkům nemocným nebo předčasně narozeným, poslouží ale i těm, která se po porodu hůře adaptují. Ročně by je v Nemocnici AGEL Prostějov mohlo využít přes 400 novorozenců.

Celý článek


Příliv pacientů v Postcovidovém centru Nemocnice AGEL Prostějov neklesá

11.4.2022

Až patnáct pacientů denně vyšetří lékaři v Postcovidovém centru Nemocnice AGEL Prostějov, ve kterém se postupem času změnilo spektrum pacientů po prodělaném koronaviru.

Celý článek


Velikonoční odběr krve - 14. dubna

7.4.2022

Velikonoční odběr krve proběhne ve čtvrtek 14. dubna na Hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Prostějov. Těšíme se na Vás!

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov pořídila nový ultrazvukový přístroj, který je nezbytný pro screeningové a diagnostické zobrazení chorob prsu

1.4.2022

Nový ultrazvukový přístroj nahrazuje starší typ ultrazvuku, který po deseti letech provozu již nesplňuje požadavky na moderní přístroj využívaný radiodiagnostickým oddělením Nemocnice AGEL Prostějov. Díky novému přístroji zvládne prostějovská nemocnice vyšetřit zhruba 20 tisíc pacientů ročně.

Celý článek


Soutěž pro dárce krve a krevní plazmy o Samsung Galaxy A32

30.3.2022

Přijďte darovat krev nebo krevní plazmu na naše hematologicko-transfuzní oddělení v období od 1. 4. do 31. 5. 2022 a zařaďte se do soutěže o mobilní telefon Samsung Galaxy A32. Více informací naleznete na letácích níže.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Prostějov mají nové CT nejvyšší technické specifikace za více než 25 milionů

23.3.2022

Multidetektorové CT v hodnotě více než 25 milionů korun rozšířilo a zlepšilo diagnostické možnosti Nemocnice AGEL Prostějov. Nové zařízení na rozdíl od předchozího umožňuje i kardiologická vyšetření včetně zobrazení srdečních tepen, nabízí rychlejší vyšetření i nižší radiační zátěž. Nově zakoupené CT je přitom nejvyšší specifikace a jde o jeden z nejmodernějších přístrojů instalovaných v Česku.

Celý článek


Na pacienty v ohrožení života čekají v Nemocnici AGEL Prostějov nová pohodlná lůžka

17.3.2022

Pacienti s poruchou vědomí, imobilitou či kolapsem životních funkcí budou v Nemocnici AGEL Prostějov odpočívat ve větším pohodlí. Zdravotnické zařízení investovalo do obnovy lůžkového fondu a nově zakoupilo 26 resuscitačních lůžek pro pacienty v nejvážnějších stavech, 45 standardních lůžek a také šestici resuscitačních vozíků, které usnadní intenzivní péči o kriticky nemocné pacienty. Celková výše investice přesáhla částku 13 milionů korun.

Celý článek


Na nastávající maminky čekají v Nemocnici AGEL Prostějov nová porodní lůžka

11.3.2022

Dvě nová porodní lůžka pro gynekologicko-porodnické oddělení pořídila aktuálně Nemocnice AGEL Prostějov. Sloužit budou maminkám při spontánních porodech a ročně by je mohlo využít více než 700 žen.

Celý článek


Rozsvícené srdce v prostějovské nemocnici jako symbol konce pandemie

8.3.2022

Tento týden jsou to přesně dva roky, kdy Nemocnice AGEL Prostějov přijala prvního pacienta s onemocněním covid-19. Od té doby se zdravotníci napříč nemocnicemi v Prostějově, Přerově a Šternberku starali až do dnešního dne o více než 4 000 covid+ nemocných. Před pár dny vzbudilo právě v prostějovské nemocnici, i v jejím okolí, velký rozruch rozsvícené gigantické srdce na jedné z nemocničních budov. Nejen o něm se v bilančním rozhovoru rozpovídal MUDr. Jiří Ševčík, předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční.

Celý článek


Světový den obezity chce varovat před riziky nadbytečných kil. Počet lidí s obezitou roste i v důsledku pandemie

2.3.2022

4. března si již tradičně připomeneme Světový den obezity, který upozorňuje na rizika spojená s obezitou a připomíná možnou prevenci i léčbu. Tématika nadbytečných kil se přitom týká hned poloviny Čechů. Rovných 50 procent obyvatel naší země totiž trpí nadváhou a téměř polovina z nich spadá již do kategorie obezity, která je definovaná hodnotou BMI nad 30. V Nemocnici AGEL Prostějov léčí zdravotníci okolo dvou set obézních pacientů ročně, stále to ale nejsou všichni, kteří by péči zdravotníků potřebovali

Celý článek


Přijďte darovat krev nebo plazmu 7. března

24.2.2022

Květinový odběr krve proběhne v pondělí 7. března na hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Prostějov.

Celý článek


Dvojice nových přístrojů umožní kvalitnější vyšetření pacientů Nemocnice AGEL Prostějov

23.2.2022

Nový skiagrafický přístroj a pojízdný rentgen zakoupila pro své pacienty Nemocnice AGEL Prostějov. Záměrem investice je nabídnout pacientům co nejmodernější diagnostické výkony, a to pohodlně například i na pokojích. Investice do přístrojů přesáhla 8 milionů korun a sloužit bude pacientům napříč odděleními.

Celý článek


Spuštěné předporodní kurzy 2022

22.2.2022

V naší nemocnici jsme spustili předporodní kurzy pro nastávající maminky.

Celý článek


Moderní operace kýl trénovali lékaři z celé Moravy tradičně v Nemocnici AGEL Prostějov

16.2.2022

Operace kýl podle nejmodernějších trendů trénovalo dvanáct lékařů z celé Moravy v Nemocnici AGEL Prostějov. Lékaři se zde účastnili tradičního specializovaného kurzu „Smart Hernia“ zaměřeného na operativu kýl, který pořádá Česká herniologická společnost ve spolupráci s chirurgickým oddělením Nemocnice AGEL Prostějov a Ústavem normální anatomie Lékařské fakulty Univerzity Palackého Olomouc.

Celý článek


Dne 14. 2. 2022 Vás zveme na Valentýnský odběr

9.2.2022

Valentýnské darování krve proběhne v pondělí 14. 2. 2022 na hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Prostějov.

Celý článek


K záchraně miminek pomohou v Nemocnici AGEL Prostějov nová lůžka

7.2.2022

Dvě nová moderní vyhřívaná lůžka v hodnotě přes 1,2 milionu korun slouží čerstvě narozeným miminkům v Nemocnici AGEL Prostějov. Určena jsou především pro poporodní adaptaci dětí, přičemž jejich výhodou je především schopnost zajistit pro miminko ideální podmínky – ať už jde o teplotu, osvětlení, nebo i komfort. V případě nutnosti jsou pak plně vybavena i pro případnou resuscitaci miminek, která je díky lůžkům efektivní a pohodlná pro děti i zdravotníky.

Celý článek


Krevní plazmu v Nemocnici AGEL Prostějov mrazí nový šokový zmrazovač

1.2.2022

Rychlejší mražení i komfortnější ovládání čeká na zdravotníky hematologicko-transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Prostějov díky novému šokovému zmrazovači. Kontaktní zmrazovač plazmy vyšel nemocnici na téměř milion korun.

Celý článek


K vyšetření pacientů s ORL obtížemi slouží v Nemocnici AGEL Prostějov nová jednotka

26.1.2022

K vyšetřování pacientů s obtížemi krku, nosu či uší slouží v Nemocnici AGEL Prostějov nová vyšetřovací jednotka za více než 800 tisíc korun. Hlavní výhodou nové komplexní jednotky Unit Modula Paris je přitom významně přesnější diagnostika široké škály obtíží u dospělých i dětských pacientů.

Celý článek


KALENDÁŘ AKCÍ 2022

25.1.2022

Na letáku níže naleznete Kalendář akcí 2022 Hematologicko-transfuzního oddělení. Přijďte darovat krev nebo plazmu!

Celý článek


Paliativní péče dokáže prodloužit délku dožití o 24 %. Nemocnice skupiny AGEL se zapojily do projektů k jejímu rozvoji

17.1.2022

Mnoho lidí má paliativní péči spojenou výhradně se závěrem života. Starost o umírající je bezesporu klíčovou součástí paliativní péče, ale její záběr je mnohem širší. I pacienti procházející kurativní léčbou mohou mít významný prospěch z paliativního přístupu. Není náhoda, že řada odborných společností doporučuje, aby byla paliativní péče integrována do standardního léčebného procesu u chronických pacientů v pokročilé fázi nemoci. Paliativní péče začíná v momentě diagnózy a končí podporou příbuzných či blízkých osob během zármutku.

Celý článek


V Prostějově se za uplynulý rok narodilo 740 dětí, rodily zde i covid pozitivní maminky

5.1.2022

Eliška, Julie, Viktorie, Jakub, Dominik či Štěpán. To jsou nejčastější jména některých ze 740 dětí, které přišly v loňském roce na svět v Nemocnici AGEL Prostějov. Hned pětkrát přitom zdravotníci pomáhali na svět dvojčatům. Roku 2021 v celkovém součtu kralovaly holčičky, prvním dítětem roku 2022 byl ale chlapec.

Celý článek


K operacím kloubů poslouží v Nemocnici AGEL Prostějov nová artroskopická věž

29.12.2021

Kvalitnější zobrazení, přesnější operativa i modernější nástroje – to je jen část předností, jimiž disponuje nová artroskopická věž, kterou mají nově k dispozici zdravotníci Nemocnice AGEL Prostějov. Investice přišla nemocnici na téměř 2 miliony korun a sloužit bude všem pacientům ortopedicko-traumatologického oddělení.

Celý článek


Pacienty s covidem i po covidu léčí v Nemocnici AGEL Prostějov moderní laserovou terapií

13.12.2021

Pacienti, kteří prodělali covidový zápal plic a stále se potýkají s jeho následky, mohou v Nemocnici AGEL Prostějov využít pokrokovou léčbu pomocí laserové terapie. Unikátní moderní léčba dokáže transformovat zjizvenou plicní tkáň zpět na funkční a elastickou, a to navíc bezbolestně a neinvazivně. Značné úspěchy přitom nyní zaznamenávají zdravotníci i při léčbě pacientů s aktuálně probíhajícími akutními covidovými záněty, a to i v těžkých stavech.

Celý článek


Vzpomínáme na primáře chirurgie MUDr. Jiřího Horného

1.12.2021

Blížící se konec kalendářního roku je časem bilancování, obdobím rodících se nových perspektiv, nových plánů a výhledů, ale též obdobím zamyšlení a vzpomínek. Také prostějovští chirurgové, na počátku letošního prosince vzpomínají smutného výročí. Prvního prosince to je 25 let, co tragicky zemřel emeritní primář chirurgického oddělení prostějovské nemocnice MUDr. Jiří Horný.

Celý článek


Dne 6. 12. 2021 Vás zveme na Mikulášské darování krve

30.11.2021

Mikulášské darování krve proběhne v pondělí 6. 12. 2021 na hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Prostějov. Těšíme se na Vás!

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov pečuje o více než 80 pacientů s koronavirem a potřebuje pomoc zdravotníků z okolí

26.11.2021

Prostějovská nemocnice patří v současné době z pohledu péče o covidové pacienty mezi nejvytíženější v zemi. V současné době se zde zdravotníci starají o 82 nemocných, a to v době, kdy jsou čísla nakažených v České republice rekordní a stále stoupají. Lze tak očekávat, že nápor nemocných bude v dalších dnech a týdnech sílit. Vedení prostějovské nemocnice se proto obrací na ambulantní zdravotníky s výzvou, zda mohou svým již dnes maximálně vytíženým kolegům v nemocnici pomoci. Nemocnice zároveň žádá občany, aby do prostějovské nemocnice chodili jen v nejnutnějších případech a pokud je to jen trochu možné, aby cestu v těchto dnech odložili.

Celý článek


AGEL Středomoravská nemocniční nasazuje v boji s koronavirem všechny prostředky. Posiluje testování i očkování, podává pacientům protilátky

19.11.2021

Na aktuální vážnou epidemickou situaci reaguje AGEL Středomoravská nemocniční řadou opatření, s cílem snížit další šíření koronaviru. Testovací laboratoř v prostějovské nemocnici opět navýšila své kapacity, čekací lhůty na testování i vakcinaci se snaží nemocnice co nejvíce zkracovat. Do všech nemocnic nastoupili také vojáci, kteří již pomáhají vytíženým zdravotníkům v péči o pacienty s covid-19.

Celý článek


Lůžka nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční rychle plní pacienti s covid-19. Ruší se plánované operace, oddělení se mění na covidové jednotky

16.11.2021

Výrazně zhoršená epidemická situace na Olomoucku má za následek enormní nárůst hospitalizovaných pacientů s covid-19 ve zdravotnických zařízení AGEL Středomoravské nemocniční. V nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku je aktuálně v péči 87 nemocných s koronavirem, z toho 11 pacientů je ve vážném stavu. Nutné navýšení kapacit pro infekční pacienty má za následek útlum plánované operativy i omezení chodu některých oddělení.

Celý článek


Zrak pacientů prověřuje v Nemocnici AGEL Prostějov nový ultrazvuk i laser

15.10.2021

Dvojice nových ultrazvuků v hodnotě přes milion korun již slouží pacientům očního oddělení Nemocnice AGEL Prostějov. Lidé s obtížemi zraku se tak mohou těšit z rychlejší i přesnější diagnostiky, a navíc také z nových zákroků, které doposud nemocnice nenabízela.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Prostějov jsou na pacienty s koronavirem připraveni

7.10.2021

Nové rozvody kyslíku přímo na pokoje pacientů, obnova přístrojové techniky pro umělou plicní ventilaci i plán restrukturalizace personálu – to je jen část opatření, která v uplynulých týdnech zavedla Nemocnice AGEL Prostějov s cílem zajistit co nejkvalitnější péči o pacienty s koronavirem. Aktuálně je tak nemocnice připravena nejen zvládnout případný příliv pacientů, ale zároveň jim nabídnout nejlepší možnou péči a řešení jejich obtíží

Celý článek


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021

Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče Olomouc, 24. září 2021: Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článek


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021

Olomouc, 23. září 2021: Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článek


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021

Olomouc, 21. září 2021: Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článek


23. září Den otevřených dveří Gynekologicko-porodnického oddělení

1.9.2021

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří Gynekologicko-porodnického oddělení, který se uskuteční ve čtvrtek 23. září od 14:00 do 18:00 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice AGEL Prostějov aplikovali ve velkokapacitním očkovacím centru přes 70 000 vakcín

31.8.2021

Velkokapacitní očkovací centrum v prostějovském Společenském domě po pěti a půl měsících končí, zdravotníci Nemocnice AGEL Prostějov v něm od půlky března do konce srpna aplikovali přes 70 tisíc vakcín proti onemocnění covid-19. Bezproblémový provoz se podařilo zajišťovat po celou dobu díky nasazení osmi desítek pracovníků nejrůznějších profesí.

Celý článek


Ženy odkládaly prevenci, Nemocnice AGEL Prostějov registruje vyšší záchyt karcinomů. Specialisté zvou na mamografické vyšetření, které provádí na novém přístroji za 11 milionů korun

16.8.2021

Nový moderní mamograf v hodnotě 11 milionů korun nově slouží v Nemocnici AGEL Prostějov všem ženám z Prostějovska i Olomoucka. Přístroj vyniká nízkými dávkami rentgenového záření, skvělou kvalitou obrazu i vysokým komfortem. Využít jej mohou všechny zájemkyně o preventivní vyšetření prsu, a to zejména nyní, kdy řada žen z důvodu pandemie koronaviru preventivní vyšetření odkládala.

Celý článek


Centrální operační sály Nemocnice AGEL Prostějov dostaly nový kabát za 9 milionů korun

12.8.2021

Zbrusu novým moderním nábytkem i vybavením se nově mohou pyšnit centrální operační sály a centrální sterilizace prostějovské nemocnice. Za více než 9 milionů korun nemocnice pořídila nejen nové vestavné skříně, skladové regály, či odkládací stolky, ale také speciální nábytek pro setování nástrojů a či skladování zdravotnických pomůcek. Obnovy se přitom dočkala celá desítka prostor na operačních sálech, kterými každoročně projde přes 5000 pacientů.

Celý článek


U příležitosti Světového dne hepatitidy primář varuje: Nepodceňujte prevenci! Nemoc se projevuje často jen mírnými příznaky

28.7.2021

28. červenec patří každoročně Světovému dni hepatitidy, který připadá na výročí narození amerického lékaře a vědce Barucha Samuela Blumberga, jehož objevy vedly k objasnění a poznání viru hepatitidy B. Velká část nemocných, kteří se dostanou na infekční oddělení přitom o svém onemocnění ani neví a drtivá většina jej odhalí až v pokročilém stádiu onemocnění. V Nemocnici AGEL Prostějov těmto pacientům lékaři pomáhají s maximální úspěšností.

Celý článek


Během plodného půlroku přišlo na svět v prostějovské nemocnici 
376 dětí. Mezi nejmladší a nejstarší rodičkou byl věkový rozdíl téměř 30 let

8.7.2021

V prvním pololetí letošního roku pomohli zdravotníci v Nemocnici AGEL Prostějov na svět celkem 376 dětem. Nejplodnějším měsícem byl únor, kdy se narodilo 75 dětí, naopak nejméně dětí  přišlo na svět v dubnu, kdy jich bylo 52. Nejvíce živo pak bylo na gynekologicko - porodnickém oddělení 12. února.

Celý článek


Sleva pro dárce krve a plazmy v jižních Čechách

30.6.2021

Ve spolupráci s půjčovnou lodí a raftů Ontario a půjčovnou koloběžek Kleť mohou naši dárci krve a plazmy využít slevu až 20%.

Celý článek


Při rehabilitacích pacienti využívají také virtuální realitu. Prostějovská nemocnice investovala do nových přístrojů přes 20 milionů korun

30.6.2021

Centrum léčebné rehabilitace Nemocnice AGEL Prostějov muselo v uplynulých měsících reagovat na aktuální vývoj koronavirové pandemie, přitom ale nemocnice pokračovala v rozšiřování léčebných metod o nové terapeutické přístroje a metody. Od loňského září se investice na pořízení nových přístrojů vyšplhaly k částce 23 milionů korun. Pacientům v rehabilitaci pomáhá efektivně také virtuální realita.

Celý článek


Specializované centrum pro léčbu hepatitidy má v prostějovské nemocnici mimořádné výsledky. Doposud vyléčilo všechny pacienty

14.6.2021

V prostějovské nemocnici již dva roky úspěšně funguje Centrum pro léčbu hepatitidy C a za tu dobu vykazuje specializované pracoviště mimořádnou úspěšnost. Každý pacient, který prošel v Nemocnici AGEL Prostějov nenáročnou, ale velmi efektivní terapií, byl na jejím konci zdráv.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov odmění dárce na Světový den dárců krve

10.6.2021

Čtrnáctý červen patří tradičně všem lidem, kteří darují bezplatně svou krev, aby tak pomáhali jiným. V tento den totiž slavíme Světový den dárců krve, k jehož oslavám se opět připojuje i Nemocnice AGEL Prostějov, která nabídne dárcům krve a krevních složek v tento den drobné odměny. Všichni dobrovolní dárci krve si budou moci pozornost vyzvednout v pondělí 14. června od 6 do 8 hodin.

Celý článek


Pacienti gastroenterologického oddělení Nemocnice AGEL Prostějov se mohou nově objednávat ke koloskopickému vyšetření online

31.5.2021

Lékaři gastroenterologického oddělení Nemocnice AGEL Prostějov nově objednávají pacienty ke koloskopickému vyšetření prostřednictvím emailu. Pacienti v době epidemie, tak nemusí osobně docházet do ambulance. Stačí, když žádanku pošlou elektronicky.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov ve středu 2. června připomene veřejnosti správnou hygienu rukou

28.5.2021

Dne 2. 6. 2021 budou v Nemocnici AGEL Prostějov připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou, která je v současné době, tak důležitá.

Celý článek


Olomoucký arcibiskup si nechal aplikovat vakcínu proti covid-19 od zdravotníků prostějovské nemocnice

14.5.2021

Prostějovské očkovací centrum AGEL k dnešnímu dni proočkovalo 24 828 zájemců. Denně zde vakcínu proti covid-19 dostane 600 lidí. Jako své očkovací místo si jej dnes zvolil také olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner.

Celý článek


Světový den proti mozkové mrtvici připomene, jak rozpoznat tuto zákeřnou nemoc včas

13.5.2021

Cévní mozková příhoda (mrtvice) patří dlouhodobě mezi nejčastější příčiny úmrtí v České republice. Ročně na ni zemře až 9 tisíc lidí a tisíce dalších mají po prodělání této nemoci trvalé následky. Důvodem těchto nešťastných konců je přitom ve většině případů čas, který hraje v případě cévní mozkové příhody hlavní roli. Včasná odborná pomoc je totiž to jediné, co dokáže zdraví ochránit. I proto 15. května slavíme Světový den proti mozkové mrtvici, který má za cíl šířit osvětu o této nemoci.

Celý článek


Začíná období klíšťat. Bude se v prostějovské nemocnici opakovat loňský zvýšený počet případů klíšťových encefalitid?

6.5.2021

S přicházejícím jarem se probouzí fauna i flóra a začíná tak období, kdy si z výletu do přírody přineseme domů i nechtěného parazita. Řeč je o klíšťatech, která mohou přenášet závažná onemocnění a jen v Nemocnici AGEL Prostějov v loňském roce zaznamenali několik desítek případů klíšťové encefalitidy.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov obhájila prestižní akreditaci i v nelehké době koronavirové pandemie

23.4.2021

Prestižní certifikát o reakreditaci tří nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční si dnes z rukou ředitele Spojené akreditační komise České republiky MUDr. Davida Marxe, Ph.D., převzali zástupci vedení skupiny AGEL. Vůbec poprvé v historii probíhal náročný audit v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku zároveň, a to v mimořádně složitém období koronavirové pandemie, kdy bylo zdravotnictví jako celek vystaveno bezprecedentnímu tlaku.

Celý článek


Trávíte dlouhé hodiny u počítačů? Dělejte přestávky, ať ulevíte očím, radí oftalmologové Nemocnice AGEL Prostějov

13.4.2021

Oftalmologové Nemocnice AGEL Prostějov upozorňují, že epidemie koronaviru se může negativně projevit i na našem zraku. Kvůli tomu, že řada firem přešla na home-office, tráví zaměstnanci před obrazovkami svých počítačů dlouhé hodiny. Obdobné to je u dětí, které v rámci distanční výuky musejí prosedět dlouhé hodiny u počítačů.

Celý článek


Operační sály Nemocnice AGEL Prostějov prošly náročnou rekonstrukcí

8.4.2021

Jedny z nejmodernějších operačních sálů v České republice získala díky náročné, tři měsíce dlouhé, rekonstrukci Nemocnice AGEL Prostějov. Modernizace, která byla v minulých dnech úspěšně dokončena, si vyžádala investici ve výši přesahující 90 milionů korun a zdejšímu personálu umožní využívat nejmodernější trendy současné medicíny.

Celý článek


Očkovací centrum najdou lidé nově v prostějovském Společenském domě

17.3.2021

Široká veřejnost z Prostějova a okolí nebude od středy 17. března docházet k aplikaci vakcíny proti onemocnění covid-19 do Nemocnice AGEL Prostějov, ale do nového očkovacího centra, ve které se proměnil Společenský dům v Prostějově. Realizace celého projektu je výsledkem spolupráce Nemocnice AGEL Prostějov, Magistrátu města Prostějova a Olomouckého kraje.

Celý článek


Rehabilitace Nemocnice AGEL Prostějov provádí postcovidovým pacientům individuální léčbu

12.3.2021

Ordinace lékařů stále častěji plní lidé, kteří se po prodělaném covidu-19 nemohou dostat do stejné kondice jako před onemocněním. V Nemocnici AGEL Prostějov jim v tom vydatně pomáhá Centrum léčebné rehabilitace, kde zdravotníci připravují každému pacientovi přesně cílený rekonvalescenční program. Ten může trvat i řadu měsíců.

Celý článek


Pandemie koronaviru přináší i další problémy: Méně sportujeme, mlsáme a přibíráme na váze

2.3.2021

Pandemie onemocnění covid-19, které se u nás objevilo před rokem, souvisí i s problémy týkající se obezity. Lidé zažívají velmi stresující období, které se projevuje v našem denním režimu. Část populace se sice na nervozitu snaží reagovat pohybovými aktivitami. Nemálo je ale těch, kteří na úzkost a stres reagují naopak přejídáním, alkoholem a mlsáním cukrovinek. Pokud se k těmto negativním faktorům přidá nedostatek pohybu, začíná mnoho z nás přibírat kila navíc, upozorňují odborníci Nemocnice AGEL Prostějov.

Celý článek


I díky screeningu klesá počet pacientů, kteří umírají na nádory tlustého střeva a konečníku

16.2.2021

V rámci primárně preventivního screeningu kolorektálního karcinomu vyšetřuje gastroenterologické oddělení Nemocnice AGEL Prostějov své pacienty dlouhodobě. Preventivně na zdejším pracoviště provedou v průměru více než 200 koloskopií za rok, až u poloviny pacientů je pak zachycen patologický nález.

Celý článek


Valentýnský odběr krve v prostějovské Nemocnici AGEL nabídne speciální odměnu pro dárce, kteří přijdou v páru

5.2.2021

Transfuzní stanice Nemocnice AGEL Prostějov chystá na pondělí 15. února akci s názvem „Valentýnský odběr krve“. Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžeme druhým dát, je darovat nejcennější tekutinu ‒ krev.

Celý článek


Speciální centrum v prostějovské nemocnici léčí postcovidový sydrom, který často postihuje také mladé

3.2.2021

Nemocnice AGEL Prostějov otevřela pro pacienty, kteří prošli onemocněním covid-19 a dlouhodobě je trápí klinické projevy této nemoci, speciální Postcovidové centrum. V něm se specialisté snaží zbavit pacienty řady zdravotních problémů spojených s prodělaným koronavirem. Postcovidový syndrom postihuje ve velkém i mladé lidi, kteří měli jen malé nebo dokonce vůbec žádné příznaky nemoci covid-19.

Celý článek


Neurologické oddělení Nemocnice AGEL Prostějov získalo ESO Angels ocenění

29.1.2021

Mezinárodní zlaté ocenění ESO Angels Award získalo v roce 2020 Iktové centrum Nemocnice AGEL Prostějov za péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou (CMP). Nemocnici jej udělila Evropská organizace pro CMP (European Stroke Organisation – ESO), která sleduje zvyšování kvality péče napříč evropskými centry.

Celý článek


Kalendář akcí 2021 pro dárce krve

29.1.2021

Na letáku níže naleznete Kalendář akcí 2021 hematologicko-transfuzního oddělení.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov dnes zahájila ostrý provoz nového pracoviště magnetické rezonance

27.1.2021

Vlastní pracoviště magnetické rezonance vybudovala ve svém areálu Nemocnice AGEL Prostějov. Projekt zahrnul jak nákup nového moderního přístroje, tak rekonstrukci prostor. Stavební práce byly zahájeny na konci listopadu a trvaly do konce roku. V měsíci lednu zdravotníci zahájili zkušební režim, který byl dnes ukončen. Pracoviště tím přešlo do ostrého provozu.

Celý článek


Dne 15. 2. 2021 Vás zveme na Valentýnský odběr

26.1.2021

Valentýnské darování krve proběhne v pondělí 15. 2. 2021 na hematologicko-transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Prostějov.

Celý článek


Nemocnice začíná očkovat praktické lékaře a zubaře

13.1.2021

Nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku začnou v pátek 15. ledna očkovat proti onemocnění covid-19, kromě svých zdravotníků, nově také praktické lékaře pro dospělé, praktické lékaře pro děti a dorost a také zubní lékaře. Zájemci o vakcinaci z řad lékařů se hlásí telefonicky nebo e-mailem přímo vybrané nemocnici.

Celý článek


Dvojčata stojí za nárůstem porodnosti v prostějovské nemocnici

12.1.2021

Porodnice Nemocnice AGEL Prostějov zaznamenala v roce 2020 zcela stejný počet porodů jako v roce předchozím, přesto počet narozených dětí o stoupl. Nejstarší rodička měla 45 let.

Celý článek


Vyhněte se během silvestrovského veselí nechtěným úrazům očí, radí odborníci Nemocnice AGEL Prostějov

28.12.2020

Nový rok už pomalu klepe na dveře. Je známo, že silvestrovské veselí s sebou přináší i mnohá zranění. Přemíra alkoholu, nepozornost ale i kinetická energie nám mohou pěkně zakoulet očima. Na co si dát během bujarých oslav pozor a jak nepřijít o zrak, radí primář očního oddělení Nemocnice AGEL Prostějov.

Celý článek


V prostějovské nemocnici odstraňovali zapíchnutou rybí kost i dvouletému dítěti. Tyto nehody nesmí lidé podceňovat, apeluje před Vánocemi primář ORL

16.12.2020

Přibližně patnáct případů uvíznutých kostí v krku řeší každoročně o vánočních svátcích Nemocnice AGEL Prostějov. Nepříjemná událost se nevyhýbá ani malým dětem, u kterých je zákrok komplikovanější

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov buduje vlastní pracoviště magnetické rezonance

9.12.2020

Vlastní pracoviště magnetické rezonance vybuduje ve svém areálu Nemocnice AGEL Prostějov. Projekt zahrnuje jak nákup nového moderního přístroje, tak rekonstrukci prostor. Stavební práce byly zahájeny na konci listopadu a potrvají do konce letošního roku.

Celý článek


Navzdory koronaviru pokračuje nemocniční kaplanka v prostějovské nemocnici v poskytování duchovní péče

24.11.2020

Poskytování duchovní péče v Nemocnici AGEL Prostějov nezastavila ani koronavirová epidemie. S ohledem na situaci však bylo nutné některé podmínky upravit.

Celý článek


Prostějovská nemocnice testuje na maximum. V některých dnech je pozitivní každý druhý odběr

10.11.2020

Odborníci z mikrobiologické laboratoře Nemocnice AGEL Prostějov vyšetřili jen v minulém týdnu téměř 4 tisíce vzorků na nový typ koronaviru SARS-CoV-2. Tým zdejších odborníků dokázal efektivně zareagovat na hektické období a původně plánovaný počet denních vyšetření ztrojnásobil. Pomohlo personální posílení, nové laboratorní vybavení a zejména obrovské nasazení zdravotníků.

Celý článek


DARUJ KREV s českým rozhlasem

9.11.2020

Darujte krev s českým rozhlasem v období od 9. 11. do 20. 11. 2020 na našem hematologicko–transfuzním oddělení. Budeme se na Vás těšit!

Celý článek


V laboratoři Nemocnice AGEL Prostějov vyšetřili v říjnu na koronavirus 12 tisíc vzorků. Podíl pozitivních přesáhl 40%

4.11.2020

Téměř 12 tisíc vzorků analyzovali na nový typ koronaviru 
SARS-CoV-2 během měsíce října odborníci v mikrobiologické laboratoři Nemocnice AGEL Prostějov. Záchyt pozitivních vzorků přesahuje 40 procent.

Celý článek


Darování plazmy pro léčbu COVID-19 pozitivních pacientů

2.11.2020

Možnost darovat rekonvalescentní plazmu pro léčbu COVID-19 pozitivních pacientů v Nemocnici AGEL Prostějov není možné. Darovat plazmu můžete Fakultní nemocnici Olomouc.

Celý článek


Pacienty s onemocněním srdce hlídají v prostějovské nemocnici nové telemetry

23.10.2020

Čtyři nové moderní přístroje, telemetry, sloužící k sledování srdečního rytmu, zakoupila pro interní oddělení B Nemocnice AGEL Prostějov. Celkem je nyní na interním oddělení B pro pacienty připravených osm telemetrů, takže lze měřit parametry současně až u osmi klientů. Pořízení nových telemetrů pro interní oddělení přišlo na téměř 800 tisíc korun.

Celý článek


Pomáhají nevyléčitelně nemocným i jejich příbuzným v nejtěžších chvílích „lidského bytí“

14.10.2020

Pomoc při zvládání obtížné životní situace, která vzniká v důsledku nevyléčitelného onemocnění, a poskytování důležitých a potřebných informací. To je cíl Odborného sociální poradenství (OSP), které Nemocnice AGEL Prostějov poskytuje od počátku roku 2019.

Celý článek


Nové odběrové místo v Nemocnici AGEL Prostějov

23.9.2020

Ve spolupráci se Statutárním městem Prostějovem otevřela dnes (23. 9. 2020) prostějovská nemocnice nové externí odběrové místo na testy na COVID 19.

Celý článek


Den otevřených dveří na AGEL Sport Clinic 24. 9. 2020

21.9.2020

Dne 24. 9. 2020 probíhá v naší nemocnici od 13:00 do 18:00 hodin den otevřených dveří na AGEL Sport Clinic.

Celý článek


Nemocnice AGEL Prostějov ve středu 16. září připomene veřejnosti správnou hygienu rukou

11.9.2020

Dne 16. 9. 2020 budou v Nemocnici AGEL Prostějov připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou, která je v současné době, tak důležitá.

Celý článek


Odborníci Nemocnice AGEL Prostějov školili kolegy v unikátní metodě

3.9.2020

Kratší doba trvání výkonu, pohodlnější ovládání instrumentů a menší rizika spojená s výkonem, to vše je možné díky speciální metodě, kterou úspěšně na gastroenterologickém oddělení Nemocnice AGEL Prostějov používají lékaři při metodě ERCP (endoskopická retrográdní cholangiopankreatikografie). Jako jedni z mála v Česku a jediní na Moravě využívají v Nemocnici AGEL Prostějov krátkého vodiče. Metodu a její modifikaci dnes prostějovští gastroenterologové demonstrovali i pro další odborníky v rámci praktického workshopu.

Celý článek


Přípravy na školní rok vrcholí. Ohlídejte, zda dítě dobře vidí, radí odborníci Nemocnice AGEL Prostějov

28.8.2020

Aktovka, penál, sešity, přezůvky a nespočet dalších školních potřeb. To vše teď rodiče pečlivě chystají svým ratolestem, aby byly připraveny usednout zpět do školních lavic. Odborníci z Nemocnice AGEL Prostějov radí, aby rodiče ve shonu nezapomínali průběžně kontrolovat také zdravotní kondici stav školáka. Například se zrakem totiž souvisí nejen zdravotní komplikace, ale také prospěch.

Celý článek


V prostějovské nemocnici se připravují na případnou druhou vlnu koronavirové infekce

24.8.2020

Stavební práce, nákup nové techniky i posílení týmu. Tak vypadá aktuální situace v Laboratoři lékařské mikrobiologie OLM Nemocnice AGEL Prostějov, která se připravuje na případnou podzimní druhou vlnu koronavirové epidemie. Laboratoř by se tak mohla stát součástí páteřní sítě laboratoří vyšetřujících lidský koronavirus SARS-CoV-2.

Celý článek


Senioři v horku málo pijí, řada z nich skončila v prostějovské nemocnici. Ve Šternberku ošetřili pobodané hmyzem

12.8.2020

Horko, které nyní prožíváme, je zátěží nejen pro zdravé lidi, ale především pro chronicky nemocné a seniory. Nemocnice AGEL Prostějov denně přijímá několik dehydratovaných pacientů, kteří podcenili v tropických dnech pitný režim. Vysoké teploty také nahrávají zvýšené aktivitě bodavého hmyzu.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zaučí další sanitáře. Kurz je plný, zájemce láká jistota práce

3.8.2020

Mimořádný zájem registruje Nemocnice AGEL Prostějov o akreditovaný kurz sanitáře. Původní jarní termín zhatila koronavirová pandemie, nemocnice proto kurz přeložila na podzim. Vychovává si tím vlastní nelékařský zdravotnický personál a umožní lidem z regionu smysluplně se uplatnit na trhu práce. První kurz loni úspěšně absolvovalo 21 účastníků, z toho 8 našlo práci přímo v tamní nemocnici. Ten druhý startuje 15. září a přihlásilo se do něj 36 účastníků.

Celý článek


S žabkami i balerínami šlapeme vedle, ortopedové Nemocnice AGEL Prostějov doporučují kvalitní sandály

28.7.2020

Jsou pohodlným, módním a nezbytným letním doplňkem. Řeč je o žabkách, vietnamkách, plážovkách či ťapkách, tedy obuvi charakteristické páskem ve tvaru písmene Y, který při nazutí obepíná nohu. Nasazením oblíbené letní obuvi ovšem v očích ortopedů „šlapeme vedle“. Odborníci Nemocnice AGEL Prostějov varují, že časté a celodenní nošení žabek může přinést problémy nejen našim chodidlům, ale pro celý pohybový aparát.

Celý článek


Parkování u Nemocnic AGEL v Prostějově a Přerově je modernější a rychlejší díky novému systému

21.7.2020

Pro pacienty či jejich doprovod, kteří do přerovské a prostějovské nemocnice přijíždějí autem, je nyní parkování zase o něco přívětivější. Díky novému modernímu systému, který například umí číst SPZ vozidel, je snadnější a rychlejší jak odstavení i výjezd auta. Nově lze parkové hradit platební kartou.

Celý článek


Paliativní ambulance Nemocnice AGEL Prostějov ulehčuje vážně nemocným lidem podzim života

16.7.2020

Důstojně a dle svých přání mohou prožít závěr života pacienti v terminálním stádiu nemoci a ti, kteří chtějí dožít v rodinném kruhu v klidu domova. Oporu pacientům i jejich rodinám poskytuje paliativní ambulance na oddělení hemodialýzy v Nemocnici AGEL Prostějov. Jejím hlavním cílem je plán péče, zaléčení symptomů a v neposlední řadě porozumění nemoci jak pacientem, tak i jeho rodinou. Služba má za sebou první rok fungování a zájem o ni dokládá péče o desítky pacientů.

Celý článek


POZOR ZMĚNA: Oprava komunikace

13.7.2020

Z důvodu opravy komunikace u hlavního vjezdu do Nemocnice AGEL Prostějov bude od 14. 7. 2020 do 16. 7. 2020 uzavřen vjezd do areálu nemocnice. Hlavní vjezd bude vedle dětského oddělení, pro výjezd bude nadále sloužit současný výjezd včetně pokladny. Doprava bude označena dopravním značením, parkování před nemocnicí zůstává beze změn.

Celý článek


Nejvíce dětí přišlo na svět v prostějovské porodnici v lednu. Zdravotníci museli pracovat v oddělených týmech

8.7.2020

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Prostějov. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 396 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih 441 novorozenců. Náročné období koronaviru porodnice úspěšně zvládla efektivní reorganizací do pracovních týmů.

Celý článek


Zmodernizované Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční vyšetří vzorky rychleji a efektivněji

23.6.2020

Moderní vybavení v hodnotě 701 tisíc korun nově používají pracovníci Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční. V rámci modernizace pořídili nové vysokootáčkové centrifugy a obnovili již nevyhovující přístroje a zařízení jako fotometr, chladničky a mrazicí boxy. Díky tomu se zefektivní měření vzorků i jejich uchovávání a zrychlí se vydávání některých výsledků.

Celý článek


Lymfodrenáže pomáhají onkologickým pacientům Nemocnice Prostějov

18.6.2020

Když se řekne lymfatická masáž, většina lidí si představí kosmetickou proceduru. Tyto terapie však pomáhají také u vážně nemocných onkologických pacientů. V Nemocnici Prostějov, která patří do skupiny AGEL, touto terapií, která je hrazena zdravotními pojišťovnami, ročně projdou na dvě stovky ošetřovaných.

Celý článek


Nemocnice Prostějov poděkuje dárcům krve

10.6.2020

K oslavě Světového dne dárců krve se opět připojí i Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL. Světový den dárců krve se od roku 2003 slaví každoročně 14. června, ale datum letos připadá na neděli, proto prostějovská nemocnice poděkuje dárcům nejcennější tekutiny za jejich nezištnou pomoc hned následující den.

Celý článek


Informace k možnosti návštěv na porodnici a šestinedělí

8.6.2020

Informace k možnosti návštěv na porodnici a oddělení šestinedělí v nemocnicích Středomoravské nemocniční a.s. platné od 5. 6. 2020.

Celý článek


Informace k možnosti návštěv od 25.5.2020

22.5.2020

Informace k možnosti návštěv osoby blízké v nemocnicích Středomoravské nemocniční a.s. platné od 25. 5. 2020.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov sterilizují nástroje zcela novými přístroji

18.5.2020

Centrální sterilizace Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL, se může pochlubit novými přístroji – dvěma velkoobjemovými parními sterilizátory, plazmovým sterilizátorem, dvěma dezinfekčními myčkami a soupravami 40 sterilizačních kontejnerů. Tyto přístroje slouží k sterilizaci všech typů zdravotnických prostředků – tedy nástrojů a pomůcek při diagnostických vyšetřeních a léčebných úkonech, ale zejména u všech operací na centrálních operačních sálech. Moderní přístroje přišly v souhrnu na téměř 5 miliónů korun.

Celý článek


Medička pomáhala v prostějovské nemocnici v první linii. Obrovská zkušenost a respekt všem v nemocnici, říká dobrovolnice

14.5.2020

V boji s koronavirovou pandemií výrazným dílem pomáhají dobrovolníci z řad studentů medicíny. V Nemocnici Prostějov, člena skupiny AGEL, se na několik týdnů do první linie postavila Klára Sušilová, studentka čtvrtého ročníku Lékařské fakulty Univerzity Palackého Olomouc. Při triáži pacientů na poliklinice zažila chvíle bolestné, ale i úsměvné.

Celý článek


Unikátní technologii k měření tělesné teploty začali jako první v republice využívat na infekčním oddělení Nemocnice Prostějov

24.4.2020

Unikátní řešení pro kontinuální měření tělesné teploty vyvinula v reakci na epidemiologickou situaci společnost ALIS Tech s.r.o. Speciální teplotní senzory, které mají pacienti neustále umístěny na těle, firma poskytla infekčnímu oddělení Nemocnice AGEL Prostějov, které může nyní jako první v republice tuto technologii vyzkoušet. První zkušenosti prostějovských zdravotníků s novým vybavením jsou více než kladné.

Celý článek


Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začne nově testovat na SARS-CoV-2 také samoplátce

23.4.2020

Odběrová místa u Nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk začnou od pátku 24. dubna nově testovat na nový typ koronaviru kromě indikovaných pacientů také samoplátce. Středomoravská nemocniční se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu laboratoře v Nemocnici Prostějov.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov je potřeba krev neustále. Bez ohledu na epidemii koronaviru

16.4.2020

Darování krve zachraňuje životy i v době nouzového stavu a karantény, není-li teď ještě cennější než dřív. Odběry plné krve každé pondělí a čtvrtek proto tento týden obnovilo Hematologicko – transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL. Vyzývá své dárce všech krevních skupin s Rh faktorem mínus, aby darovali to nejcennější, co mohou. Život.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční obnovují plánovaný ambulantní provoz, od pondělí přijímají pacienty k plánovaným hospitalizacím

16.4.2020

Nemocnice Středomoravské nemocniční v Prostějově, Přerově a ve Šternberku reagují na zmírnění mimořádných opatření Ministerstvem zdravotnictví a postupně obnovují provoz ve všech ambulancích. Od pondělí 20. dubna zde budou pacienti přijímáni také k plánovaným hospitalizacím. Lůžková i ambulantní zdravotní péče bude i nadále poskytována za přísných protiepidemických opatření.

Celý článek


POVOLENÍ OTCE U PORODU

15.4.2020

Milí nastávající rodiče,

Celý článek


Laboratoř Nemocnice Prostějov zdvojnásobila vyšetřovací kapacitu pro testování nového typu koronaviru

14.4.2020

Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, efektivně zareagovala na zvýšenou potřebu testování osob s podezřením na COVID-19 a zvýšila svou kapacitu denních vyšetření na Oddělení laboratorní medicíny na dvojnásobek.

Celý článek


Druhého pacienta uzdraveného z Covid-19 hlásí Nemocnice Prostějov

24.3.2020

Prostějov, 24. března 2020: Další důvod k oslavě mají zdravotníci v Nemocnici Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Z infekčního oddělení mohli dnes propustit domů v pořadí druhého pacienta v Olomouckém kraji vyléčeného z nemoci Covid-19. Šestašedesátiletý muž strávil v nemocnici celkem 10 dní.

Celý článek


První pacient s prokázaným onemocněním Covid-19 v Olomouckém kraji je vyléčený, dnes byl propuštěn z Nemocnice Prostějov

23.3.2020

Přesně před dvěma týdny hospitalizovala Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL, na svém infekčním oddělení prvního pacienta s podezřením na onemocnění způsobeným koronavirem. Dnes mohl muž opustit brány nemocnice.

Celý článek


ZRUŠENO - Kurz SANITÁŘ/SANITÁŘKA

13.3.2020

Akreditovaný kurz SANITÁŘ/SANITÁŘKA

Celý článek


ZRUŠENÍ PREVENTIVNÍCH AKCÍ

5.3.2020

Vedení Nemocnice Prostějov se rozhodlo z důvodů prevence šíření nákazy koronaviru zrušit konání plánovaných preventivních akcí, konkrétně Dne otevřených dveří na očním oddělení, který se měl konat 6. 3. 2020 a Světového dne ledvin, který se měl konat 12. 3. 2020. Omlouváme se všem zájemcům za zrušení preventivních akcí, o náhradním termínu Vás budeme včas informovat... Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Nemocnice Prostějov hledá mezi prvodárci krve své hrdiny s 450 ml naděje

4.3.2020

Stát se novodobým hrdinou a darovat „450 ml“ naděje je těžší, než by se mohlo zdát. Troufá si na to o sto tisíc dárců méně, než by Česko potřebovalo, a proto chybí v nemocnicích a transfúzních stanicích ročně 158 tisíc litrů krve. Hrdiny mezi prvodárci, kteří si na heroický čin darovat „450 ml naděje“ troufnou, teď vyzývá Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL.

Celý článek


ZRUŠENO - Nemocnice Prostějov bezplatně prověří u zájemců podezření na zelený zákal

28.2.2020

Až osmdesát procent informací vnímá člověk zrakem, proto by se měl každý preventivně zajímat o to, zda jsou jeho oči zdravé. Nechat si vyšetřit nitrooční tlak v rámci Dne prevence zeleného zákalu mohou návštěvníci Dne otevřených dveří, který se koná v pátek 6. března od 10 do 14 hodin na Očním oddělení Nemocnice Prostějov. Oftalmologové nechají zájemce nahlédnout na oddělení, zkonzultují s nimi oční problémy a poradí vhodné kapky na zvláčnění oka.

Celý článek


Odborníci z Nemocnice Prostějov školí pedagogy diabetických dětí, jak jim usnadnit pobyt ve škole

18.2.2020

Děti trpící diabetem musí v každodenním životě překonávat překážky, které lze správným přístupem ulehčit. I školní docházka je pro ně složitější, protože se potýkají s nepravidelným režimem a stresovým zatížením, což může ovlivňovat kompenzaci diabetu. Odborníci z Edukačního centra pro diabetiky Nemocnice Prostějov proto poskytuje poradenství pedagogům, kteří ve svých třídách mají diabetické děti. Prvního školení letošního roku, které proběhlo za zdmi nemocnice přímo na půdě školy, využilo 13 pedagogů Základní školy Skálovo náměstí v Prostějově.

Celý článek


ZRUŠENO - 12. března zdravotníci prověří zájemcům ledviny

17.2.2020

Druhý březnový čtvrtek patří napříč kontinenty tradičně Světovému dni ledvin. K jeho oslavám se letos znovu připojí také Nemocnice Šternberk, která zve ve čtvrtek 12. března všechny zájemce na osvětovou bezplatnou akci s názvem Den ledvin, jejímž cílem je včasný záchyt onemocnění ledvin mezi obyvateli a také osvěta. Nemoci ledvin totiž postihují celých deset procent Čechů, bohužel většina o svých obtížích vůbec neví.

Celý článek


ZRUŠENO - Dne 6. března Vás zveme na Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří

14.2.2020

Bližší informace naleznete v přiloženém plakátu.

Celý článek


Fenky Bella a Anička nově pomáhají canisterapií i pacientům v Nemocnici Prostějov

11.2.2020

Canisterapeutické fenky Arnika a Bella, obě plemene Hovawarta, ze Spolku Arnicanis nově dochází k dlouhodobě nemocným pacientům LDN Nemocnice Prostějov, člena skupiny AGEL. Pacientům mají pomoci překonat fyzické a duševní problémy. Štěňátko Hovawarta jménem Bella, se díky příspěvku od NADACE AGEL ve výši 49 tisíc korun pilně učí řemeslu canisterapie a získává potřebné zkušenosti.

Celý článek


Nemocnice Prostějov odmění nejen dvojice dárců při Valentýnském odběru

7.2.2020

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví i dárci krve z Prostějovska, a to již ve čtvrtek 13. února Valentýnským odběrem na hematologicko - transfuzním oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Ať přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek. U stálých dárců je potřeba se k odběru předem objednat.

Celý článek


Stomická poradna v Nemocnici Prostějov pacientům i jejich rodinám radí a povzbuzuje je, zájem o ni roste

4.2.2020

Stomici neboli lidé, kteří mají vyvedeno tlusté nebo tenké střevo na povrch těla, hojně využívají možnosti informovat se a zkonzultovat problematiku ve stomické poradně chirurgické ambulance v Nemocnici Prostějov, člena skupiny AGEL. Za pět let již poskytla poradenství 215 operovaným lidem a jen v uplynulém roce přijala 30 nových pacientů. Poradenství lidem umožňuje lépe se vyrovnat se stomií a správně o ni pečovat.

Celý článek


Dne 13. 2. 2020 Vás zveme na Valentýnský odběr

4.2.2020

Valentýnské darování krve proběhne ve čtvrtek 13. 2. 2020 na hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Prostějov.

Celý článek


10. 3. 2020 - Nemocnice Prostějov cílí na prvodárce kampaní „450 ml naděje“

30.1.2020

Každé tři vteřiny v Česku potřebuje někdo krev a každý člověk dostane za život průměrně asi pět transfuzí. Pravidelní dárci ale stárnou, noví přibývají pomalu. Nové dárce krve chce proto nyní získat Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pomocí kampaně „450 ml naděje“.

Celý článek


Tři králové přinesli novoroční přání i povzbuzení nemocným v Nemocnici Prostějov

8.1.2020

Tříkrálové trio, Kašpar, Melichar a Baltazar, dorazilo za zpěvu tradiční písně i do Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. V doprovodu nemocniční kaplanky přinesli Tři králové novoroční požehnání pacientům a zdravotníkům na oddělení LDN, onkologie, infekčním a dětském oddělení, rehabilitaci i některých ambulancí a nezapomněli ani na vedení nemocnice a dárce krve a plazmy na Hematologicko – transfúzním oddělení.

Celý článek


Prostějovská nemocnice přivítala loni na světě 832 dětí

6.1.2020

Eliška, Sofie, Tereza, Jakub, Jan, Tomáš, Filip jsou nejčastější jména 832 dětí, které přišly v roce 2019 na svět v Nemocnici Prostějov, člena skupiny AGEL. Už druhý rok za sebou zvítězili chlapci, kterých se narodilo 436, kdežto děvčat 396. Prvním miminkem roku 2020 Nemocnice Prostějov a Olomouckého kraje je holčička Kristýnka Konšelová s váhou 3 750 gramů a mírou 51 centimetrů, která se narodila hodinu a 28 minut po novoroční půlnoci.

Celý článek


Rušný Silvestr v Nemocnici Prostějov

2.1.2020

Poměrně rušný Silvestr zažili zdravotníci v Nemocnici Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Na traumatologické ambulanci ošetřili během večera a noci celkem 50 pacientů, dalších 70 pacientů na chirurgii a interně.

Celý článek


Nová elektronická zdravotní dokumentace v nemocnicích Středomoravské nemocniční usnadňuje práci lékařům i sestrám

11.12.2019

Nejen jako krajský unikát lze hodnotit projekt elektronické zdravotnické dokumentace pacientů, kterou díky zapojení svých lékařů a sester zavedla plošně Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, provozující Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk. Novinka zkvalitňuje poskytovanou péči, přehledně informuje o vyšetřeních, zdravotním stavu pacienta, o poskytované ošetřovatelské péči a šetří čas zdravotníkům, především sestrám.

Celý článek


Mikulášská nadílka na dětském oddělení od zaměstnanců společnosti MUBEA

6.12.2019

Ve středu 4. 12. 2019 na dětském oddělení v Nemocnici Prostějov nadělovali zaměstnanci společnosti MUBEA nové a vytřízené hračky, které shromažďovali už od září. Děkujeme a věříme, že hračky zpříjemní pobyt v nemocnici našim malým pacientům.

Celý článek


Mikuláš naděloval malým i velkým pacientům v Nemocnici Prostějov

5.12.2019

Úsměvy a rozzářené tváře vykouzlil ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš se svou družinou, který přinesl nadílku dětem a pacientům LDN v Nemocnici Prostějov, patřící do skupiny AGEL. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem na obou odděleních a kulturní program žáků Střední zdravotnické školy v Prostějově.

Celý článek


102. průzkumný prapor daroval krev

4.12.2019

Na Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Prostějov darovalo krev v pondělí 2. 12. více než třicítka vojáků ze 102. průzkumného praporu v Prostějově. Každý rok 102. průzkumný prapor generála Karla Palečka Prostějov pořádá charitativní akci praporu. Letošním rozhodnutím bylo darování krve. Na tuto myšlenku nás přivedla skutečnost, že jsme již v minulém období krev darovali pro syna jednoho našeho kolegy. Jak zní slogan Nemocnice Prostějov "Krve není nikdy dost", a proto pomáháme,“ prozradil velitel praporu podplukovník Pavel Hriník, který zrovna přišel z odběrové místnosti. Vojáci ovšem mysleli i na nemocné děti Dětského oddělení, kterým předali Mikulášské balíčky. Velmi s vážíme, že si vojáci vybrali právě naší nemocnici a budeme se těšit na další společnou akci.

Celý článek


Prostějovská AGEL Sport Clinic se otevře veřejnosti, zájemce bezplatně vyšetří i zatejpuje

25.11.2019

Prověřit si své tělesné složení i vývoj nožní klenby a pomocí tejpů ulevit bolestivým zádům či svalům mohou ve čtvrtek 28. listopadu bezplatně všichni návštěvníci dne otevřených dveří v AGEL Sport Clinic, které se nachází v areálu Nemocnice Prostějov a patří do skupiny AGEL. Lidé navíc během prohlídky mohou zkonzultovat svou fyzickou kondici s tělovýchovnou lékařkou, pohybovou problematiku s fyzioterapeutkou a vyvážený přísun minerálů a vitamínů s nutriční poradkyní.

Celý článek


18. 11. 2019 Evropský antibiotický den

15.11.2019

Nachlazení? Chřipka? Dopřejte si odpočinek. NE ANTIBIOTIKA! Přistupujte k antibiotikům obezřetně a pomozte tak zachovat účinnost antibiotik pro sebe a své děti. Zvyšování antibiotické odolnosti vede k neléčitelným infekcím, které mohou postihnout každého v jakémkoliv věku.

Celý článek


Stopku proleženinám vystavuje Nemocnice Prostějov a pořádá osvětu pro veřejnost

15.11.2019

Jak pečovat o riziková místa na těle a správně polohovat dlouhodobě ležící nemocné, poradí osvětová akce Stop dekubitům, kterou pořádá ve středu 20. listopadu od 10 do 13 hodin Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL. Zájemci na vlastní oči uvidí ukázky polohování pacienta, ochutnají speciální výživu a také se dozví, jak účinně zabránit vzniku dekubitů a jak hojit existující dekubity. Akce se koná v rámci světové kampaně Stop dekubitům.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

15.11.2019

18. listopad je již tradičně vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí souvisí především k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL ve všech svých nemocnicích - v Prostějově, Přerově i Šternberku vyvěsí propagační letáky, kde budou symbolickou formou vyjádřeny okamžiky, které někdy neoprávněnost užívání antibiotik připomenou.

Celý článek


Chirurgové z celého Česka si zdokonalují operační dovednosti na workshopu v Nemocnici Prostějov

14.11.2019

Dvanáct lékařů z celé České republiky se účastnilo specializovaného kurzu „Hernia Basic“ zaměřeného na operativu kýl, který ve spolupráci s chirurgickým oddělením Nemocnice Prostějov pořádala Česká herniologická společnost. Na workshopu v prostějovské nemocnici lékařům přednášeli přední odborníci v čele s vedoucím Ústavu anatomie 2. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy prof. MUDr. Davidem Kachlíkem, Ph.D., autorem kurzu MUDr. Tomášem Burešem, garantem řešení této problematiky v prostějovské nemocnici MUDr. Davidem Markem a dalšími.

Celý článek


Nemocnice Prostějov přivítá zájemce o vyšetření prostaty

13.11.2019

Podpořit prevenci rakoviny prostaty u svých tatínků, dědečků i kamarádů je možné nejen dobře urostlým knírem, ale především společnou návštěvou vyšetření prostaty u příležitosti Dne pro chlapy, který na středu 20. listopadu vyhlásila Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, aby podpořila mezinárodní osvětový projekt MOVEMBER.

Celý článek


20. 11. 2019 Vás srdečně zveme na akci Den pro chlapy

7.11.2019

Srdečně Vás zveme na preventivní akci Den pro chlapy, která se uskuteční ve středu 20. 11. 2019 od 8:00 do 12:00 hodin v urologické ambulanci Nemocnice Prostějov.

Celý článek


20. 11. 2019 Vás srdečně zveme na akci Stop proleženinám

4.11.2019

Srdečně Vás zveme na preventivní akci Stop proleženinám, která se uskuteční ve středu 20. 11. 2019 od 10:00 do 13:00 hodin ve vstupní hale Nemocnice Prostějov.

Celý článek


Návštěvníci Nemocnice Prostějov nahlédnou díky výstavě do moravského podzemí

29.10.2019

Téměř padesát unikátních fotografií z moravského podzemí pořízených na klasický film nově zdobí vstupní halu Nemocnice Prostějov, člena skupiny AGEL. Jejich autorem je sanitář prostějovské nemocnice a speleolog Petr Hruban, který tak návštěvníky zavádí na krásná a tajuplná místa, veřejnosti nepřístupná, a z podzemních hlubin přináší na povrch poklady v podobě svých fotografií. Zkoumání podzemí se věnuje již pětadvacet let. Výstava potrvá až do konce listopadu.

Celý článek


Halloween na dětském oddělení

29.10.2019

Žáci 3.B Střední zdravotnické školy v Prostějově si v rámci výuky předmětu Ošetřovatelská péče na dětském oddělení Nemocnice Prostějov připravili pro hospitalizované děti halloweenskou výzdobu - obrázky dýní a strašidel, které si děti mohly vymalovat. Obrázky byly rozmístěny po dětském oddělení a dělají radost všem pacientům i personálu.

Celý článek


Nemocnice Prostějov nově pomáhá s odvykáním kouření

8.10.2019

Kuřáci, kteří se chtějí svého zlozvyku účinně zbavit, mohou od října využít nové poradny pro odvykání kouření v prostorách Nemocnice Prostějov, člena slupiny AGEL. Každé úterý od 13.00 do 15.00 hodin se zájemcům nabízí bezplatné poradenství, které má umožnit lidem z Prostějovska dostupnější léčbu v odvykání kouření.

Celý článek


Aktualizovaná čísla na AGEL Sport Clinic

30.9.2019

Telefonní čísla naleznete níže

Celý článek


Porodnice Nemocnice Prostějov zve na Den otevřených dveří

27.9.2019

Navštívit porodní sál i nadstandardní pokoje, seznámit se s porodními asistentkami, ale také si vyzkoušet produkty pro sebe i miminko mohou zájemkyně i s doprovodem ve čtvrtek 3. října od 14 do 18 hodin v prostorách porodnice Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. K dispozici návštěvníkům bude i laktační poradkyně a lékař.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zajistí lepší komunikaci s neslyšícími

24.9.2019

Precizní a úplný překlad pokynů lékaře do znakového jazyka díky službě Tichá linka zajistí nově pacientům se sluchovým postižením Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL. Moderní tablety, které běžně slouží k zobrazení rentgenových snímků, zajistí neslyšícím online spojení s bezplatným nonstop tlumočníkem, který plynule přetlumočí rozhovor pacienta s lékařem do znakového jazyka a zlepšuje vzájemné porozumění.

Celý článek


Preventivní mamografické vyšetření podstoupí v Nemocnici Prostějov ročně 6 tisíc žen

17.9.2019

Téměř šest tisíc žen se každoročně chrání před rakovinou prsu a nechává se vyšetřit ve screeningovém mamografickém centru Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. U 52 žen pak prostějovští zdravotníci zachytili v loňském roce zhoubný nádor, přičemž šest nálezů bylo dokonce v pokročilém stádiu. Nejmladší pacientka s nálezem karcinomu prsu měla pouhých 38 let.

Celý článek


3. října se otevře veřejnosti porodnice Nemocnice Prostějov

4.9.2019

Prohlédnout si porodní sály, ambulanci i celé novorozenecké oddělení si mohou budoucí maminky a tatínkové v Prostějově. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pořádá ve čtvrtek 3. října Den otevřených dveří, který nastávající rodiče seznámí s prostředím porodnice i praktickými informacemi k porodu.

Celý článek


Nové přístroje na gastroenterologickém oddělení Nemocnice Prostějov zajistí ještě rychlejší a komfortnější průběh vyšetření

28.8.2019

Gastroenterologické oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, se může pochlubit novými moderními přístroji – koloskopem a gastroskopem, které slouží k vyšetřování a k provádění léčebných zákroků v žaludku a tlustém střevu. Další investicí je CO2 insuflátor, který vhání do střeva nebo žaludku místo vzduchu oxid uhličitý, čímž se zvyšuje komfort pacienta při výkonu a umožňuje to větší bezpečnost při terapeutických zákrocích.

Celý článek


Přijďte podpořit onkologii Prostějov 10. srpna běh Slatinická sedmička

6.8.2019

Více informací naleznete níže v letáku.

Celý článek


Malý, ale cenný přístroj pomáhá lékařům Nemocnice Prostějov odhalit novorozeneckou žloutenku

26.7.2019

Na dětském oddělení Nemocnice Prostějov, která je součástí skupiny AGEL, se se vší parádou ukazuje nový bilirubinometr – tedy malý, ale velmi šikovný přístroj, který miminkům ušetří trápení, maminkám stres a zdravotníkům každodenní práci. Bilirubinometr je cenným nástrojem, který jednoduše změří novorozeneckou žloutenku.

Celý článek


Novými EKG přístroji vyšetřují pacienty v prostějovské nemocnici

17.7.2019

Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL, je vybavena novými EKG přístroji. Nové vybavení je jednoduché na obsluhu a pacientům poskytuje nebolestivé vyšetření, díky kterému má lékař přehled o elektrické aktivitě srdce. Každý stah srdečního svalu je doprovázen vznikem slabého elektrického napětí, které se šíří až na povrch těla, kde ho lze snímat EKG.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Prostějov radí: Nepodceňujte ochranu před bodnutí hmyzem ani klíšťaty, počet nakažených roste

8.7.2019

Desítky tisíc bodnutí hmyzem a nejvíce případů nakažení klíštětem od roku 2011 hlásí roční statistiky českých pojišťoven a Státního zdravotního úřadu. Důležitá je prevence očkováním, použití ochranných prostředků a osvěta. Jak správně ošetřit postižené místo, na co si dát pozor při bodnutí hmyzem a jak poznat těžkou alergickou reakci radí lékařka MUDr. Milena Jeřábková z Oddělení alergologie a klinické imunologie Nemocnice Prostějov, člena skupiny AGEL.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov se v 1. pololetí narodilo 396 dětí

3.7.2019

Téměř čtyřmi sty novorozenců se v 1. pololetí roku může pochlubit Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zdravotníci zde přivedli na svět 214 chlapců a 182 děvčat. Nejvíce dětí se narodilo v měsíci červnu. Na své letošní první dvojčátka v Prostějově zatím čekají.

Celý článek


Na dárce krve v Nemocnici Prostějov bude čekat Mikuláš, anděl nebo čert

30.6.2019

Krev je v řadě případů nezbytná k záchraně lidských životů, bohužel dárců krve je v České republice dlouhodobě nedostatek - a to zejména těch RH negativních. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, proto vyhlásila na čtvrtek a pátek 5.–6. prosince Mikulášský odběr. Dárcům krve či plazmy budou v tyto dny asistovat a rozdávat nadílku Mikuláš, anděl nebo čert.

Celý článek


Očkováním bojují zdravotníci Středomoravské nemocniční proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

28.6.2019

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zdravotníci v nemocnicích v Prostějově, Přerově a ve Šternberku, které patří do skupiny AGEL. Více než 1500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí, které přijdou do kontaktu s akutními pacienty, podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Třetina testovaných, u kterých byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, pak podstupuje další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Nemocnice Prostějov otevřela lůžkové oddělení paliativní péče

20.6.2019

Nemocnice Prostějov dnes jako první z nemocnic v Olomouckém kraji slavnostně představila za účasti arcibiskupa Mons. Jana Graubnera a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka, nové lůžkové oddělení pro paliativní péči.

Celý článek


Nemocnice Prostějov vychovala další sanitáře

13.6.2019

Celkem 21 zájemců o práci sanitáře absolvovalo tento týden úspěšně tříměsíční sanitářský kurz v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Účastníci kurzu prošli teoretickou i praktickou výukou a získali poznatky z ošetřovatelské péče, anatomie, hygieny i základů právních předpisů.

Celý článek


Nemocnice Prostějov nabídne bezplatné vyšetření plic

11.6.2019

Bezplatné spirometrické vyšetření, které umí odhalit chronickou obstrukční plicní nemoc nebo astma, nabídne všem zájemcům Nemocnice Prostějov na připravovaném Dni spirometrie. Akce se uskuteční v rámci celosvětových oslav Dne spirometrie, který vyhlašuje každoročně Evropská plicní nadace při Evropské respirační společnosti, a to v úterý 18. června 2019 od 10.00 do 17.00 hodin v prostorách plicní ambulance.

Celý článek


Pobyt v nemocnici ulehčují dětem v prostějovské nemocnice panenky Kiwanis, které ušily s láskou babičky v domově pro seniory

22.5.2019

Přinášejí radost, pomáhají přijít na jiné myšlenky, ale také umožňují názorně vysvětlit, co děti v nemocnici čeká. Řeč je o panenkách Kiwanis, které mají v Česku již patnáctiletou tradici a jsou nedílnou součástí pobytu například i v prostějovské nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Podobně jako v jiných zdravotnických zařízeních, i zde jsou bílé výukové panenky příjemným společníkem pacientů dětského oddělení a přinášejí nesporné výhody i zdravotníkům. O jejich výrobu se přitom starají seniorky v domovech důchodců, v tomto případě konkrétně babičky z Domova pro seniory Přerov.

Celý článek


Ortopedicko-traumatologické oddělení Nemocnice Prostějov připravuje pacienty na operace pomocí edukačních setkání

17.5.2019

Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, začala v rámci zvyšování kvality péče pořádat pro pacienty, jenž čeká náhrada kyčelního či kolenního kloubu, speciální edukační setkání. Účastníci se během kurzu dozvědí vše o zákroku, který je čeká, i o průběhu hospitalizace, pooperační péče a následné rekonvalescence. Prvního setkání, pořádaného 30. dubna, se zúčastnilo 16 pacientů, kteří si jeho průběh pochvalovali.

Celý článek


Slavíme Mezinárodní den sester

13.5.2019

Mezinárodní den sester a ošetřovatelství je oslavován na celém světě vždy 12. května a ani naše nemocnice nebyla výjimkou. Vedení Středomoravské nemocniční a.s. vyjádřilo poděkování za práci, obětavost a profesionalitu našim sestřičkám i ostatním zdravotníkům. Děkujeme!

Celý článek


V rámci oslav Dne matek nalíčí vizážistka dárkyně krve v Nemocnici Prostějov

9.5.2019

Každá žena, která daruje krev, se může nechat v Prostějově zdarma nalíčit vizážistkou. Speciální akci ke Dni matek připravila na pondělí 13. května Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pro všechny prvodárkyně i pravidelné dárkyně.

Celý článek


7.5. 2019 Den prevence cévní mozkové příhody připravuje Nemocnice Prostějov

29.4.2019

Cévní mozkové příhody (CMP) jsou druhou nejčastější příčinou úmrtí ve vyspělých zemích. Četnost výskytu onemocnění je v České republice asi 250 příhod na 100 000 obyvatel a rok, což je jedna z nejvyšších na světě. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, připravila proto na 7. května ve spolupráci s neurologickým oddělením a nutričními terapeuty Den prevence cévní mozkové příhody zaměřený na prevenci a osvětu.

Celý článek


V pátek 3.5.2019 Vás budou zdravotníci učit správnou hygienu rukou

20.4.2019

Jak si správně umývat ruce a při jakých příležitostech, to se v pátek 3. 5. 2019 od 9:00 do 11:00 hodin můžete dozvědět ve vestibulu nemocnice.

Celý článek


Dětské oddělení Nemocnice Prostějov ožilo velikonoční atmosférou

16.4.2019

Sváteční období touží každý trávit se svými blízkými - obzvláště pak děti. Bohužel ne vždy to zdraví dovoluje a například na dětském oddělení Nemocnice Prostějov letos budou muset Velikonoce strávit téměř dvě desítky dětí. O jarní atmosféru ale tito malí pacienti naštěstí nepřijdou. Již nyní zdobí oddělení velikonoční kraslice a další dekorace, které hospitalizované děti samy vyráběly.

Celý článek


Nemocnice Prostějov o Velikonocích potěší dárce krve drobnými dárky

10.4.2019

Na všechny dárce krve a krevních složek, kteří přijdou na zelený čtvrtek darovat krev či plazmu do Nemocnice Prostějov, čeká příjemné velikonoční překvapení. Pro dobrovolníky z řad pravidelných dárců i prvodárců zdravotníci připravili nejen velikonoční dekorace a atmosféru, ale i drobné dárečky.

Celý článek


Díky redukčnímu programu AGEL Sport Clinic hubnou lidé desítky kilogramů

4.4.2019

Počet Čechů, kteří mají problémy s kilogramy navíc, je stále vyšší. Každý třetí trpí nadváhou, každý pátý je již obézní. Obezita přitom zásadně ohrožuje fyzické zdraví a způsobuje i nemalé psychické problémy. I proto prostějovské Centrum sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport Clinic přišlo v roce 2015 s šestiměsíčním redukčním programem, s jehož pomocí snižují svou hmotnost nejen lidé s obezitou, ale i mírnou nadváhou, kteří se chtějí do budoucna vyhnout možným zdravotním komplikacím souvisejícím s nezdravým životním stylem.

Celý článek


Nemocnice Prostějov otevře porodní sály veřejnosti

2.4.2019

Prohlédnout si porodní sály, ambulanci i celé novorozenecké oddělení si mohou budoucí maminky a tatínkové v Prostějově. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pořádá v úterý 9. dubna Den otevřených dveří, který nastávající rodiče seznámí s prostředím porodnice i praktickými informacemi k porodu.

Celý článek


Zájemci z Prostějova si mohou v nemocnici nechat zdarma vyšetřit zrak

27.3.2019

Glaukom neboli zelený zákal je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a v Česku postihuje až pět procent obyvatel. Glaukom obvykle nebolí ani nepůsobí obtíže. Jeho včasný záchyt i úspěšnou léčbu proto může zajistit jedině preventivní vyšetření nitroočního tlaku. A právě to bude zdarma nabízet všem zájemcům Nemocnice Prostějov v rámci Dne prevence zeleného zákalu a Dne otevřených dveří očního oddělení, který proběhne v pondělí 1. dubna.

Celý článek


Hejtman Okleštěk a ministr zdravotnictví v prostějovské nemocnici řešili plánované investice

22.3.2019

Především o investice, z nichž je pro letošek nejvýznamnější probíhající rekonstrukce LDN s lůžky paliativní péče, se zajímali hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Do Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, zavítali v sobotu 16. března.

Celý článek


Dne 1. dubna Vás zveme na Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří

15.3.2019

Dne 1. dubna Vás zveme na Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří

Celý článek


Dne 9. dubna otevře Nemocnice Prostějov porodní sály veřejnosti

15.3.2019

Dne 9. dubna si mohou budoucí maminky a tatínkové prohlédnout porodní sály, ambulanci i celé novorozenecké oddělení v Nemocnici Prostějov, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Preventivní vyšetření v rámci Světového dne ledvin nabízí Nemocnice Prostějov

12.3.2019

Zjistit, zda mají ledviny v pořádku, mohou lidé, kteří přijdou ve čtvrtek 14. března do Nemocnice Prostějov, člena skupiny AGEL. V rámci Světového dne ledvin nabízí nemocnice preventivní vyšetření zdarma.

Celý článek


Dne 14. března Vás zveme na Světový den ledvin

6.3.2019

Dne 14. března Vás zveme na Světový den ledvin

Celý článek


Nemocnice Prostějov startuje další kurz pro sanitáře

25.2.2019

Již za několik dní odstartuje v Nemocnici Prostějov akreditovaný kurz Sanitář. S ohledem na velký zájem ze strany veřejnosti nemocnice pořádá další kurz a srdečně zve zájemce o práci ve zdravotnictví. Zájemci se mohou na poslední volná místa stále ještě přihlašovat, uzávěrka je však už na konci měsíce února.

Celý článek


Nemocnice Prostějov se loni dočkala investic za 50 milionů, letos tomu nebude jinak

15.2.2019

Více než padesát milionů korun putovalo v loňském roce do vybavení, budov i technologií Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Největší investicí roku 2018 byla rekonstrukce dětského oddělení v hodnotě 20 milionů korun. Ještě vyšší částka poputuje v letošním roce do výstavby čtvrté stanice LDN a investici za tři desítky milionů plánuje nemocnice i do přístrojového vybavení. Celkově by se tak letos nemocnice měla dočkat investic ve výši okolo 55 milionů korun.

Celý článek


Primářkou dětského oddělení Nemocnice Prostějov je MUDr. Lenka Šigutová

11.2.2019

Rozšířit nabídku dětského oddělení i o odbornou neonatologickou péči, tedy o péči o předčasně narozené děti, plánuje MUDr. Lenka Šigutová, která se v lednu stala novou primářkou dětského oddělení Nemocnice Prostějov, člena skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice Přerov a Prostějov zvou dobrovolníky na valentýnské darování krve

7.2.2019

V rámci oslav sv. Valentýna začít den dobrým skutkem mají možnost všichni, kteří se rozhodnou darovat krev nebo krevní plazmu v hematologicko-transfuzních odděleních nemocnic skupiny AGEL v Přerově i Prostějově. Drobný dárek čeká navíc na dárce v Nemocnici Přerov ve středu 13. února a v Nemocnici Prostějov ve čtvrtek 14. února. Prvodárci i pravidelní dárci krve si s sebou odnesou sladkou pozornost a pokud přijde darovat pár, dostane ještě jeden dárek navíc.

Celý článek


Sanitářský kurz 2019

30.1.2019

Přihlášení do kurzu je možné do 28. 2. 2019

Celý článek


Od 17. 1. 2019 bude v provozu nová Revmatologická ambulance

11.1.2019

Od 17. 1. 2019 bude v provozu nová Revmatologická ambulance

Celý článek


V Nemocnici Prostějov se v loňském roce narodilo 895 dětí

5.1.2019

Celkem 895 dětem pomohli v loňském roce na svět zdravotníci Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 434 děvčat a 461 chlapců, z toho dva páry dvojčat. První miminko roku 2019, malá Adéla, pak přišla v této porodnici na svět 1. ledna v 15 hodin a 14 minut.

Celý článek


Nemocnice Prostějov cílí na prvodárce kampaní „450 ml naděje“

7.12.2018

Každé tři vteřiny v Česku potřebuje někdo krev a každý člověk dostane za život průměrně asi pět transfuzí. Pravidelní dárci ale stárnou, noví přibývají pomalu. Nové dárce krve chce proto nyní získat Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pomocí kampaně „450 ml naděje“.

Celý článek


V Prostějovské nemocnici navštívil Mikuláš děti i seniory

5.12.2018

Družina složená z Mikuláše, andělů a čertů dorazila ve středu 5. prosince do Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zpovědi z hříchů, básničky a písničky si přitom čerti s Mikulášem vyžádali nejen od malých pacientů, ale také od pacientů léčebny dlouhodobě nemocných. Odměnou všem zúčastněným byly příjemné chvíle strávené ve svátečním duchu, ale samozřejmě také mikulášská nadílka.

Celý článek


Na dárce krve v Nemocnici Prostějov bude čekat Mikuláš, anděl nebo čert

3.12.2018

Krev je v řadě případů nezbytná k záchraně lidských životů, bohužel dárců krve je v České republice dlouhodobě nedostatek - a to zejména těch RH negativních. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, proto vyhlásila na čtvrtek 6. prosince Mikulášský odběr. Dárcům krve či plazmy budou v tyto dny asistovat a rozdávat nadílku Mikuláš, anděl nebo čert.

Celý článek


Novou laparoskopickou věž koupila na centrální operační sály Nemocnice Prostějov

27.11.2018

Novou laparoskopickou věž za 1,8 milionu korun pořídila na svůj chirurgický operační sál Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL. Díky této investici mají zdravotníci k dispozici aktuálně již dvě věže a mohou tak operovat laparoskopickou metodou na dvou sálech současně.

Celý článek


Mužům bude patřit Den pro chlapy v Nemocnice Prostějov

23.11.2018

Preventivní osvětovou akci zaměřenou na rakovinu prostaty a varlat s názvem Den pro chlapy připravuje na středu 28. listopadu Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL. Zdravotnické zařízení se tak zapojuje do celosvětové kampaně na prevenci onemocnění prostaty Movember a zve zájemce z řad široké veřejnosti na konzultace i preventivní vyšetření.

Celý článek


Dne 29.11.2018 Vás zveme na Den otevřených dveří AGEL SPORT CLINIC

23.11.2018

Srdečně Vás zveme

Celý článek


AGEL Sport Clinic zve sportovce všech výkonností na Den otevřených dveří

23.11.2018

Brány prostějovského centra sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport Clinic se ve čtvrtek 29. listopadu otevřou všem zájemcům o sportovní medicínu. Zdravotnické zařízení pořádá Den otevřených dveří, v rámci kterého si budou moci návštěvníci z řad veřejnosti prohlédnout vybavení i prostory centra, poradit se s odborníky na výživu nebo si nechat zdarma aplikovat tejpy. Akce je určena především amatérským a profesionálním sportovcům a lidem, kteří se o problematiku sportovní medicíny zajímají.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov začala stavba čtvrté stanice LDN

21.11.2018

Nové lůžkové oddělení pro dlouhodobě nemocné a paliativní péče vzniká právě v těchto dnech v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Stavební práce začaly bouráním příček ve čtvrtém patře 1. listopadu a předpokládaný termín kolaudace nových prostor je do konce května 2019.

Celý článek


Rekordní zájem projevili Prostějované o Den diabetu v Nemocnici Prostějov

19.11.2018

Více než dvě stovky zájemců navštívily v minulém týdnu preventivně-osvětovou akci s názvem Den diabetu, která se konala v Nemocnici Prostějov. Zájem ze strany veřejnosti byl enormní a v řadě případů pomohl příchozím bez nadsázky zachránit zdraví.

Celý článek


Uzavření pracoviště Radioterapie

14.11.2018

Z důvodu technické závady je pracoviště radioterapie do odvolání uzavřeno. Předpokládaná doba uzavření provozu je do konce roku 2018. Datum obnovení provozu bude v předstihu oznámeno na webových stránkách nemocnice. Pracoviště radiodiagnostiky (RTG,UZ,CT) je v běžném provozu.

Celý článek


Republika letos oslavila sté narozeniny, Nemocnice Prostějov má už 130!

14.11.2018

Na povozech přijíždějí první pacienti do nemocnice v Prostějově, chudí přicházejí pěšky. Doufají, že budou mít štěstí a zastihnou jednoho ze dvou externích lékařů, kteří v nemocnici slouží. O nemocné na 118 lůžkách zde střídavě pečují čtyři ošetřovatelky – laické ženy bez zdravotnického vzdělání. Tak vypadala situace v Nemocnici Prostějov v roce 1888, před 130 lety, kdy se začala psát její historie. Nemocnice, tehdy nesoucí jméno korunní princezny Stefanie, byla otevřena po dvouleté výstavbě na pozemcích bývalého vojenského cvičiště na „Brněnském předměstí“.

Celý článek


Před proleženinami varuje preventivní akce Nemocnice Prostějov

12.11.2018

Zhoršenou kvalitu života nebo dokonce i ohrožení na životě mohou mít za následek takzvané dekubity, které postihují především částečně či zcela imobilní osoby. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, se proto zaměřuje na osvětu a v rámci Světového dne Stop dekubitům připravila na čtvrtek 15. listopadu preventivní akci pro širokou veřejnost.

Celý článek


Dvanáct nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců v Nemocnici Prostějov

9.11.2018

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených miminek získalo včera dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Celkem dvanáct nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě 24 tisíc korun převzal od Nadace Křižovatka na nově zrekonstruovaném dětském oddělení primář MUDr. Josef Tenora.

Celý článek


Lektoři operovali kýly v přímém přenosu během České herniologické konference, která tradičně proběhla v Nemocnici Prostějov

8.11.2018

Ukázkové operace kýl dle nejnovějších poznatků a s použitím nejmodernějších technologií a materiálů předvedli zkušení čeští lektoři a operatéři během pátého ročníku České herniologické konference na operačních sálech Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve na Den diabetu

7.11.2018

Nechat si vyšetřit hladinu cukru a krevní tlak, ale především zkonzultovat vhodný životní styl a stravu při diabetu, mohou lidé z Prostějovska zdarma a bez objednávek ve středu 14. listopadu. Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, zve zájemce na Den prevence diabetu, který bude probíhat v prostorách lékárny od 7 do 12 hodin.

Celý článek


Dne 15.11.2018 proběhne akce STOP PROLEŽENINÁM

5.11.2018

Více informací naleznete níže v plakátu.

Celý článek


Nemocnice Prostějov slavnostně otevřela zrekonstruované dětské oddělení

1.10.2018

Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, dnes slavnostně otevřela nově zrekonstruované dětské oddělení, které prošlo po téměř třech desetiletích významnou obměnou. Oddělení získalo během půlroční rekonstrukce za téměř 20 milionů korun větší prostor i zcela nový vzhled, díky kterému je pro dětské pacienty i jejich doprovod příjemnější a také komfortnější.

Celý článek


Nemocnice Prostějov otevře porodní sály veřejnosti

11.9.2018

Prohlédnout si porodní sály, ambulanci i celé novorozenecké oddělení si mohou budoucí maminky a tatínkové. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pro ně připravila na úterý 18. září Den otevřených dveří.

Celý článek


Nový operační mikroskop má oční oddělení Nemocnice Prostějov

3.9.2018

Špičkový oční operační mikroskop švýcarského výrobce LEICA Mikrosystems koupila za téměř 2 miliony korun Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pro své oční oddělení. Nahradila tak již zastaralý mikroskop Olympus, s jehož pomocí lékaři odoperovali více jak dvanáct tisíc pacientů.

Celý článek


Dárci krve budou v Prostějově od září cestovat MHD zdarma

23.8.2018

Bezplatné cestování městskou hromadnou dopravou čeká od září na dobrovolné dárce krve v Prostějově. Novinka se týká držitelů Zlaté plakety profesora Jana Janského, která se uděluje za 40 dobrovolných, bezpříspěvkových odběrů.

Celý článek


Lékař radí: Žloutenka může probíhat i zcela bez příznaků, testování není od věci

10.8.2018

Zdravotníci v České republice každoročně evidují osm set až tisíc nových akutních i chronických případů hepatitidy typu C. Statistiky ale pracují jen s počtem pacientů, u kterých bylo onemocnění potvrzeno testy. U žloutenky typu C přitom odborníci předpokládají stovky dalších lidí, kteří s nemocí žijí nevědomky i celé roky. Žloutenka typu C se totiž nemusí na organismu vždy viditelně projevit. Vhodným krokem je proto podle odborníků preventivní testování.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov letos zachytili případ vysoce vzácné žluté zimnice

2.8.2018

Poprvé v historii České republiky letos zdravotníci Nemocnice Prostějov léčili pacientku s diagnostikovanou žlutou zimnicí – vzácným exotickým onemocněním, jehož výskyt v Česku zatím v literatuře není vůbec popsán. Pacientka ze Šumperska si vzácnou nemoc přivezla z Brazílie a v důsledku onemocnění utrpěla vážné poškození jater, horečky i svalové křeče, které si vyžádaly hospitalizaci.

Celý článek


Na traumatologickém pracovišti Nemocnice Prostějov v létě ošetřují o polovinu více pacientů

30.7.2018

K létu neodmyslitelně patří volno a zábava, ale i úrazy a zranění, které pacienty přivádějí na traumatologická pracoviště. Jedním z nich je i prostějovská traumatologie, která funguje jako součást ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice Prostějov a mimo ortopedickou péči zajištuje i kompletní a nepřetržitou traumatologickou péči pro všechny pacienty ve zdejším regionu. V letním období zdejší zdravotníci ošetří až 60 akutních případů každý den, což je o polovinu více, než jindy v roce.

Celý článek


Přijďte 5. srpna 2018 na Slatinickou osmičku

22.7.2018

Více informací naleznete níže v letáku.

Celý článek


Nemocnice Prostějov úspěšně prošla prověrkou auditorů

16.7.2018

Pacienti Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, se mohou spolehnout na vysokou kvalitu ošetřovatelské i léčebné péče. Důkazem je udělení certifikátu a v pořadí již pátý zisk akreditace Spojené akreditační komise, kterou má nyní nemocnice až do roku 2021. Pro pacienty tato akreditace znamená záruku, že je nemocnice prověřená a splňuje normy týkající se kvality poskytované zdravotní péče, dodržování bezpečnosti i efektivity předávání informací o pacientech podle moderních standardů.

Celý článek


Nemocnice Prostějov vzdělává nové sanitáře

27.6.2018

Celkem dvě desítky nových zdravotnických pracovníků s kvalifikací sanitář vyškolili v posledních měsících zaměstnanci Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. V reakci na stále chybějící personál ve zdravotnických zařízeních otevřela letos na jaře nemocnice kurz, do kterého se přihlásilo celkem 20 zájemců. Všech 20 z nich v tomto týdnu kurz úspěšně dokončilo a již o prázdninách mohou nastoupit na místa sanitářů nejen v nemocnici v Prostějově, ale i do dalších zdravotnických zařízení v regionu nebo i mimo něj.

Celý článek


Nemocnice Prostějov připravuje pro dárce krve slavnostní občerstvení i odměny

8.6.2018

Čtrnáctý červen je již tradičním Světovým dnem dárců krve a zařízení napříč světadíly v tento den projevují uznání všem dobrovolným dárcům. Výjimkou není ani Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, která ve čtvrtek 14. června nabídne mimořádné zpestření odběru všem příchozím dárcům krve. Připraveno bude nejen slavnostní občerstvení, ale i upomínkové předměty.

Celý článek


Iktové centrum Nemocnice Prostějov získalo mezinárodní ocenění za léčbu cévních mozkových příhod

29.5.2018

Mezinárodní platinové ocenění ESO Angels Award získalo Iktové centrum Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL, za péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou (CMP). Nemocnici jej udělila Evropská organizace pro CMP (European Stroke Organisation – ESO), jejímž zájmem je neustálé zvyšování kvality poskytované péče napříč evropskými centry.

Celý článek


Zaměstnanci skupiny AGEL pomohli rozšířit řady dárců krve

14.5.2018

Nejen lékaři a zdravotní sestry mohou zachraňovat lidské životy, ale přispět k dobrému skutku může každý z nás. Tímto heslem se dnes řídilo 18 zástupců administrativních a manažerských profesí zdravotnické skupiny AGEL, kteří přišli v ranních hodinách společně darovat krev na hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice Prostějov.

Celý článek


S novými přístroji za dva milióny korun pracují gastroenterologové Nemocnice Prostějov

11.5.2018

Několika novými přístroji se může pochlubit gastroenterologické oddělení Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Díky novým moderním přístrojům se pacientům dostane rychlejšího, ale zároveň i kvalitnějšího vyšetření trávicího traktu. Investice přišla na zhruba dva milióny korun.

Celý článek


Dne 10. 5. 2018 proběhne Den prevence zdráví

7.5.2018

Více informací naleznete níže v letáku.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve na Den zdraví plný bezplatných vyšetření

4.5.2018

Kontrola pigmentových znamének, nácvik správné hygieny rukou, konzultace se specialisty na rehabilitaci či na karcinom prsu - to je jen zlomek aktivit, které chystá na čtvrtek 10. května Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL. V rámci akce Den prevence zdraví nabídne nemocnice zájemcům zdarma možnost vyšetření i konzultací, a to navíc i bez žádanek či předchozích objednávek.

Celý článek


Prostějované mohou konzultovat své gastroenterologické obtíže na Dni otevřených dveří

26.4.2018

Časté nevolnosti, bolesti břicha, problémy s trávením, dlouhotrvající pálení žáhy i další gastroenterologické obtíže budou moci ve středu 2. května konzultovat všichni zájemci z Prostějova a okolí zdarma. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, zve širokou veřejnost na již tradiční Den otevřených dveří gastroenterologického oddělení, který zahrne možnost konzultace obtíží trávicího ústrojí, prohlídky ambulancí i prezentaci produktů zdravé výživy.

Celý článek


Zveme Vás na Evropský den melanomu 7. 5. 2018

26.4.2018

Více informací naleznete níže v letáku.

Celý článek


Den otevřených dveří Gastroenterologického oddělení 2. 5. 2018

25.4.2018

Zveme Vás na den otevřených dveří

Celý článek


Rekonstrukce dětského oddělení Nemocnice Prostějov již pomalu finišuje

9.4.2018

Práce na významné investiční akci prostějovské nemocnice - rekonstrukci dětského oddělení, kterou nemocnice zahájila na sklonku loňského roku, se pomalu blíží k závěru. Dětské oddělení dostává nový kabát po 30 letech a malí pacienti by se do nového prostřední měli vrátit nejpozději během měsíce června. Investice do stavebních úprav a modernizace vybavení si vyžádala 19 miliónů korun.

Celý článek


Den otevřených dveří prostějovské porodnice zaznamenal rekordní účast

6.4.2018

Rekordních 136 zájemců z řad budoucích maminek, nastávajících tatínků a jejich doprovodu se zúčastnilo včera, 5. dubna, Dne otevřených dveří v porodnici Nemocnice Prostějov. Nastávající rodiče si tentokrát v rekordním počtu mohli poslechnout výklad ohledně porodu i předporodní přípravy, prohlédnout si prostory jednotlivých oddělení a také se na cokoliv zeptat zdravotnického personálu.

Celý článek


Dětské oddělení Nemocnice Prostějov dýchá jarní atmosférou

29.3.2018

O svátcích chce být každý se svými blízkými, obzvláště pak děti. Bohužel ne vždy to zdraví dovoluje a například na dětském oddělení Nemocnice Prostějov letos bude muset Velikonoce strávit více než desítka dětí. O jarní atmosféru ale tito malí pacienti naštěstí nepřijdou. Již nyní zdobí oddělení velikonoční kraslice a další dekorace, které hospitalizované děti samy vyráběly, a na Zelený čtvrtek přijdou děti rozveselit i klauni se zábavným programem.

Celý článek


Porodnice Nemocnice Prostějov otevře své brány veřejnosti

29.3.2018

Nastávající maminky a tatínkové z Prostějovska si budou moci už příští čtvrtek 5. dubna prohlédnout prostory porodního sálu i novorozeneckého oddělení, seznámit se osobně s porodními asistentkami a navíc si i zdarma vyslechnout přednášku ohledně přípravy k porodu. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, zve všechny zájemce z řad nastávajících rodičů na Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení, který zdarma nabídne seznámení s prostory i personálem, přednášku i prezentaci produktů pro maminky a děti.

Celý článek


Zveme Vás na Den otevřených dveří Gynekologicko-porodnického oddělení 5. 4. 2018

29.3.2018

Více informací naleznete níže v letáku.

Celý článek


Nemocnice Prostějov o Velikonocích potěší dárce krve drobnými dárky

23.3.2018

Na všechny dárce krve a krevních složek, kteří přijdou na Zelený čtvrtek darovat krev či plazmu do Nemocnice Prostějov, čeká příjemné velikonoční překvapení. Pro dobrovolníky z řad pravidelných dárců i prvodárců zdravotníci připravili nejen velikonoční dekorace a atmosféru, ale i drobné dárečky.

Celý článek


Rekordní zájem projevili lidé o Den ledvin v Nemocnici Prostějov

9.3.2018

Celkem 106 zájemců navštívilo během včerejšího dne preventivně-osvětovou akci s názvem Den ledvin, která se konala v Nemocnici Prostějov. Zájem ze strany veřejnosti byl tak téměř dvojnásobný oproti roku 2017, kdy se při této příležitosti nechalo vyšetřit 60 osob.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov lidem zdarma vyšetří ledviny

5.3.2018

Druhý březnový čtvrtek patří napříč kontinenty tradičně Světovému dni ledvin. K jeho připomenutí se letos znovu připojí také Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, která zve všechny zájemce na osvětovou akci Den ledvin, jejímž cílem je prevence ledvinových onemocnění i jejich včasný záchyt mezi obyvateli.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve na Den prevence zeleného zákalu

27.2.2018

Začátek března již tradičně patří oslavám Světového týdne glaukomu neboli zeleného zákalu, který je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě. Při této příležitosti pořádá Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, ve čtvrtek 1. března osvětovou akci Den prevence zeleného zákalu a Den otevřených dveří očního oddělení. V rámci akce si mohou všichni příchozí nechat zdarma a bez doporučení vyšetřit nitrooční tlak, prohlédnout si oční oddělení a v případě potřeby domluvit následné vyšetření.

Celý článek


Otázky týkající se zdraví prsů zodpovědí odborníci Nemocnice Prostějov v nové online poradně

21.2.2018

S otázkami týkajícími se onemocnění prsů a jejich vyšetření se mohou lidé se svými dotazy obracet na odborníky online. Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, spustila nově na svých webových stránkách online bezplatnou mamární poradnu, která má za cíl posloužit jako rádce a zdroj informací.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve dobrovolníky na Valentýnské darování krve

9.2.2018

Oblíbený únorový svátek lásky mohou všichni noví i stávající dárci krve z Prostějova a okolí přijít oslavit na Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov. Zde na ně čekají jak drobné dárky pro dárcovské dvojice, tak i slosování o poukaz na wellness pobyt v Lázních Slatinice. Akce platí v úterý 13. února a týká se jak dárců krve, tak i krevní plazmy.

Celý článek


Darujte krev na sv. Valentýna a vyhrajte wellness pro dva

6.2.2018

Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov Vás zve na valentýnskou akci pro dárce krve.

Celý článek


Zákaz návštěv na LDN byl zrušen

5.2.2018

Z důvodu nárůstu respiračních onemocnění byl vyhlášen na odděleních LDN Nemocnice Prostějov zákaz návštěv.

Celý článek


Volit prezidenta budou i pacienti v Nemocnici Prostějov

26.1.2018

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL, půjde tentokrát hned o šest desítek pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Tři králové dnes navštívili Nemocnici Prostějov

5.1.2018

My tři králové jdeme k Vám, štěstí, zdraví přejeme Vám. Linuly se dnes tóny písně Nemocnicí Prostějov, kterou navštívili tříkráloví koledníci Kašpar, Melichar a Baltazar z Charity Česká republika.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov se v loňském roce narodilo 859 dětí

4.1.2018

Celkem 859 dětem pomohli v loňském roce na svět zdravotníci Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 432 děvčat, 427 chlapců a šest párů dvojčat. První miminko roku 2018 na sebe nenechalo dlouho čekat, malá Viktorie přišla na svět 1. ledna v 1:24 hodin a stala se tak prvním letošním miminkem v Olomouckém kraji.

Celý článek


Vánoční duch zavítá i za pacienty Nemocnice Prostějov

21.12.2017

Vánoční přípravy aktuálně vrcholí ve všech českých domácnostech, a nejen v nich. Koledy, tvoření vánoční výzdoby i přípravu přáníček si aktuálně užívají i pacienti v Nemocnici Prostějov. Na ty, kteří nebudou moci trávit v kruhu rodiny ani Štědrý den, pak čeká i tradiční večeře s rybou a salátem a také nadílka dárků.

Celý článek


Call centrum v Nemocnici Prostějov funguje už měsíc

19.12.2017

Už více než měsíc funguje v Nemocnici Prostějov zvlášť zřízená informační linka pro pacienty a jejich příbuzné, kterou obsluhuje speciálně vyškolená všeobecná sestra. Právě díky odborné a zkušené telefonní operátorce se mohou pacienti rovnou objednat bez zbytečného přepojování, spojit vyšetření do jednoho dne, zeptat se i na detailní informace ohledně hospitalizací, průběhu vyšetření či zákroku, nebo nutné přípravy před vyšetřením.

Celý článek


Mikuláše mohou zájemci v Prostějově oslavit i darováním krve

1.12.2017

Krev je v řadě případů nezbytná k záchraně lidských životů, bohužel dárců krve je v České republice dlouhodobě nedostatek, a to zejména těch RH negativních. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, proto nyní připravila speciální akci pro dárce krve spojenou s oslavami svátku svatého Mikuláše. Všichni dobrovolníci, kteří přijdou do Nemocnice Prostějov v úterý 5. prosince darovat krev, dostanou zdarma dárek od čerta či anděla.

Celý článek


Nemocnice Prostějov se připojuje ke kampani Movember a zve muže na Den pro chlapy

28.11.2017

Den věnovaný pouze mužům – i tak lze popsat preventivní a osvětovou akci Nemocnice Prostějov, která proběhne v souvislosti s celosvětovou kampaní Movember. Tato kampaň se zaměřuje na prevenci onemocnění prostaty a právě preventivní vyšetření a konzultace související s touto problematikou nabídne i Den pro chlapy v prostějovské nemocnici. Na akci, která proběhne ve čtvrtek 30. listopadu, jsou zváni muži všech věkových kategorií, a to i bez doporučení či objednávky.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve na trojici preventivních akcí

10.11.2017

Zrakové vady, diabetes a proleženiny budou příští týden v Prostějově středem pozornosti. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pořádá od úterý do čtvrtka hned trojici preventivních akcí, které se zaměří na příznaky, prevenci i léčbu výše uvedených obtíží. Akce jsou určeny zájemcům z řad široké veřejnosti a vstup na ně je pro všechny příchozí zdarma.

Celý článek


Nemocnice Prostějov otevře své call centrum

30.10.2017

Lepší a profesionálnější podporu bude od 1. listopadu poskytovat svým pacientům Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL, a to díky nově otevřenému call centru. Úkolem nového zákaznického centra bude nabízet pacientům služby a informace týkající se možností vyšetření v nemocnicích, objednat pacienty do ambulancí podle jejich časových možností a ideálně spojit všechna vyšetření v jeden den či v navazujících časových intervalech.

Celý článek


Lidé mohou nahlédnout do Centra léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov

24.10.2017

Správná terapie při nejrůznějších obtížích, prevence následků úrazů i různých onemocnění, tejpování, přístroje pro fyzioterapii i robotická rehabilitace pohybových obtíží - to je jen zlomek témat, která budou moci v pátek 27. října konzultovat všichni zájemci z Prostějova a okolí zdarma. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, totiž vůbec poprvé otevře brány svého Centra léčebné rehabilitace (CLR). V rámci Dne otevřených dveří konaného při příležitosti Mezinárodního dne ergoterapie nabídne všem zájemcům možnost prohlídek ambulancí, účast na skupinových terapiích i konzultace specialistů.

Celý článek


Den otevřených dveří v Centru léčebné rehabilitace

23.10.2017

Správná terapie při nejrůznějších obtížích, prevence následků úrazů i různých onemocnění, tejpování, přístroje pro fyzioterapii i robotická rehabilitace pohybových obtíží - to je jen zlomek témat, která budou moci v pátek 27. října konzultovat všichni zájemci z Prostějova a okolí zdarma. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, totiž vůbec poprvé otevře brány svého Centra léčebné rehabilitace (CLR). V rámci Dne otevřených dveří konaného při příležitosti Mezinárodního dne ergoterapie nabídne všem zájemcům možnost prohlídek ambulancí, účast na skupinových terapiích i konzultace specialistů.

Celý článek


Miminka v prostějovské porodnici dostala háčkované chobotničky

18.10.2017

Jsou hebké, barevné a pomáhají nedonošeným dětem v inkubátoru. Řeč je o ručně háčkovaných chobotničkách, které pro novorozenecké oddělení Nemocnice Prostějov vyrobila Lenka Hrůzová a Petra Konštacká. Bavlněné figurky s chapadélky podle nejnovějších zjištění pozitivně působí na vývoj novorozenců, kteří z vážných důvodů nemohou být u matky.

Celý článek


Volby do Poslanecké sněmovny - Informace pro pacienty

11.10.2017

Ve dnech 20. a 21. 10. 2017 proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Abychom umožnili našim pacientům, hospitalizovaným v Nemocnici Prostějov, uplatnit své volební právo, žádáme pacienty a rodinné příslušníky dlouhodobě hospitalizovaných pacientů, aby se řádně seznámili s uvedenými podmínkami účasti ve volbách.

Celý článek


Nemocnice Prostějov nově nabízí nastávajícím maminkám lekce předporodního plavání

9.10.2017

Novou službu pro těhotné ženy čerstvě zavedlo gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zájemkyně z řad nastávající maminek mohou využívat také lekce předporodního plavání, které probíhá každé pondělí v nově zrekonstruovaném bazénu Centra léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov.

Celý článek


Nemocnice Prostějov se opět prezentovala na Burze práce

22.9.2017

Prostějov – Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, se již podruhé zúčastnila Burzy práce a vzdělávání v prostějovském kulturním domě. Akce pro žáky 9. tříd, studenty a zájemce o zaměstnání přilákala stovky návštěvníků, z nichž většina zavítala také k prezentačnímu stánku prostějovské nemocnice.

Celý článek


Pacientům napříč odděleními poradí bezplatně fyzioterapeuti a ergoterapeuti Nemocnice Prostějov

21.9.2017

Rady pro domácí cvičení, polohování i správnou manipulaci, ale také tipy pro snazší oblékání či pohyb po bytě mohou v Nemocnici Prostějov získat pacienti a jejich blízcí napříč odděleními. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, totiž jako jedna z mála nabízí péči fyzioterapeutů i ergoterapeutů na všech odděleních nemocnice, a to na základě indikace lékaře. Konzultace jsou bezplatné, vždy řešeny individuálně, dle potřeb, možností a přání pacienta nebo jeho rodiny.

Celý článek


Prostějovská porodnice znovu přivítá nastávající rodiče na Dni otevřených dveří

11.9.2017

Oblíbenou každoroční akci pro nastávající maminky a tatínky i jejich blízké pořádá už tuto středu 13. září Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zdejší gynekologicko-porodnické oddělení otevře své brány v rámci Dne otevřených dveří a všem zvědavých příchozím nabídne prohlídky porodního sálu, oddělení i ambulancí, rady ohledně příjezdu do porodnice a také diskuzi se zdravotníky. Akce startuje ve 14 hodin a vstup na ni je zdarma.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve nastávající maminky i v novém školním roce na sérii lekcí předporodní přípravy

8.9.2017

V novém školním roce mohou nastávající maminky z Prostějova a okolí opět zavítat na lekce předporodní přípravy vedené zkušenými odborníky. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, nabízí těhotným ženám podzimní termíny přednášek, které se zaměří na přípravu k porodu i jeho snazší zvládnutí, ale také péči o čerstvě narozené miminko.

Celý článek


Běžci věnovali onkologickému oddělení Nemocnice Prostějov sedmatřicet tisíc korun

21.8.2017

Slatinická sedmička, tak se jmenoval charitativní závod pro onkologicky nemocné pacienty, který už napotřetí proběhl v areálu Lázní Slatinice. Celkový výtěžek z běžecké akce, který činí sedmatřicet tisíc korun, poputuje na onkologické oddělení Nemocnice Prostějov, která je součástí skupiny AGEL, kde zpříjemní pobyt vážně nemocným pacientům.

Celý článek


Nemocnice Prostějov má na kontě téměř 450 absolventů kurzů první pomoci

14.8.2017

Celkem 448 zájemců z Prostějovska dnes ovládá základy poskytování první pomoci díky zdravotníkům Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice před pěti lety zahájila pořádání kurzů první pomoci pro veřejnost, v rámci kterých odborníci učí lidi praxi i teorii pomoci při ohrožení zdraví či života. Zájem ze strany veřejnosti je přitom značný, a proto nemocnice nabídne hned v září další kurzy, do kterých se mohou zájemci hlásit již nyní.

Celý článek


Žlutý den přilákal více než stovku návštěvníků

1.8.2017

Infekční oddělení Nemocnice Prostějov uspořádalo další ročník preventivní akce s názvem Žlutý den. Během celého odpoledne tak zájemcům bezplatně prováděli testování na žloutenku typu B a C a zároveň informovali o správném předcházení této zákeřné nemoci. Do vestibulu prostějovské nemocnice zavítal také hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Celý článek


Třetí ročník prostějovského Žlutého dne nabídne osvětu ohledně žloutenky i bezplatné testování

24.7.2017

Zájemci o problematiku hepatitidy, lidově žloutenky, si přijdou na své již tento čtvrtek 27. července v Nemocnici Prostějov. Při příležitosti Světového dne hepatitidy uspořádala nemocnice, která je členem skupiny AGEL, tradiční osvětovou akci, během které si budou moci zájemci nechat vyšetřit krev nebo se dozvědět cokoliv o problematice žloutenky. Akce je určena zájemcům z řad široké veřejnosti a vstup na ni je zdarma.

Celý článek


Už 35 let uplynulo od chvíle, kdy lékaři Nemocnice Prostějov provedli první gastroskopii

21.7.2017

Letos uplynulo již 35 let od chvíle, kdy lékaři Nemocnice Prostějov provedli v roce 1982 vůbec poprvé gastroskopické vyšetření, tedy diagnostické zobrazovací vyšetření jícnu, žaludku a dvanácterníku. Za tu dobu prošla endoskopická vyšetření patřičným vývojem a už dávno se pacienti nemusí obávat nepříjemného zážitku s tlustou a neohebnou hadičkou v krku.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Prostějov varují: Léto přináší řadu skrytých nástrah pro uši a sluch

14.7.2017

Zatímco kvalitní opalovací krém a sluneční brýle berou lidé jako samozřejmost, ochrana uší a sluchu bývá stále opomíjena. Léto si obvykle spojujeme s odpočinkem, dovolenými a celkově příjemnou atmosférou. Ale i pro naše uši je léto naopak nejnáročnějším obdobím v roce, během kterého jsou ohroženy z celé řady zdrojů – ať už jde o vodu, slunce, cestování nebo třeba letní hudební akce. Kromě infekcí a spálenin přitom lidem v důsledku letních aktivit hrozí třeba i trvalé poškození sluchu.

Celý článek


V prvním pololetí letošního roku přišlo v Nemocnici Prostějov na svět celkem 416 dětí

4.7.2017

Celkem 416 dětí se v prvním pololetí letošního roku narodilo v porodnici Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Mezi dětmi bylo 211 děvčat, 205 chlapců a 5 párů dvojčat.

Celý článek


Nemocnice v Přerově a Prostějově vychovaly 49 nových sanitářů

30.6.2017

Celkem 49 nových zdravotnických pracovníků s kvalifikací sanitář vyškolily v posledních měsících Nemocnice Prostějov a Nemocnice Přerov, které jsou členy skupiny AGEL. V reakci na stále chybějící personál ve zdravotnických zařízeních vyhlásily letos na jaře obě nemocnice kurz, do kterého se přihlásilo celkem 51 zájemců. 49 z nich tento týden kurz úspěšně dokončilo a již o prázdninách mohou nastoupit na místa sanitářů nejen v nemocnicích v Prostějově či Přerově.

Celý článek


Děti se učily o diabetu

29.6.2017

Jak a proč vzniká diabetes, co je potřeba dodržovat a jak této nemoci předcházet se dozvěděly děti ze základní školy v Olšanech u Prostějova. Interaktivní edukační program si pro ně přichystala diabetická sestra z Nemocnice Prostějov Lenka Prokopová.

Celý článek


Upozornění pro pacienty - stěhování kardiologické ambulance

15.6.2017

Vážení pacienti, od pondělí, 19. 6. 2017, bude Kardiologická ambulance II a Kardiostimulační ambulance přestěhována na polikliniku - 3. patro, číslo dveří 486. Číslo na objednávání pacientů zůstává nezměněno.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov se bude slavit 10 let s AGELEM

13.6.2017

Na nevšední oslavu 10. výročí založení společnosti Středomoravská nemocniční se mohou těšit pacienti, zaměstnanci i široká veřejnost. V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která byla pronajata od 1. července 2007 skupině AGEL. Slavnostní akce se uskuteční v sobotu 17. června od 14.00 hodin v areálu Nemocnice Prostějov.

Celý článek


Moderní přístroj na vyšetření zraku mají nově v Nemocnici Prostějov

8.6.2017

Novým moderním optickým biometrem se nyní může pochlubit oční oddělení Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Přístroj v hodnotě jednoho miliónu korun slouží pro přesné bezkontaktní měření a určení optimální nitrooční čočky před operací šedého zákalu.

Celý článek


Na kondici plic si posvítí Den spirometrie v Nemocnici Prostějov

2.6.2017

Kondici svých plic i celé dýchací soustavy si budou moci ve středu 7. června nechat zdarma prověřit všichni zájemci z Prostějova a okolí. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pořádá od 10.00 do 17:30 hodin preventivní a osvětovou akci Den spirometrie, která se zaměří na vyšetření plic i osvětu ohledně plicních onemocnění. Zváni jsou zejména kuřáci a lidé s obtížemi s dechem či dlouhodobým kašlem.

Celý článek


Středomoravská nemocniční slaví 10 let s AGELEM! Oslavte to s námi již 17. 6. 2017!

26.5.2017

Srdečně Vás zveme na jubilejní akci Středomoravské nemocniční a.s. "10 let s AGELEM", která se koná 17.6.2017 od 14 do 19 hodin v areálu Nemocnice Prostějov. Akce je určena pro širokou veřejnost, děti, dospělé i seniory. Vstup je zdarma.

Celý článek


Skoncovat s kouřením mohou lidé z Prostějova v nemocniční Lékárně AGEL

10.5.2017

Češi jsou desátí největší kuřáci mezi vyspělými státy. Denně kouří zhruba čtvrtina dospělé populace, přičemž více než polovina kuřáků by se závislosti na cigaretách ráda zbavila. Odvykání kouření nebývá pro žádného kuřáka jednoduchým procesem. Zájemci z Prostějova a okolí si jej ale mohou výrazně ulehčit díky službám Lékárny AGEL v Prostějově, která sídlí v přízemí Nemocnice Prostějov. Lékárna nabízí zdarma služby poradenského centra pro odvykání kouření a umožňuje zájemcům získávat příspěvky na odvykání kouření od zdravotních pojišťoven.

Celý článek


Zdravotníci učili správnou hygienu rukou

5.5.2017

Jak si správně umývat ruce a při jakých příležitostech, to ve čtvrtek dopoledne vysvětlily dětem z Mateřské školky Libušinka zdravotní sestřičky dětského oddělení Nemocnice Prostějov. Dopomohla jim k tomu také kouzelná Kapka vody, která dětem názorně předvedla, jak je důležité nepodceňovat správné umývání rukou. O den později si správnou hygienu rukou připomněla také Nemocnice Prostějov, která se připojila ke každoroční celosvětové kampani "Mějte čisté ruce". O edukaci pro zdravotníky i návštěvníky nemocnice se tentokrát postaraly zdravotníci z oddělení centrálních operačních sálů a centrální sterilizace. Na pomoc jim přišli také studenti prostějovské Střední zdravotnické školy. "Akce se opět setkala s úspěchem. Během dne nás navštívilo celkem 341 zdravotníků a 53 osob z řad laické veřejnosti," doplnila vrchní sestra COS-CS Věra Šimková.

Celý článek


Kožní oddělení nabídne bezplatné vyšetření znamének

4.5.2017

Kožní oddělení Nemocnice Prostějov Vás srdečně zve na preventivní akci "Den melanomu", která se uskuteční ve středu 10. 5. 2017 od 7:30 do 12:00 hodin.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice Prostějov lidem vysvětlí správnou hygienu rukou

2.5.2017

Pátý květen patří tradičně oslavám Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. K oslavám se připojují zdravotnická zařízení napříč kontinenty a výjimkou letos nebude ani Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zájemcům z řad dětí i dospělých předvedou zdravotníci v pátek 5. května správné mytí a dezinfekci rukou a nabídnou i výklad ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Porodnici Nemocnice Prostějov navštívil rekordní počet maminek

28.4.2017

Více než stovka maminek zavítala ve čtvrtek odpoledne na gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov, kde probíhal Den otevřených dveří. Všichni návštěvníci měli možnost prohlédnout si oddělení i porodní boxy, poradit se s porodními asistentkami či vyzkoušet si některý z přípravků pro maminky i děti od firem Hipp, Weleda a Medela.

Celý článek


Porodnice Nemocnice Prostějov otevře své brány veřejnosti

24.4.2017

Prohlídka porodního sálu, návštěva novorozeneckého oddělení, seznámení s porodními asistentkami i přednáška ohledně přípravy k porodu. Takový bude program Dne otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov, který proběhne už tento čtvrtek 27. dubna. Akce je určena především nastávajícím rodičům, kteří si mohou prohlédnout porodnici a diskutovat se zdravotníky své dotazy. Na své si ale přijdou například i novopečené maminky, pro které je připravena prezentace produktů pro maminky a děti.

Celý článek


Dne 27. dubna Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení

20.4.2017

Zveme Vás na Den otevřených dveří Gynekologicko-porodnického oddělení. Bude probíhat od 14:00 do 18:00 hodin.

Celý článek


Tým anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Prostějov přiblížil studentům základy první pomoci

20.4.2017

Jak správně provádět srdeční masáž, dýchání z úst do úst, nebo jak rozpoznat otravu houbami či chemikáliemi, přijeli vysvětlit studentům druhého ročníku prostějovského Cyrilometodějského gymnázia zástupce primáře anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Prostějov MUDr. Daniel Šperka a vrchní sestra ARO Ivana Burgetová. V rámci této vzdělávací akce si studenti mimo jiné mohli vyzkoušet resuscitaci na vlastní kůži, nebo si vyslechnout zajímavé případy z lékařské praxe.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve na Den prevence cévní mozkové příhody

20.4.2017

Ve středu 26. dubna Nemocnice Prostějov pořádá osvětovou akci pro širokou veřejnost zaměřenou na prevenci a příznaky cévní mozkové příhody. Toto náhlé postižení určité oblasti mozku zasáhne ročně 35 tisíc Čechů. Cévní mozková příhoda je také hlavní příčinou trvalé invalidity i třetí nejčastější příčinou úmrtí u nás. Právě včasná pomoc a správný postup při prvotních příznacích přitom mnohdy snadno odvrátí případné trvalé následky.

Celý článek


Dne 26. dubna proběhne Den prevence cévní mozkové příhody

19.4.2017

Neurologické oddělení nemocnice Prostějov Vás zve na Den prevence cévní mozkové příhody

Celý článek


Velikonoční atmosféra dětské pacienty Nemocnice Prostějov nemine

12.4.2017

Sváteční atmosféra plná jarních motivů a velikonočních symbolů už dorazila i do Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Pacienti zdejšího dětského oddělení se ve spolupráci se studenty Střední zdravotnické školy Prostějov pustili do velikonočního tvoření, kterým si zpříjemňují čas strávený v nemocnici a krášlí prostory oddělení. Na Velikonoční pondělí pak čeká malé pacienty i drobná nadílka, která k Velikonocům tradičně patří.

Celý článek


Den prevence glaukomu a den otevřených dveří očního oddělení navštívila více než stovka lidí

4.4.2017

Měření nitroočního tlaku, kontrola zrakového nervu, či prohlídka oddělení a odborné konzultace. To vše bylo připraveno pro návštěvníky Nemocnice Prostějov, kteří přišli v pátek, 31. 3. 2017, na Den otevřených dveří a Den glaukomu na očním oddělení.

Celý článek


Prostějované si budou moci nechat zdarma vyšetřit zrak

27.3.2017

Vyšetření nitroočního tlaku, odborné konzultace očních obtíží i prohlídku očního oddělení budou moci v pátek 31. března zdarma absolvovat zájemci z Prostějova a okolí. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, se totiž připojuje k Světovému týdnu glaukomu (zeleného zákalu) a pořádá v tento den osvětovou akci Den prevence zeleného zákalu. Akce proběhne na očním oddělení Nemocnice Prostějov od 10 do 14 hodin.

Celý článek


Studenti Gymnázia Jiřího Wolkera přišli hromadně darovat krev na Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov

24.3.2017

Pondělního a úterního dopoledne využili studenti čtvrtého ročníku Gymnázia Jiřího Wolkera v Prostějově, aby pod vedením jejich vyučujícího Mgr. Františka Střídeckého, přišli darovat krev na transfúzní stanici Nemocnice Prostějov. Většina ze studentů přišla darovat vůbec poprvé, proto na ně nejprve čekala prohlídka oddělení s odborným výkladem primáře transfúzní stanice MUDr. Jiřího Šlézara.

Celý článek


Oční oddělení zve na Den otevřených dveří a prevenci glaukomu

21.3.2017

Oční oddělení Nemocnice Prostějov Vás srdečně zve na Den otevřených dveří a Den prevence glaukomu, který se uskuteční 31. března od 10:00 do 14:00.

Celý článek


Den ledvin v Nemocnici Prostějov přilákal desítky lidí

17.3.2017

V Nemocnici Prostějov proběhla v pátek dopoledne tradiční preventivní akce Den ledvin. Tentokrát se prevence zaměřila na obezitu a zdravotní rizika s ní spojené.

Celý článek


Preventivní vyšetření ledvin nabídne Nemocnice Prostějov zájemcům zdarma

15.3.2017

Preventivní vyšetření onemocnění ledvin budou moci v pátek 17. března absolvovat zájemci z Prostějova a okolí zdarma. Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, se totiž zapojuje do mezinárodní osvětové akce Den ledvin, v rámci které nabídne bezplatné konzultace ledvinových obtíží i vyšetření ledvin. Cílem akce je zajištění prevence onemocnění ledvin, které trápí každého desátého Čecha. U řady lidí přitom onemocnění nemá výraznější projevy, a tak pacienti často přicházejí k lékaři až v pokročilé fázi nemoci.

Celý článek


Dne 17. 3. 2017 proběhne Světový den ledvin

10.3.2017

Nemocnice Prostějov Vás zve na preventivní akci Světový den ledvin, která se uskuteční v pátek, 17. března, od 7:00 do 12:00 hodin v nefrologické ambulanci oddělení hemodialýzy.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve na Den otevřených dveří gastroenterologického oddělení

8.3.2017

Žaludeční bolesti, špatné trávení, pálení žáhy nebo časté nevolnosti. To je jen zlomek obtíží, které budou moci v úterý 14. března konzultovat všichni zájemci z Prostějova a okolí zdarma. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, zve širokou veřejnost na již tradiční Den otevřených dveří gastroenterologického oddělení, který zahrne možnost konzultace obtíží trávicího ústrojí, prohlídky ambulancí i prezentaci produktů zdravé výživy.

Celý článek


Dne 14. 3. 2017 proběhne Den otevřených dveří

6.3.2017

Den otevřených dveří na Gastroenterologickém oddělení.

Celý článek


O pacienty Centra léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov pečuje nově také logoped

23.2.2017

Centrum léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, rozšířilo v těchto dnech své služby o klinickou logopedii. Logopedka je k dispozici hospitalizovaným i ambulantním pacientům, nejčastěji po cévních mozkových příhodách, vážných úrazech či onemocněních mozku, nebo lidem po operacích na krku, kteří mají problémy s mluvením či polykáním potravy.

Celý článek


Nastávající maminky z Prostějova a okolí se mohou na předporodní přednášky hlásit i online

15.2.2017

Pohodlnější a rychlejší objednávání na přednášky předporodní přípravy nově čeká na všechny zájemkyně z Prostějova a okolí. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, nově zavedla možnost online objednávek na jednotlivé přednášky, díky kterým nastávající maminky vyřeší rezervaci rychle a okamžitě v jakoukoliv denní dobu.

Celý článek


Povoleny návštěvy Na LDN

9.2.2017

Od 10.2.2017 jsou opět návštěvy na LDN oddělení.

Celý článek


Dárci krve dostanou na Valentýna dárky i možnost soutěžit o wellness pobyt

9.2.2017

Oblíbený únorový svátek lásky mohou všichni noví i stávající dárci krve z Prostějova a okolí přijít oslavit na transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov. Zde na ně čekají jak drobné dárky pro dárcovské dvojice, tak i slosování o poukaz na wellness pobyt v Lázních Slatinice. Akce platí v úterý 14. února a týká se jak dárců krve, tak i krevní plazmy.

Celý článek


Přetržené vazy v koleni i bolesti ramene léčí ortopedické oddělení Nemocnice Prostějov novou metodou

30.1.2017

Dvě nové operační metody, které slibují mnohonásobně kratší rekonvalescenci, zavedli na ortopedickém oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Novou metodou zdejší lékaři operují jak kolenní vazy, tak přetrhané šlachy v ramenním kloubu.

Celý článek


Tenisový loket, bolestivé klouby i šlachy řeší v Nemocnici Prostějov pomocí radioterapie

20.1.2017

Tenisový loket, ostruha patní kosti, zánět šlach, bolesti při artrózách, záněty kloubů. To je jen část potíží, kterých se mohou pacienti z Prostějova a okolí spolehlivě a bezbolestně zbavit i bez chirurgických zákroků. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL totiž nabízí pacientům účinnou léčbu pomocí radioterapie. Tato efektivní metoda - léčba ionizujícím zářením, probíhá ambulantně v několika dávkách, pro pacienty je však bezbolestná, s minimem rizik a cenově dostupná.

Celý článek


Tři králové přišli do Nemocnice Prostějov darovat krev

11.1.2017

Zástupci prostějovské charity přišli už jako tradičně do Nemocnice Prostějov v rámci Tříkrálové sbírky udělat hned dvojí dobrý skutek. Kromě zapojení se do charitativní sbírky také darovali krev na transfúzním oddělení.

Celý článek


Zákaz návštěv na LDN

5.1.2017

Z důvodu nárůstu respiračních onemocnění byl vyhlášen na odděleních LDN Nemocnice Prostějov zákaz návštěv.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov se v loňském roce narodilo přes 880 dětí, hned osmkrát přišla dvojčata

4.1.2017

440 chlapců a 442 děvčat. Taková je loňská bilance porodnosti v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Celkový počet 882 miminek přitom porodníci přivedli na svět při pouhých 874 porodech. Hned osmkrát se zde totiž narodila dvojčata. V letošním roce v Nemocnici Prostějov žádné z dětí na svět příliš nespěchalo, a tak se první miminko roku 2017 narodilo až v pondělí 2. ledna. Chlapec Viktor vážil 2550 gramů a měřil 48 centimetrů.

Celý článek


Novopečené maminky dostaly vánoční nadílku

27.12.2016

Nejkrásnější dárek pod stromeček sice už novopečené maminky dostaly v podobě svého miminka, přesto na ně čekalo ještě jedno překvapení. Pobyt v porodnici se jim během vánočních svátků rozhodly ještě více zpříjemnit zdravotní sestry z oddělení šestinedělí a dětského oddělení, které čerstvým maminkám předaly vánoční balíčky u ozdobeného stromečku.

Celý článek


Práce lékaře nekončí ani na Štědrý den

22.12.2016

Vánoční svátky jsou v tradičním pojetí svátky rodinné, které trávíme v kruhu těch nejbližších v teple domova. Ne každá profese však takovýto průběh Štědrého dne umožňuje. Existují totiž i pracoviště, která vyžadují nepřetržitý provoz a permanentní přítomnost zaměstnanců. Jedním z nich je i nemocnice, jejíž lůžková oddělení se bez lékařů neobjedou jak během svátků, tak i přímo na Štědrý den. Své o tom ví i MUDr. Renata Žmolíková, lékařka dětského oddělení Nemocnice Prostějov, která stráví Štědrý den v nemocnici se svými pacienty letos poprvé.

Celý článek


Odborníci Nemocnice Prostějov varují: Vánoční přejídání může způsobit i žlučníkovou koliku

21.12.2016

Vánoce jsou neodmyslitelně spjaty s kouzelnou pohádkovou atmosférou, dárky, ale také hojným hodováním a často nevítaným přibíráním na váze. Podle nutriční terapeutky Markéty Říhové z Nemocnice Prostějov navíc nadváha není zdaleka to nejhorší, co může sváteční přejídání způsobit. Zvýšený příjem tuku totiž může zejména v kombinaci s alkoholem snadno vyvolat žlučníkovou koliku nebo bolesti slinivky břišní.

Celý článek


Vánoční přání

21.12.2016

Kolektiv transfúzní stanice Vám přeje krásné prožití vánočních svátků.

Celý článek


Pacienti na dětském oddělení dostali nové hračky

21.12.2016

Malí pacienti na dětském oddělení Nemocnice Prostějov dostali ve středu odpoledne první vánoční nadílku v podobě nových hraček. Na hračky se hromadně složili členové facebookové skupiny, která sdružuje obyvatele Prostějova. Děti tak dostaly moderní společenské hry, pohádkové knížky, ale třeba i stavebnice či autíčka. "Čas od času se rozhodneme uspořádat sraz členů naší facebookové skupiny. Na posledním takovém setkání jsme se rozhodli, že bychom mohli podpořit děti na dětském oddělení Nemocnice Prostějov. Něco nám zbylo ve společném fondu a pak každý kdo mohl a chtěl, tak přispěl nějakou finanční částkou, za kterou jsme udělali dětem předčasného Ježíška," vysvětlil jeden z členů prostějovské skupiny Jonáš Proser. Se všemi si vlídně pohovořil a následně i poděkoval také primář dětského oddělení MUDr. Josef Tenora.

Celý článek


Adventní čas zpříjemnili pacientům Nemocnice Prostějov malí hudebníci

20.12.2016

Pacientům Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, zpestřili adventní čas v nemocnici malí hudebníci. Přímo na oddělení Léčebny dlouhodobě nemocných dorazila více než desítka talentovaných žáků, kteří v rámci svého adventního vystoupení hráli na hudební nástroje, recitovali básničky a především spolu s pacienty a zdravotníky zpívali vánoční koledy.

Celý článek


Prohlášení Nemocnice Prostějov k personální změně na gynekologicko-porodnickém oddělení

19.12.2016

MUDr. Aleš Nevrla podal dne 16.12.2016 výpověď a na vlastní žádost již nebude od 1.1.2017 zaměstnancem Nemocnice Prostějov. Ke dni 19.12.2016 je primářem gynekologicko-porodnického oddělení jmenován MUDr. Martin Balák.Nemocnice

Celý článek


Malí pacienti dostali nadílku pohádkových knížek

16.12.2016

Více než dvacet pohádkových knížek dostaly děti na Dětském oddělení Nemocnice Prostějov. Knihy jim osobně věnovali zástupci organizace Mládež Olomouckého kraje.

Celý článek


Práce kaplanky Nemocnice Prostějov je o Vánocích náročnější. Na pacienty doléhají starosti více, než jindy

16.12.2016

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Ne každý ale může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými. V takových případech pak více než kdy jindy přichází smutek a tíživé myšlenky. Své o tom ví i Martina Studýnková, nemocniční kaplanka Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Jako kaplanka dochází už třetím rokem za pacienty i během vánočních svátků a právě v tomto období více než jindy vnímá potřebu druhých nebýt sám.

Celý článek


Děti zazpívaly pacientům v Léčebně dlouhodobě nemocných

15.12.2016

Už čtvrtým rokem přišli žáci ze základní a mateřské školy v Přemyslovicích potěšit svým hudebním vystoupením pacienty prostějovské nemocnice z oddělení léčebny dlouhodobě nemocných.

Celý článek


Prostějovská AGEL Sport Clinic nově nabízí vyšetření k posílení dýchacího svalstva

14.12.2016

Prostějovské Centrum AGEL Sport Clinic začalo nabízet nový typ vyšetření a tréninku vedoucí k posílení dýchacího svalstva. Moderní přístup k optimalizaci sportovního výkonu je určen jak pro špičkové vrcholové a výkonnostní sportovce, tak pro osoby postižené respiračním onemocněním (astma, chronická plicní onemocnění apod.) či jinými funkčními poruchami pohybového aparátu.

Celý článek


Mikulášský odběr v Nemocnici Prostějov

8.12.2016

Na svátek svatého Mikuláše čekalo dárce krve a krevní plazmy v Nemocnici Prostějov mikulášské překvapení. Zdravotníci z Transfúzní stanice oblékli namísto bílých plášťů kostýmy andělů a čertů a dárce odměnily symbolickou nadílkou.

Celý článek


Dětské i novorozenecké oddělení navštívil Sv. Mikuláš se svou družinou

8.12.2016

Bohatou nadílku dostaly na sv. Mikuláše děti z Dětského oddělení Nemocnice Prostějov. Za hezkou básničku nebo písničku dostaly děti nejen balíček od čerta nebo anděla, ale podarovala je také společnost MUBEA, jejíž zaměstnanci věnovali dětem desítky hraček.

Celý článek


Cvičení s těhotnými v prosinci

5.12.2016

Cvičení s těhotnými v prosinci bude jen ve středu 7. prosince a 14. prosince od 12:00 do 13:00 hodin.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve nastávající rodiče na Den otevřených dveří v porodnici

2.12.2016

Nastávající maminky, tatínkové, ale i všichni zájemci o tematiku porodnictví si přijdou na své v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zdejší gynekologicko-porodnické oddělení pořádá ve středu 7. prosince Den otevřených dveří, který zahrne prohlídky porodního sálu, oddělení i ambulancí, rady ohledně příjezdu do porodnice a také diskuzi se zdravotníky.

Celý článek


Den otevřených dveří na gynekologicko-porodnickém oddělení

29.11.2016

Nemocnice Prostějov Vás zve na Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení, které se uskuteční 7. prosince od 14:00 do 18:00 hodin.

Celý článek


Miss Jana Doleželová radila ohledně pleti v prostějovské Lékárně AGEL

28.11.2016

Typ pleti, stupeň hydratace pokožky, pigmentové či červené skvrnky, akné. To je jen zlomek dermatologických témat, která mohli tento týden v Lékárně AGEL Prostějov bezplatně řešit všichni zájemci z Prostějova a okolí. Konzultace a vyšetření všem příchozím nabízela PharmDr. Jana Doleželová, která ví o krásné pleti své. Je totiž nejen lékárnicí, ale i Miss České republiky z roku 2004.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční se připojí k Evropskému antibiotickému dni

18.11.2016

18. listopad je již 9. rokem vyhlašován jako Evropský antibiotický den, jehož připomenutí souvisí především k zamyšlení se nad uvážlivým užíváním antibiotik. Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL ve všech svých nemocnicích - v Prostějově, Přerově i Šternberku vyvěsí propagační letáky, kde budou symbolickou formou vyjádřeny okamžiky, které někdy neoprávněnost užívání antibiotik připomenou.

Celý článek


Do boje s diabetem se připojuje Nemocnice Prostějov i v letošním roce

11.11.2016

Zájemci o problematiku cukrovky, ale i diabetici z Prostějova a okolí mají již v pondělí 14. listopadu jedinečnou možnost zúčastnit se preventivní akce zaměřené na osvětu ohledně cukrovky - jedné z nejrychleji se šířících civilizačních chorob současnosti. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pořádá preventivní akci Den diabetu, která zahrne škálu vyšetření, možnost konzultací i poradenství a také prezentaci produktů určených diabetikům – od potravin po kosmetiku. Vstup na akci je pro všechny zájemce zdarma.

Celý článek


Jak bojovat s proleženinami se lidé dozvědí v Nemocnici Prostějov

10.11.2016

Osvětovou akci pro širokou veřejnost připravila na středu 16. listopadu Nemocnice Prostějov. Tématem akce bude prevence, sledování i léčba proleženin, které jsou vážným problémem nejen hospitalizovaných pacientů, ale také pacientů v domácí péči. Řeč bude o polohování pacientů, produktech k prevenci i léčbě dekubitů a také správné výživě. Akce STOP Proleženinám proběhne ve vstupní hale Nemocnice Prostějov od 10.00 do 13.00 hodin a vstup je pro všechny zájemce zdarma.

Celý článek


Podzim na dětském oddělení

4.11.2016

O podzimní výzdobu dětského oddělení Nemocnice Prostějov se i letos postarali dětští pacienti, kterým to dovolil zdravotní stav, spolu se studentkami Střední zdravotnické školy Prostějov. Společně tak vyrobili pestrobarevné draky a veselé housenky z podzimního listí.

Celý článek


Pacienty v Nemocnici Prostějov už rok hlídá ochranka

1.11.2016

Vyšší bezpečnost i menší počet nebezpečných konfliktů evidují aktuálně v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Za změnou stojí spolupráce s bezpečnostní agenturou, která začala před rokem prostory nemocnice hlídat. Během prvního roku spolupráce zasahovala ochranka v desítkách případů, kdy mezi nejběžnější patřily výtržnosti způsobené opilými či agresivními pacienty a návštěvníky. Spokojeni jsou přitom jak zdravotníci, tak i pacienti, kteří v minulosti mohli být vystaveni riziku například při konfliktu vzniklém v čekárně nebo jiných společných prostorách.

Celý článek


Děti učila správné hygieně rukou pohádková Kapka vody

25.10.2016

Prostějov – Jak moc je důležitá hygiena rukou a jak při ní správně postupovat, to přijely dětem do mateřské školky na Mánesově ulici v Prostějově ukázat zdravotní sestřičky z oddělení centrálních operačních sálů a centrální sterilizace Nemocnice Prostějov. Pomáhaly jim při tom i studentky ze Střední zdravotnické školy a pohádková Kapka vody.

Celý článek


Dárci krve byli oceněni zlatými a stříbrnými plaketami MUDr. Jana Janského

21.10.2016

Šest desítek pravidelných dárců krve si ve čtvrtek 20. října přišlo vyzvednout nejvýznamnější ocenění pro dárce krve - Janského plakety. V obřadní síni radnice města Přerova jim osobně poděkovala také předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční a.s. MUDr. Marie Marsová, MBA a primář transfúzního oddělení Nemocnice Prostějov MUDr. Jiří Šlézar.

Celý článek


Maminky v Nemocnici Prostějov si mohou nově vybírat stravu z několika jídelníčků

14.10.2016

Nastávající maminky, které si vyberou porodnici Nemocnice Prostějov, budou mít svůj pobyt zase o něco příjemnější. Vedení společnosti Středomoravská nemocniční, pod kterou porodnice spadá, rozšířilo v rámci zkvalitňování služeb jejich jídelníček. Od začátku října si tak mohou maminky vybírat z nabídky hned několika jídel. Až doposud tuto možnost neměly a musely se spokojit pouze s jedinou nabízenou variantou stravy.

Celý článek


V Prostějově a Olomouci opět startují předporodní kurzy pro budoucí maminky

12.10.2016

Po prázdninové pauze mohou nastávající maminky v Prostějově i v Olomouci znovu zavítat na lekce předporodní přípravy. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, nabízí těhotným ženám nové termíny přednášek, které se zaměří na přípravu k porodu i jeho snazší zvládnutí. Zatímco do prostějovské nemocnice mohou ženy docházet na předporodní přednášky již týden, v Olomouci začnou kurzy ve čtvrtek 27. října.

Celý článek


Od 10. října začíná opět cvičení pro těhotné

6.10.2016

Cvičit se bude v pondělí a pátek od 12:00 do 13 hodin na rehabilitaci. Poplatek je 40 kč/osoba.

Celý článek


Nemocnice Prostějov dnes slavnostně otevřela zrekonstruované Centrum léčebné rehabilitace

3.10.2016

Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, dnes slavnostně otevřela zrekonstruované Centrum léčebné rehabilitace. Oddělení získalo během půlroční rekonstrukce za 28 miliónů korun zcela nový kabát. Především pacienti si nyní užívají vyššího komfortu a intimnějšího prostředí.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve zájemce na sváteční darování krve

23.9.2016

Zajímavou akci pro dárce krve připravila v rámci oslav Dne české státnosti Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL. Každý zájemce, který přijde v úterý 27. září darovat krev na Transfúzní stanici Nemocnice Prostějov, může nejen pomoci potřebným, ale také vyhrát poukaz na večeři. Akce se přitom týká jak prvodárců, tak i pravidelných dárců krve.

Celý článek


AGEL se prezentoval na Burze práce v Olomouci

21.9.2016

Nechat si změřit tlak, vyzkoušet si správné mytí rukou, naučit se srdeční masáž a ještě mnoho dalšího mohli návštěvníci úterní Burzy práce na olomouckém výstavišti Flora, kteří zavítali k reprezentačnímu stánku AGELU a dceřiné společnosti Středomoravské nemocniční.

Celý článek


Stále více kojenců musí podstoupit rehabilitační léčbu, upozorňují zdravotníci Nemocnice Prostějov

12.9.2016

Stále více kojenců a batolat v Česku absolvuje v raném dětství rehabilitaci zaměřenou na korekci vad pohybového ústrojí. Konkrétně v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL, absolvovalo v Centru léčebné rehabilitace jen v uplynulém roce 120 dětí terapii poruch pohybového aparátu Vojtovou metodou, a to nejčastěji ve věku od dvou měsíců po narození. Ve srovnání se stejným období před třemi lety si přitom jedná o nárůst o významných 60 procent.

Celý článek


Dárci krve stárnou a mladých nepřibývá. Nemocnice Prostějov láká prvodárce na mimořádné odměny

16.8.2016

Krev je nepostradatelnou součástí léčby v medicíně a denně zachraňuje životy. Bohužel dárců krve je neustále nedostatek. Starší odcházejí a mladých nepřibývá. Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, proto připravila pro všechny prvodárce, kteří přijdou na transfúzní stanici Nemocnice Prostějov darovat krev nebo plazmu, mimořádné losování o rodinné vstupné do Pevnosti poznání v Olomouci.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov nově zbavují děti od bolesti pomocí kineziotapingu

10.8.2016

Centrum léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, rozšířilo nabídku léčebných metod pro dětské pacienty s poruchami pohybového aparátu. Novinka v léčbě - metoda kineziotaping, neboli kineziologické tejpování, zmírňuje bolesti ve svalech i kloubech, zlepšuje kvalitu pohybu, přičemž neomezuje rozsah ani pohyblivost v postižených tkáních.

Celý článek


Žlutý den v Nemocnici Prostějov

29.7.2016

Více než stovku návštěvníků přilákal čtvrteční Žlutý den, akce zaměřená na prevenci hepatitidy, kterou pořádalo infekční oddělení Nemocnice Prostějov.

Celý článek


Žlutý den v Nemocnici Prostějov nabídne osvětu ohledně žloutenky i testování zdarma

25.7.2016

Zájemci o problematiku hepatitidy, lidově žloutenky, si přijdou na své již tento čtvrtek 28. července v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice připravila osvětovou preventivní akci Žlutý den, a to při příležitosti Světového dne hepatitidy. Akce je určena zájemcům z řad široké veřejnosti a vstup na ni je zdarma.

Celý článek


Zaměstnanci Středomoravské nemocniční udržují zdravý životní styl pomocí společného projektu „SMN v pohybu“

19.7.2016

V dnešní uspěchané době má řada lidí tendenci vést nezdravý způsob života. Avšak především pravidelná pohybová aktivita je základním předpokladem pro dobré zdraví. Společnost Středomoravská nemocniční, která provozuje Nemocnici Prostějov, Přerov a Šternberk, se proto rozhodla motivovat své zaměstnance ke zdravému životnímu stylu pomocí jedinečného sociálního programu „SMN v pohybu“.

Celý článek


Rekonstrukce rehabilitačního oddělení Nemocnice Prostějov vstoupila do druhé etapy

7.7.2016

Stavební dělníci v těchto dnech ukončili první etapu rekonstrukce Centra léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Pacienti tak mají k dispozici zmodernizovanou ambulantní přízemní část oddělení. Projekt bude nyní pokračovat druhou etapou, při které dojde k rekonstrukci lůžkové části rehabilitace. Celá rekonstrukce bude hotová letos v září a vyžádá si celkem 25 miliónů korun.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov se v prvním pololetí letošního roku narodilo přes 400 dětí

1.7.2016

Eliška, Jakub, ale i Alechandro nebo Mia. To jsou jména některých ze 436 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo celkem 216 děvčat a 220 chlapců, z toho pět párů dvojčat.

Celý článek


Omezení provozu Centra léčebné rehabilitace

23.6.2016

Od 29. 6. bude uzavřena ambulance CLR z důvodu stěhování do původních prostor. Provoz ambulance bude obnoven 7.7.2016 . Hlavní vstup na ambulanci je nyní umístěn do prostorů naproti výtahům. Lůžková část bude 30.6. uzavřena. Otevřena bude od 1.7.2016 v prostorách Ortropedického oddělení.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov proběhla preventivní akce Světový den spirometrie

14.6.2016

Celkem osmaosmdesát lidí využilo možnost preventivního vyšetření plic pomocí spirometru, které 8. května 2016, proběhlo na plicním oddělení Nemocnice Prostějov v rámci preventivní akce Světový den spirometrie.

Celý článek


Nemocnice Prostějov nabídne dárcům krve vstupenky do interaktivního muzea vědy, občerstvení i soutěž o ceny

9.6.2016

Čtrnáctý červen je již tradičně Světovým dnem dárců krve, k jehož oslavám se připojují organizace napříč světadíly. Jednou z nich je také Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, která již v pondělí 13. června nabídne mimořádné zpestření odběru všem příchozím dárcům krve, ale i zajímavé informace a program pro všechny zvídavé návštěvníky.

Celý článek


O oslavu Dětského dne nepřišli ani malí pacienti z dětského oddělení Nemocnice Prostějov

7.6.2016

O oslavu Dětského dne nepřišli ani malí pacienti z dětského oddělení Nemocnice Prostějov. Zdravotníci jim totiž připravili zábavné dopoledne, plné her a soutěží.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov v rámci Dne spirometrie zájemcům zdarma prověří kondici plic

2.6.2016

Kondici svých plic i celé dýchací soustavy si budou moci ve středu 8. června od 10.00 do 17:30 hodin zdarma prověřit všichni zájemci z Prostějova a okolí. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pořádá preventivní a osvětovou akci Den spirometrie, která se zaměří na vyšetření plic i osvětu ohledně plicních onemocnění.

Celý článek


Jako jedna z mála na Moravě nabízí Nemocnice Prostějov nově operaci hemoroidů šetrnou metodou THD

27.5.2016

Chirurgové Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, provedli v těchto dnech zcela poprvé bezbolestný zákrok k ošetření hemoroidů. Tzv. operace metodou THD využívá dokonalé lokalizace příčiny hemoroidů ultrazvukovou sondou. Ve srovnání s dosavadními metodami je podstatně méně bolestivá a současně výrazně spolehlivější ve svém léčebném efektu. Pacienti mohou být navíc po zákroku brzy propuštěni do domácího léčení a již třetí nebo čtvrtý den po operaci se vracejí ke každodenním aktivitám.

Celý článek


Nemocnice Prostějov nabízí nově předporodní kurzy i v Olomouci

16.5.2016

O předporodní kurzy a přednášky Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, projevuje zájem stále více budoucích maminek z Olomoucka. Nemocnice se proto rozhodla otevřít nové odborné předporodní kurzy přímo v Olomouci. Nejbližší termín se uskuteční již ve čtvrtek 19. května v prostorách Polikliniky AGEL Olomouc na Jeremenkově ulici.

Celý článek


V prostějovské nemocnici oslavili Mezinárodní den sester

13.5.2016

I v České republice získává stále větší pozornost a uznání Mezinárodní den sester, připadající každoročně na 12. května. K tomuto významnému dni pogratulovalo nelékařskému personálu nejen v Nemocnici Prostějov, ale také ve Šternberku a v Přerově, také vedení Středomoravské nemocniční.

Celý článek


Porodnice Nemocnice Prostějov dostala dárečky pro nedonošené děti

11.5.2016

Ručně pletené čepičky, ponožky, nové zavinovačky i hračky pro nejmenší miminka dostalo v těchto dnech novorozenecké oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v prostějovské nemocnici hospitalizováno ročně průměrně 35. Kolekci dárků věnovalo novorozeneckému oddělení občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

Celý článek


Děti v Mateřské škole Květná v Prostějově si zopakovaly správnou hygienu rukou

11.5.2016

Čtyři desítky dětí z Mateřské školy Květná v Prostějově se ve středu dopoledne naučily, jak je důležitá správná hygiena rukou. Dopomohla jim k tomu pohádková Kapka vody spolu se sestřičkami z dětského oddělení Nemocnice Prostějov. Děti si během téměř hodinového programu vyzkoušely správnou metodu umývání rukou a připomenuly základní pravidla hygieny.

Celý článek


V čekárně transfúzního oddělení probíhala akce Daruj krev s MaryKay

10.5.2016

Na dárce, kteří přišli na transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov darovat krev, čekalo v pondělí dopoledne příjemné překvapení. V čekárně transfúzního oddělení probíhala akce Daruj krev s MaryKay, kde profesionální kosmetičky nabízely bezplatné ošetření pleti. Zájemkyně se navíc mohly nechat nalíčit, nebo využít odborného kosmetického poradenství.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov proběhla preventivní akce "achraňte životy, mějte čisté ruce"

6.5.2016

Jak si správně umývat ruce, či jaké jsou nejnovější trendy v přípravcích na péči o pokožku rukou, to se mohli ve čtvrtek dopoledne dozvědět návštěvníci vstupní haly Nemocnice Prostějov. Už devátým rokem zde probíhala preventivní akce s názvem Zachraňte životy, mějte čisté ruce, která si klade za cíl upozornit veřejnost na důležitost správného mytí rukou. Lidé si tak mohli ověřit jejich čistotu pod UV lampou, nebo se pobavit s odborníky o prevenci nakažlivých nemocí formou dostatečné hygieny.

Celý článek


Dne 26.4.2016 ve vstupní hale Nemocnice PV proběhl Den Prevence cévní mozkové příhody

5.5.2016

Dne 26.4.2016 ve vstupní hale Nemocnice PV proběhl v rámci zvýšení povědomí obyvatel Den Prevence cévní mozkové příhody . Neurologické odd. tuto celorepublikovou akci pro širokou veřejnost zaměřenou na prevenci a příznaky CMP organizovalo již třetím rokem ve spolupráci s nutričními terapeutkami a 3 studenty SZŠ PV.

Celý článek


České i slovenské hokejové hvězdy se nechaly vyšetřit v AGEL Sport Clinic

4.5.2016

Hokejové reprezentanty České i Slovenské republiky Šimona Hrubce, Bohumila Janka, Martina Adamského, Jána Sýkoru, Tomáše Kopeckého a další hráče klubu Oceláři Třinec mohli v těchto dnech potkat návštěvníci Nemocnice Prostějov. Celkem 25 hráčů zde absolvovalo speciální sportovní vyšetření v centru sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport Clinic.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve širokou veřejnost na Den hygieny rukou

2.5.2016

Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou, který každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, v tomto nebude výjimkou a přesně ve čtvrtek 5. května nabídne letos již poosmé zájemcům z řad široké veřejnosti osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou. Ve vstupní hale nemocnice budou připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


I v Nemocnici Prostějov proběhl Evropský den melanomu

2.5.2016

Druhého května mohli návštěvníci Nemocnice Prostějov navštívit kožní ambulanci, kde od osmi až do čtrnácti hodin odpoledne probíhala preventivní akce s názvem Evropský den melanomu.

Celý článek


Ministr financí navštívil během své pracovní cesty Nemocnici Prostějov

29.4.2016

Ministr financí Andrej Babiš dnes ráno navštívil Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Po krátké schůzce s managementem se zúčastnil také hodinové diskuze se zaměstnanci prostějovské nemocnice.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov vyšetří zájemcům mateřská znaménka zdarma

27.4.2016

Na bezplatné vyšetření mateřských znamének mohou v pondělí 2. května zavítat všichni zájemci z Prostějovska a okolí. K příležitosti Evropského dne melanomu pořádá Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, osvětovou a preventivní akci zaměřenou na ochranu před sluncem a prevenci vzniku melanomu. Kromě samotných vyšetření a výkladu ohledně melanomu nabídnou zdravotníci návštěvníkům navíc také prohlídku kožních ambulancí nebo slevy na přípravky k prevenci vzniku melanomu.

Celý článek


Dne 2. května 2016 proběhne EVROPSKÝ DEN MELANOMU

25.4.2016

VŠEM ZÁJEMCŮM NABÍZÍME ZDARMA

Celý článek


Děti ve školce učila správně umývat ruce kapka vody

20.4.2016

Jak si správně umýt ruce a jak se vyhnout nemocem, to se v úterý 19. 4. 2016 dozvěděly děti v mateřské školce ve Víceměřicích. Do mateřinky přijeli zdravotní sestry z dětského oddělení Nemocnice Prostějov spolu s Kapkou vody, která je naučila správnému postupu při hygieně rukou. Děti se nejprve podívaly na pohádku o malé holčičce Lucince, která si neumyla špinavé jablíčko a nakonec skončila v nemocnici s bolavým bříškem. Pak je čekal praktický nácvik správného umývání rukou a nakonec si děti mohly prohlédnout ruce pod UV lampou, aby zjistili, jak dobře si je umyly. Za pozornost a šikovnost si každý předškolák odnesl malou odměnu.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve širokou veřejnost na Den prevence cévní mozkové příhody

20.4.2016

Cévní mozková příhoda zasáhne ročně 35 tisíc Čechů a je tak hlavní příčinou trvalé invalidity i třetí nejčastější příčinou úmrtí u nás. Jen včasná pomoc a správný postup při prvotních příznacích přitom mnohdy snadno odvrátí případné negativní důsledky. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, se proto i v letošním roce rozhodla uspořádat osvětovou akci zaměřenou na prevenci a příznaky cévní mozkové příhody, a to v úterý 26. dubna.

Celý článek


Preventivní akce „Zachraňte životy, mějte čisté ruce“

18.4.2016

Nemocnice Prostějov zve na preventivní akci, která se bude konat dne 5. května 2016 od 8:00 – 12:00 hod. ve vstupní hale Nemocnice Prostějov.

Celý článek


Den prevence cévní mozkové příhody

6.4.2016

Oddělení neurologie Nemocnice Prostějov Vás zve na Den prevence cévní mozkové příhody, který se bude konat v úterý 26. 4. 2016 od 8:00 – 12:00 hod. ve vstupní hale Nemocnice Prostějov.

Celý článek


Babičky předčítají dětem v Nemocnici Prostějov i v letošním roce

1.4.2016

Dětští pacienti v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL, se mohou i nadále těšit na zpestření pobytu v nemocnici. Na zdejší dětské oddělení totiž i nadále dochází pravidelně patnáctka seniorek, převážně bývalých učitelek, které dětem předčítají pohádky a dětskou literaturu. Projekt s názvem Počteníčko s babičkou v Nemocnici Prostějov odstartoval v minulém roce a pro rok 2016 jej podpořila NADACE AGEL příspěvkem ve výši 32 tisíc korun.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov vyšetřují moderním rentgenovým přístrojem

24.3.2016

Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, v těchto dnech uvedla do provozu moderní skiagraficko – skiaskopickou stěnu, která poslouží k vyšetřování zažívacího ústrojí či cév. Nový víceúčelový RTG přístroj pro radiodiagnostické oddělení nemocnice vyšel na téměř 14 miliónů korun a umožňuje jak statické, tak i dynamické zobrazování a záznam. Využít jej mohou pacienti nemocnice napříč odděleními, ale i všichni lidé, které pošle na vyšetření například praktický lékař či specialista.

Celý článek


Malí pacienti z Nemocnice Prostějov o velikonoční atmosféru nepřijdou

22.3.2016

Jarní motivy v oknech, velikonoční věnce, nástěnky plné kraslic a povídání o Velikonocích. I tak může vypadat nemocniční oddělení – konkrétně dětské oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Svůj podíl na jarní atmosféře přitom nemají jen zaměstnanci a malí pacienti, kteří vyrábějí dekorace během pobytu v nemocnici, ale také žáci Střední zdravotnické školy v Prostějově, kteří dětské pacienty v Nemocnici Prostějov bavili velikonočním programem.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov nabízejí nové specifické testy na průkaz protilátek proti chlamydiím

15.3.2016

Lékaři, kteří potřebují u svých pacientů stanovit protilátky proti chlamydiím, se mohou na Prostějovsku nově těšit na maximálně přesné a spolehlivé testy, a to díky nejmodernějšího plně automatizovaného analytického systému. Oddělení laboratorní medicíny Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, pořídila nový systém Roboblot, který je čerstvě k dispozici na úseku mikrobiologie.

Celý článek


„Pečujte o svou krásu“ s Lékárnou AGEL

3.3.2016

Roadshow s názvem „Pečujte o svou krásu“ si pro všechny zájemce připravila síť Lékáren AGEL. Akcí se bude osobně účastnit PharmDr. Jana Doleželová.

Celý článek


Nemocnice Prostějov nabídne příští týden hned tři akce

3.3.2016

Zájemci o preventivní zdravotní akce se mají v Prostějově na co těšit. Hned trojici bezplatných preventivních akcí totiž nabídne ve druhém březnovém týdnu Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL. Tematicky budou akce zaměřené na gastroenterologii, prevenci onemocnění ledvin i zelený zákal a kromě bezplatných vyšetření zahrnou i bezplatné konzultace a prezentace produktů.

Celý článek


Cvičení s těhotnými do odvolání zrušeno

29.2.2016

z důvodu rekonstrukce Centra léčebné rehabilitace, je od 29. února 2016 do odvolání cvičení pro těhotné zrušeno. O změnách Vás budeme informovat.

Celý článek


Lékárna AGEL v Nemocnici Prostějov nabízí bezplatně odborné poradenství pro odvykání kouření

25.2.2016

Odvykání kouření nebývá pro žádného kuřáka jednoduchým procesem. Zájemci z Prostějova a okolí si jej ale mohou výrazně ulehčit díky službám Lékárny AGEL v Prostějově, která sídlí v přízemí Nemocnice Prostějov. Lékárna nabízí zdarma služby poradenského centra pro odvykání kouření a jako jediné zařízení v prostějovském regionu umožňuje zájemcům získávat příspěvky na odvykání kouření od zdravotních pojišťoven.

Celý článek


Den otevřených dveří Gastroenterologického oddělení

22.2.2016

Gastroenterologické oddělení Nemocnice Prostějov zve všechny zájemce na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 9. 3. 2016 od 9:00 do 12:00 hod.

Celý článek


Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří Očního oddělení

22.2.2016

Oční oddělení Nemocnice Prostějov zve všechny zájemce na Den prevence zeleného zákalu a den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek 11. 3. 2016 od 10:00 do 14:00 hod.

Celý článek


Světový den ledvin v Nemocnici Prostějov

22.2.2016

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost preventivního vyšetření zdarma a přijďte ve čtvrtek 10. 3. 2016 od 6:30 do 15:00 hod. na Světový den ledvin, který pořádá Nefrologická ambulance oddělení hemodialýzy Nemocnice Prostějov.

Celý článek


Robot v Nemocnici Prostějov pomáhá lidem zpět do života

16.2.2016

K návratu zpět do běžného života pomáhá pacientům Centra léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, robotická rehabilitace. Nemocnice pro zahájení této nové rehabilitační metody zakoupila moderní robotický přístroj Gloreha. Tento přístroj pro rehabilitaci rukou a prstů, jediný svého druhu na Moravě, pomáhá obnovit hybnost lidem po mozkových příhodách, operacích nebo úrazech mozku a míchy, a také pacientům po úrazech s poškozením periferního nervstva a svalové soustavy v oblasti ruky.

Celý článek


Rekonstrukce Centra léčebné rehabilitace

16.2.2016

V době od března do června 2016 včetně bude probíhat komplexní rekonstrukce ambulantní části Centra léčebné rehabilitace

Celý článek


Dárci krve oslavili svátek svatého Valentýna darováním krve

12.2.2016

Celkem 41 dárců krve a krevní plazmy se zúčastnilo akce s názvem Daruj krev s láskou a vyhraj, kterou pro ně připravilo Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov. Z celkového počtu byli 2 prvodárci, kteří darovali krev úplně poprvé a 9 dárců plazmy. Díky akci se podařilo odebrat 32 plných krví.

Celý článek


Darování krve s láskou – 11. 2. 2016

20.1.2016

Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov zve na akci Valentýnský odběr krve, která se uskuteční dne 11. února 2016. Valentýn je slaven jako den lásky a darování krve je projevem hluboké zodpovědnosti, úcty a lásky k lidem kolem nás.

Celý článek


Od 20. 1. do 7. 3. 2016 RTG skiaskopické pracoviště mimo provoz

20.1.2016

Z důvodu rekonstrukce resp. výměny skiaskopické stěny na RDG odd. Nemocnice Prostějov, bude RTG skiaskopické pracoviště od 20.1. do 7.3.2016 mimo provoz.

Celý článek


Celkem 976 dětí se loni narodilo v Nemocnici Prostějov

5.1.2016

Celkem 976 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. To je o 23 méně než v roce 2014. Mezi novorozenci bylo 493 chlapců, 483 děvčátek a 6 párů dvojčat. Nejplodnějším měsícem byl březen a srpen, kdy se narodilo vždy 92 dětí.

Celý článek


Dar od fanoušků a hokejistů pomůže dětem

23.12.2015

Předčasného Ježíška měli včera na dětském oddělení prostějovské nemocnice. Zástupci hokejového klubu LHK Jestřábi Prostějov totiž přišli předat přístroj, který hokejisté společně s fanoušky nemocnici pořídili.

Celý článek


Dvě stovky pacientů Nemocnice Prostějov o tradiční Vánoce nepřijdou

22.12.2015

Pacienti Nemocnice Prostějov, člena skupiny AGEL, kteří nebudou moci trávit svátky doma, o vánoční atmosféru ani štědrovečerní večeři nepřijdou. Zaměstnanci nemocnice se každoročně snaží sváteční kouzlo a zvyky Štědrého dne pacientům přinést až k nemocničním lůžkům a ani letošek nebude výjimkou.

Celý článek


Za záchranu života dostali lékaři sladkou odměnu

21.12.2015

Velké překvapení si v pátek dopoledne připravila bývalá pacientka prostějovské nemocnice. Rozhodla se oficiálně poděkovat a předat vlastnoručně upečené dorty zdravotnímu personálu, který jí před nedávnem doslova zachránil život.

Celý článek


Dárci krve byli oceněni Jánského plaketami

21.12.2015

Velký potlesk sklidilo šest desítek dárců krve, kteří si ve středu odpoledne přišli do prostějovské obřadní síně vyzvednout zlaté a stříbrné plakety za pravidelné dárcovství. „Získal jsem zlatou Janského plaketu za čtyřicet prodělaných odběrů.

Celý článek


Provoz na odděleních během vánočních svátků

16.12.2015

Omezení provozu na odděleních:

Celý článek


Na transfúzním oddělení se to hemžilo čerty

4.12.2015

Akci s názvem Mikulášský odběr si dne 3. 12. 2015 pro své dárce krve připravil kolektiv transfúzního oddělení Nemocnice Prostějov. Dárci se tak mohli těšit na odběr krve od pravých čertic, konzultace od Mikuláše v podobě pana primáře MUDr. Šlézara nebo na milou čertovskou obsluhu, která připravila domácí perníčky.

Celý článek


V prostějovské nemocnici navštívil Mikuláš děti i zdravotníky

4.12.2015

Družina složená z Mikuláše, dvou andělů a čtyř čertů dorazila v pátek 4. prosince do Nemocnice Prostějov, člena skupiny AGEL. Zpovědi z hříchů, básničky a písničky si přitom čerti s Mikulášem vyžádali nejen od malých pacientů, ale také od sestřiček a lékařů dětského oddělení či pacientů léčebny dlouhodobě nemocných. Odměnou všem zúčastněným byly příjemné chvíle strávené u koled a říkanek, ale samozřejmě také mikulášská nadílka.

Celý článek


Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov Vás zve na Mikulášský odběr

27.11.2015

Vezměte svého kamaráda, kolegu nebo partnera a začněte vánoční čas dobrým skutkem a darujte krev. Pro všechny je připraven malý dárek jako poděkování za Vaši odvahu.

Celý článek


Vánoční bazar NADACE AGEL v prostějovské nemocnici

26.11.2015

Přijměte naše pozvání na třetí ročník akce VÁNOČNÍ BAZAR NADACE AGEL. Přijďte se seznámit s tím, jak naše nadace pracuje a pomáhá, a při této příležitosti nakupte vánoční dárky pro své blízké.

Celý článek


Úsměvy vykouzlí dětským pacientům v Nemocnici Prostějov panenky Kiwanis

26.11.2015

Dvacítka textilních panenek zpříjemní chvíle dětským pacientům v Nemocnici Prostějov, a to díky spolupráci s Kiwanis Clubem Prostějov. Dětské oddělení od klubu dostalo speciální výukové panenky Kiwanis, které slouží jednak k uměleckému vyžití a zábavě dětí, ale také k názorným ukázkám lékařských zákroků, které dětské pacienty čekají.

Celý článek


Den s Mary Kay na transfúzní stanici

26.11.2015

Již poněkolikáté se dne 23. 11. 2015 konala akce Daruj krev nebo plazmu s Mary Kay, kdy si zájemci mohli odnést dárkové poukazy pro sebe či své blízké nebo se nechat nalíčit přímo na místě od nezávislé Sales Director paní Marcely Bučkové.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov se uskutečnil úspěšný Den prevence diabetu

23.11.2015

Na Dni prevence diabetu, který se v Nemocnici Prostějov uskutečnil v pátek 13. listopadu, si nechalo odebrat krev a provést vyšetření na krevní cukr 174 zájemcům, z tohoto počtu byli diagnostikováni čtyři noví diabetici a u sedmi diabetiků byla zjištěna dekompenzace diabetu a byla jim nabídnuta možnost edukace.

Celý článek


Hračky a interaktivní tabuli mají nyní k dispozici malí pacienti Nemocnice Prostějov

12.11.2015

Dětské oddělení Nemocnice Prostějov získalo od společnosti Mubea čtyři krabice plné hraček a interaktivní tabuli.

Celý článek


Dárci krve převzali stříbrné a zlaté plakety Jánského

4.11.2015

Okolo 50 dárců krve bylo oceněno dne 27. 10. 2015 v obřadní síni Radnice Prostějov stříbrnými a zlatými plaketami MUDr. Jana Jánského, lékaře a psychiatra, který objevil čtvrtou krevní skupinu a provedl správnou klasifikaci krevních skupin. Stříbrnou plaketu dárci krve získali za 20 odběrů, za 40 odběrů je pak čekala plaketa zlatá. Slavnostní předávání, které každý rok organizuje Český červený kříž společně s Nemocnicí Prostějov, bylo zakončeno komentovanou prohlídkou radnice.

Celý článek


Den prevence proti proleženinám – Stop dekubitům

3.11.2015

Nemocnice Prostějov si Vás dovoluje pozvat na preventivní akci Stop proleženinám, která se pro veřejnost uskuteční ve čtvrtek 19. 11. 2015 od 12:00 – 14:00 hodin ve vstupní hale Nemocnice Prostějov.

Celý článek


Zúčastněte se Dne prevence diabetu a nechte si změřit hladinu cukru

2.11.2015

Nemocnice Prostějov si Vás dovoluje pozvat na Den prevence diabetu, který se uskuteční v pátek 13. 11. 2015 od 7:30 – 13:00 hodin v přízemí nemocniční polikliniky (vedle lékárny a v prostorách lékárny).

Celý článek


Nemocnice Prostějov dnes slavnostně otevřela nové parkoviště

2.11.2015

Do ostrého provozu dnes vstoupilo slavnostním otevřením parkoviště Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Pacienti, návštěvníci i zaměstnanci nemocnice tak mají k dispozici i se 149 novými místy celkem na 300 možností, kde vozidlo zaparkovat.

Celý článek


Jak na cukrovku poradí v Němčicích na Hané a v Prostějově

27.10.2015

Ten, kdo se obává nemoci s názvem diabetes, česky cukrovka, jistě uvítá možnost poradit se s odborníky, jak jí předcházet, a rovnou si změřit hladinu cukru v krvi. Rady, jak účinně cukrovce předcházet a případně jak s ní žít, pokud už člověk onemocněl, budou poskytovat diabetologové v Němčicích na Hané v pátek 30. října a v Prostějově o dva týdny později 13. listopadu při Dnech prevence diabetu. Akci pořádá Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov dnes zahajují zkušební provoz nového parkoviště

8.10.2015

Celkem 149 nových parkovacích míst je od dnešního dne k dispozici pacientům, zaměstnancům a návštěvníkům Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zkušební provoz ukáže obsazenost parkovacích míst, a tím i nastavení optimálního provozního režimu.

Celý článek


Nemocnice Prostějov má nový přístroj pro automatické stanovení kvantitativní citlivosti bakterií k antibiotikům

5.10.2015

Oddělení laboratorní medicíny Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, má na úseku mikrobiologie nově k dispozici inovativní automatický přístroj MicroScan®WalkAway® Systems. Vybavení v hodnotě více než 1,5 miliónu korun slouží ke kvantitativnímu stanovení citlivosti bakteriálních kmenů na antibiotika. Lékařům zároveň nabízí větší škálu dostupných antibiotik, která mohou použít v léčbě zejména závažně nemocných pacientů.

Celý článek


Jak si správně umývat ruce ukázala dětem Kapka z Nemocnice Prostějov

24.9.2015

Sestřičky z Dětského oddělení Nemocnice Prostějov navštívily děti z mateřské školy v Čechovicích, aby jim ukázaly, jak si správně umývat ruce a chránit se tak před nebezpečím nákaz ze špinavých rukou.

Celý článek


Nastávající maminky mohou po letní pauze opět cvičit v Nemocnici Prostějov

17.9.2015

Cvičení je mezi těhotnými ženami velmi populární. Protahování těhotenstvím namáhaného těla i přípravné cviky před porodem jsou lékaři doporučované. A pokud je vede odborně školený zdravotnický personál, vědí maminky, že je cvičení bezpečné. Navíc se kromě fyzické přípravy mohou dovědět i něco o místě, kde bude jejich porod probíhat. Od pondělí 21. září proto nabídne kurz předporodního cvičení také Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Chirurgové z celé republiky se proškolí na České herniologické konferenci také díky Nemocnici Prostějov

16.9.2015

Jedinečnou příležitost pozorovat v praxi největší odborníky na problematiku chirurgického řešení kýl z celé Evropy mají v těchto dnech čeští lékaři na II. České herniologické konferenci. Odborná akce se koná 17. a 18. září v hotelu NH Collection Olomouc Congress a v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL, kde probíhá praktická část kongresu. Konference se mimo jiné zúčastní také prezident Evropské herniologické společnosti prof. Giampiero Campanelli.

Celý článek


Obhájení Certifikátu pracoviště pracujícího s konceptem Bazální stimulace

8.9.2015

Dne 7.9.2015 neurologická JIP obhájila Certifikát pracoviště pracujícího s konceptem Bazální stimulace.

Celý článek


Operační sál Nemocnice Prostějov je nově vybaven high-tech antibakteriálním sklem

2.9.2015

Jako vůbec první zdravotnické zařízení v republice byla Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, vybavena technologicky pokročilými antibakteriálními skly. Novinka byla v srpnu nainstalována na jeden z pěti operačních sálů nemocnice. Hlavní přínos speciálního skla spočívá v eliminaci mikroorganismů ihned při kontaktu s povrchem skla. Na operačním sále se tak významně sníží pravděpodobnost vzniku perioperačních infekcí.

Celý článek


Nemocnice Prostějov v živém vysílání České televize

2.9.2015

Slavnostní prezentace unikátního operačního sálu Nemocnice Prostějov, který byl obložen high-tech antibakteriálním sklem, zaujala také Českou televizi. Kromě reportáže do podvečerního zpravodajství, proběhl přímo z nemocnice také živý vstup do vysílání ČT24. Celý vstup si můžete prohlédnout v odkazu níže v čase 22:11.

Celý článek


Dárkyně krve se v Nemocnici Prostějov mohou nechat zdarma nalíčit

1.9.2015

Dárkyně krve a krevní plazmy z Prostějovska budou moci na začátku září využít jedinečnou možnost bezplatného líčení i kosmetického poradenství. V úterý 8. září bude pro všechny dárkyně na Transfúzní stanici Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, připravena akce Mary Kay, v rámci které zájemkyně obdrží poukaz na poradenství v péči o pleť nebo se mohou rovnou po odběru nechat profesionálně nalíčit.

Celý článek


Cvičení porodních asistentek s těhotnými v Nemocnici Prostějov od 21. září 2015

21.8.2015

Cvičení porodních asistentek s těhotnými v nemocnici Prostějov začíná opět od 21. září 2015. Cvičíme v pondělí a v pátek od 12:00 do 13:00 hodin v tělocvičně na rehabilitaci. Cena je stejná - 1 cvičební hodina - 40 Kč. Potvrzení od lékaře nevyžadujeme. Těšíme se na Vás. Není nutné se objednávat.

Celý článek


Úspěšný Žlutý den v Nemocnici Prostějov

6.8.2015

Akce Žlutý den, která se konala 28. 7. 2015 u příležitosti Světového dne boje proti hepatitidám a 30. výročí otevření Infekčního oddělení Nemocnice Prostějov v nových prostorách, přivítala přes 120 zájemců z řad zaměstnanců, pacientů a široké veřejnosti. Program akce byl zaměřen na problematiku virových hepatitid všech typů. Zájemcům byly prováděny tzv. rychle testy na zjištění přítomnosti žloutenky typu C. Této možnosti využilo celkem 100 osob, všechny s negativním výsledkem. Pro kladnou odezvu účastníků se plánuje každoroční konání této akce.

Celý článek


Žlutý den v Nemocnici Prostějov bude patřit hepatitidám

27.7.2015

Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, připravila na úterý 28. července osvětovou akci Žlutý den. Akce zaměřená na problematiku virových hepatitid se koná při příležitosti Světového dne hepatitidy a zároveň k 30. výročí otevření infekčního oddělení nemocnice v nových prostorách a bude zdarma přístupná všem zájemcům z řad pacientů i široké veřejnosti.

Celý článek


Vyšetření spánku v Nemocnici Prostějov pomůže předcházet dopravním nehodám

21.7.2015

Kvalita spánku úzce souvisí s pozorností a výkonem každého řidiče. Nedostatek kvalitního spánku může snadno i přímo zapříčinit dopravní nehodu. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, se rozhodla těmto situacím předcházet a zájemcům z řad profesionálních řidičů nově nabízí vyšetření kvality spánku. Screening umožňuje odhalit rizika poruch spánku a v případě potřeby je navržena další léčba pacienta tak, aby byla tato rizika minimalizována.

Celý článek


Nastávající maminky mají v Nemocnici Prostějov větší pohodlí

14.7.2015

Lepší komfort i kratší doba čekání těší všechny nastávající maminky, které si přicházejí do Nemocnice Prostějov nechat natočit záznam srdeční činnosti plodu. Zdejší gynekologicko-porodnické oddělení pro ně pořídilo na počátku letošního roku trojici polohovatelných křesel právě pro účely natáčení KTG záznamu, díky čemuž budou moci být budoucí maminky vyšetřovány ve vyšším počtu najednou a navíc ve větším pohodlí.

Celý článek


Dne 28. července 2015 proběhne Žlutý den

10.7.2015

Nemocnice Prostějov zve na Den prevence proti žloutenkám

Celý článek


V Nemocnici Prostějov se v první polovině roku narodilo 477 dětí

2.7.2015

Celkem 477 dětí se narodilo v prvním pololetí letošního roku v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Nejplodnějším měsícem byl dosud březen, kdy zdravotníci pomohli na svět 92 novorozencům.

Celý článek


Oční oddělení Nemocnice Prostějov nabízí novinky v podobě moderního vybavení

29.6.2015

Oční oddělení Nemocnice Prostějov, člena skupiny AGEL, má nově k dispozici modernější vybavení umožňující kvalitnější diagnostiku i léčbu. Konkrétně jde o počítačový perimetr umožňující přesnější a detailnější vyšetření zrakového pole a také nové mikrochirurgické nástroje, které umožňují kvalitnější provádění chirurgických zákroků.

Celý článek


Kapka vody z Nemocnice Prostějov učila děti, jak si správně umývat ruce

23.6.2015

Sestřičky z Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, vyrazily do Olomouce, aby naučily děti, jak si správně umývat ruce. Děti z Česko Britské Mezinárodní školy a Mateřské školy v Olomouci tak již vědí, jak se chránit proti nemocem špinavých rukou. Správné mytí rukou je učila kapička vody, která přišla v doprovodu sestřiček.

Celý článek


U příležitosti Světového dne dárců krve naštívilo transfúzní stanici 46 dárců

15.6.2015

U příležitosti " Světového dne dárců krve" bylo odebráno 23 dárců - běžný odběr ( z toho 2 prvodárci ), 23 dárců - plazmaferétický odběr.

Celý článek


Na Den dárců krve dostanou dárci v Přerově i Prostějově občerstvení

5.6.2015

Nemocnice Středomoravské nemocniční v Prostějově a Přerově se 10. a 11. června připojí k oslavám Světového dne dárců krve. Na dárce, kteří přijdou na transfúzní stanice do Přerova nebo Prostějova, čeká den plný díků a uznání, ale také drobné občerstvení zdarma.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve na Den prevence cévní mozkové příhody

12.5.2015

V pátek 15. května ožije Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, tématikou cévní mozkové příhody. Nemocnice pořádá osvětovou akci pro širokou veřejnost zaměřenou na prevenci a příznaky cévní mozkové příhody. Toto náhlé postižení určité oblasti mozku zasáhne ročně 35 tisíc Čechů a cévní mozková příhoda je také hlavní příčinou trvalé invalidity i třetí nejčastější příčinou úmrtí u nás. Právě včasná pomoc a správný postup při prvotních příznacích přitom mnohdy snadno odvrátí případné negativní důsledky.

Celý článek


Nemocnice Středomoravské nemocniční poradí, jak si správně mýt ruce

30.4.2015

Středomoravská nemocniční, člen skupiny AGEL, nabídne ve všech svých nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou. Zdravotníci budou zájemcům předvádět správné mytí i dezinfekci rukou a také šířit prevenci ohledně chorob šířených prostřednictvím špinavých rukou. Akce se koná pod záštitou Světové zdravotnické organizace.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice Prostějov učí správnou hygienu i v jesličkách

20.4.2015

Zdravotníci z Nemocnice Prostějov, člena skupiny AGEL, učí správné hygieně dokonce ty nejmenší děti ve věku do tří let. Navštívili totiž jesličky na Sídlišti Svobody a zhruba dvacítce dětí hravou formou vysvětlovali, proč je hygiena důležitá, a také jak se správně provádí.

Celý článek


Dne 25. dubna proběhl Den otevřených dveří v centru AGEL Sport Clinic

6.4.2015

Proběhla prohlídka všech prostor.

Celý článek


Malí pacienti v Nemocnici Prostějov se již připravují na Velikonoce

1.4.2015

Velikonoční atmosféra již přivanula také na dětské oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Malé pacienty dnes navštívily studentky Střední zdravotnické školy, které si pro ně připravily speciální dílnu. Děti vyráběly velikonoční výzdobu, která zkrášlí prostory oddělení. Součástí programu byla také beseda o původu velikonočních svátků, jejich symbolice a historii.

Celý článek


Dne 11. května proběhne Evropský den melanomu

24.3.2015

Nemocnice Prostějov zve širokou veřejnost na Evropský den melanomu, který se uskuteční dne 11. května od 8:00 do 12:30 hod. v kožní ambulanci. Zájemcům bude zdarma poskytnuto vyšetření znamének a rovněž Vám lékař poradí, jak se chránit před UV zářením a vzniku melanomu. V rámci dne proběhne prohlídka kožních ambulancí i prezentace výrobků určených k prevenci proti vzniku melanomu.

Celý článek


AGEL Sport Clinic pomůže připravit běžce na půlmaraton

10.3.2015

Prostějovské centrum sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport Clinic se zapojilo do společného projektu s organizátory olomouckého půlmaratonu. V rámci projektu se budou odborníci z prostějovského sportovního centra podílet na přípravě čtyř vybraných začínajících běžců na Mattoni 1/2Maraton Olomouc, který se uskuteční v červnu.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve na vyšetření zeleného zákalu zdarma

27.2.2015

Březen je každoročním termínem Světového týdne glaukomu (zeleného zákalu). Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, se letos k této akci připojí prostřednictvím Dne prevence zeleného zákalu, během kterého oční oddělení nemocnice nabídne zdarma všem zájemcům vyšetření nitroočního tlaku i odbornou konzultaci. Široké veřejnosti bude navíc přístupná i prohlídka očního oddělení. Akce proběhne v pátek 6. března od 10 do 14 hodin.

Celý článek


Příjďte se zdarma vyšetřit - 10. března DEN LEDVIN

23.2.2015

Zveme Vás na Den ledvin, který se uskuteční dne 10. března od 06:30 do 14:00 hod. v nefrologické ambulanci oddělení hemodialýzy, vstup z pavilonu dětského oddělení, zleva od polikliniky. Všem návštěvníkům nabízíme zdarma základní vyšetření k posouzení rizika onemocnění ledvin (měření krevního tlaku a pulsu, vyšetření hladiny kreatininu v krvi), poradenství, prezentace a prodej urologických přípravků a možnost prohlídky našeho oddělení.

Celý článek


I v letošním roce Nemocnice Prostějov nabídne přednášky pro těhotné ženy

5.2.2015

Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, nabízí i v letošním roce nastávajícím rodičům přednášky zaměřené na přípravu k porodu či kojení. Jejich smyslem je především pomoci budoucím maminkám připravit se na porod a první týdny péče o novorozené miminko, nechybí ale prostor pro jakékoliv dotazy. Letošní cyklus přednášek odstartuje ve čtvrtek 12. února, nastávající maminky si ale mohou z nabídky termínů vybrat jakýkoliv.

Celý článek


Příjďte se zdarma vyšetřit - 6. března DEN PREVENCE ZELENÉHO ZÁKALU

2.2.2015

Zveme Vás na Den prevence zeleného zákalu, který se uskuteční dne 3. března od 10:00 do 14:00 hod. na očním oddělení. Všem návštěvníkům nabízíme zdarma změření nitroočního tlaku, odbornou konzultaci a v neposlední řadě prohlídku našeho oddělení.

Celý článek


Noví dárci krve mohou získat permanentku na bazén

30.1.2015

Transfúzní stanice Nemocnice Prostějov hledá nové dárce krve. Všichni prvodárci budou od března nově za svůj první odběr odměněni drobným dárkem. Každý, kdo přijde od března do konce letošního roku poprvé darovat krev do Nemocnice Prostějov, dostane na památku láhev nebo hrníček a navíc bude zařazen na konci každého měsíce do slosování o permanentku do Městských lázní Prostějov.

Celý článek


Dětem v Nemocnici Prostějov předčítají babičky

29.1.2015

Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, se zapojila jako první v Olomouckém kraji do projektu Počteníčko s babičkou. V rámci Počteníčka seniorky dětem hospitalizovaným v nemocnici předčítají z knih a nejen to. Smyslem projektu je zpříjemnit dětem pobyt v nemocnici, ale zároveň i nabídnout využití volného času seniorům, zlepšit mezigenerační vztahy a vzbudit zájem dětí o čtení a knihu.

Celý článek


Nemocnice Prostějov nabízí dárky pro nové dárce krve

21.1.2015

Krev pomáhá zachraňovat lidské životy, bohužel dárců krve mají zdravotnická zařízení dlouhodobě nedostatek. Transfuzní stanice Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, proto připravila speciální dárky a slosování pro prvodárce, kteří se přijdou zaregistrovat a budou ochotni svou krev darovat.

Celý článek


AGEL Sport Clinic spustila nový půlroční program pro zlepšení zdraví

14.1.2015

Prostějovské centrum sportovní a preventivní medicíny AGEL Sport Clinic spustilo ve spolupráci s dalšími partnery výjimečný projekt. Klientům nabízí půlroční program zlepšení zdravotního stavu, který je unikátní nejen vlastní metodou, ale také způsobem financování, která jej činí pro klienty přijatelným. Kapacita programu je vzhledem k těmto podmínkám omezena. Případní zájemci mohou kontaktovat pracovníky centra emailem či telefonicky.

Celý článek


Unikátní přístroj na Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční odhalí z dechu řadu onemocnění

7.1.2015

Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční, člen skupiny AGEL, začalo v těchto dnech využívat jako první pracoviště v České republice moderní analyzátor IRIS 3. Jedná se o nejmodernější analyzátor současnosti, který se využívá k funkční diagnostice v gastroenterologii, hepatologii, onkologii či nutriční problematice. V prostějovské laboratoři Oddělení laboratorní medicíny přístroj využívají zejména k odhalení infekce helicobacter pyllori v žaludku, k odhadu pohyblivosti žaludku, k posouzení jaterních funkcí apod.

Celý článek


Jubilejní tisící novorozenec utekl Nemocnici Prostějov jen o pár hodin

5.1.2015

Kdyby se malý Matěj, první miminko Nemocnice Prostějov letošního roku, narodil jen o tři hodiny dříve, mohla nemocnice slavit jubileum – tisícího novorozence loňského roku. V roce 2014 přišlo v prostějovské porodnici na svět celkem 999 dětí, z toho 523 chlapců a 476 děvčat. Mezi novorozenci byly tři páry dvojčátek. Oproti roku předchozímu se jedná o meziroční nárůst o 93 dětí.

Celý článek


Dne 27. listopadu proběhl Den otevřených dveří na LDN

1.12.2014

Proběhla praktická ukázku rehabilitačního ošetřování v péči o imobilního pacienta a prezentace projektů dobrovolnictví a canisterapie

Celý článek


Dne 14. listopadu proběhl Světový den diabetu

14.11.2014

Všem návštěvníkům jsme nabízeli zdarma vyšetření hladiny krevního cukru, tuku a tlaku a možnost konzultace správné výživy.

Celý článek


Dne 21. října proběhl Den prevence mozkové příhody

21.10.2014

Nemocnice Prostějov zvala širokou veřejnost na Den prevence cévnémozkové příhody, který se uskutečnil dne 21. října od 08:00 do 14:00 hod. ve vestibulu nemocnice. Zájemcům bylo zdarma poskytnuto vyšetření hladiny krevního cukru, měření tlaku a pulsu,tuku, odborná konzultaces nutričními terapeuty voblasti správné výživy a možnost prohlídky ambulancí.

Celý článek


Dne 24. června proběhl Den otevřených dveří porodnického a dětského oddělení

17.6.2014

Nemocnice Prostějov zvala širokou veřejnost na Den otevřených dveří porodnického a dětského oddělení, který se uskutečnil dne 24. června od 14:00 do 17:00 hod. Byla pro Vás nachystána prohlídka oddělení, konzultace s odborníky, soutěž o 3 poukazy na vyšetření 4D ultrazvukem, edukační materiály a přednáška spolu s besedou.

Celý článek


Dne 12. května proběhl Evropský den melanomu

12.5.2014

Nemocnice Prostějov zvala širokou veřejnost na Evropský den melanomu, který se uskutečnil dne 12. května od 8:00 do 15:00 hod. v kožní ambulanci. Zájemcům bylo zdarma poskytnuto vyšetření znamének a rovněž lékaři poradili, jak se chránit před UV zářením a vzniku melanomu. V rámci dne proběhla prohlídka kožních ambulancí i prezentace výrobků určených k prevenci proti vzniku melanomu.

Celý článek


Dne 5. května proběhla kampaň světové zdravotnické organizace Mějte čisté ruce

5.5.2014

Cíl kampaně je připomenout důležitost správné hygieny rukou pro prevenci přenosu infekčních onemocnění. Více v příloze.

Celý článek


Dne 13. března 2014 proběhl v Nemocnici Prostějov Den ledvin

3.3.2014

Více informací naleznete v přiloženém plakátu

Celý článek


Dne 7. března 2014 proběhl v Nemocnici Prostějov Den prevence Zeleného zákalu

2.3.2014

Více informací na přiloženém plakátu

Celý článek


Virtuální prohlídka gynekologicko-porodnického oddělení

29.3.2013

Dne 29.3.2013 jsme spustili virtuální prohlídku gynekologicko-porodnického oddělení.

Celý článek


Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: