Darování plazmy pro léčbu COVID-19 pozitivních pacientů

2.11.2020

Možnost darovat rekonvalescentní plazmu pro léčbu COVID-19 pozitivních pacientů v Nemocnici AGEL Prostějov není možné. Darovat plazmu můžete Fakultní nemocnici Olomouc.

Vhodní dárci jsou Ti, kteří byli PCR pozitivní, úspěšně překonali onemocnění COVID-19, splňují předpoklady darování krve či plazmy a neměli imunizační podnět (gravidita, transfuze krve).

Objednání na plazmaferézu je možné přes jejich formulář na internetu: https://transfuzka.fnol.cz/novinky/informace-pro-pacienty-kteri-se-vylecili-z-onemocneni-covid-19