Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

O nemocnici

Porodnice Nemocnice Prostějov dostala dárečky pro nedonošené děti

11.5.2016

Ručně pletené čepičky, ponožky, nové zavinovačky i hračky pro nejmenší miminka dostalo v těchto dnech novorozenecké oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v prostějovské nemocnici hospitalizováno ročně průměrně 35. Kolekci dárků věnovalo novorozeneckému oddělení občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

„Za nedonošená se obecně označují miminka, která se narodí před 37. týdnem těhotenství a mají nízkou porodní hmotnost do 2,5 kilogramu. Tyto děti jsou mimořádně drobné a citlivé například na prochladnutí, proto musejí být umístěny v inkubátorech, které jim zajišťují termoregulaci,“ vysvětluje vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Prostějov Mgr. Jana Dočkalová.

Na péči o nedonošené děti je přitom Nemocnice Prostějov připravena a speciálně vybavena například trojicí specifických oxymetrů sledujících hladinu kyslíku v krvi nebo třemi moderními inkubátory. K útulnějšímu prostředí pak nedonošeným dětem nově pomohou i hračky a doplňky, které vyrobili dobrovolníci spolupracující s občanským sdružením Nedoklubko.

„Od sdružení Nedoklubko jsme dostali deky, ručně pletené čepičky i ponožky, které velikostí odpovídají potřebám nedonošených miminek a zajistí jim teplo i pohodlí v prvních dnech života. Máme tady ale i několik textilních hraček, které děti jistě také ocení,“ uzavírá Mgr. Jana Dočkalová s tím, že spolupráce se sdružením Nedoklubko probíhá v Nemocnici Prostějov již dlouhodobě.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: