Parkování u Nemocnic AGEL v Prostějově a Přerově je modernější a rychlejší díky novému systému

21.7.2020

Pro pacienty či jejich doprovod, kteří do přerovské a prostějovské nemocnice přijíždějí autem, je nyní parkování zase o něco přívětivější. Díky novému modernímu systému, který například umí číst SPZ vozidel, je snadnější a rychlejší jak odstavení i výjezd auta. Nově lze parkové hradit platební kartou.

Investice do modernizace parkovacích systémů Nemocnic AGEL v Přerově a Prostějově vyšla na více než jeden milion korun.

Nemocnice AGEL Přerov

Přerovské nemocniční parkoviště prošlo nejvýraznější modernizací. „Došlo k výměně vjezdových stojanů, závor, pokladny a celého systému řízení. Struktura vjezdů a výjezdů však zůstala stejná. Samozřejmě je nový systém výrazně vylepšený a umožňuje automatické čtení SPZ vozidel, pokladna umožňuje i platby kartou. Konkrétně to znamená, že pacient, který vyjíždí v termínu, nemusí vždy přikládat lístek. Systém ho po přečtení SPZ pustí sám,“ popisuje Ing. Pavel Špunar, hlavní správce společnosti AGEL Středomoravské nemocniční, která nemocnici provozuje.

Parkoviště přerovské nemocnice tak nabízí chytrý systém parkování, který nevyžaduje lidskou obsluhu. Pokud však nastane nějaký problém a řidiči budou potřebovat pomoc, systém je napojen na stálou technickou službu, vrátnici, dispečink apod. Cena parkovného zůstává stejná, tedy 30 minut zdarma, každá započatá půlhodina pak přijde na 10 korun.

Nemocnice AGEL Prostějov

Také 320místná plocha pro auta u Nemocnice AGEL Prostějov prošla změnami systému, který zefektivní placení parkovného. „Modernizace zde spočívá ve výměně platebního terminálu a řídícího systému. Platební terminál byl rozšířen o možnost platby kartou,“ vysvětluje Ing. Pavel Špunar s tím, že první hodinu parkování mají řidiči zdarma, další započatou hodinu pak za 20 korun.

Obě nemocnice nabízejí také bezplatnou alternativu parkování. Řidiči nemusejí zajíždět do areálů zdravotnických zařízení, ale mohou nechat svá auta na přilehlých odstavných městských parkovištích.