Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

V Nemocnici AGEL Prostějov mají nové CT nejvyšší technické specifikace za více než 25 milionů

23.3.2022

Multidetektorové CT v hodnotě více než 25 milionů korun rozšířilo a zlepšilo diagnostické možnosti Nemocnice AGEL Prostějov. Nové zařízení na rozdíl od předchozího umožňuje i kardiologická vyšetření včetně zobrazení srdečních tepen, nabízí rychlejší vyšetření i nižší radiační zátěž. Nově zakoupené CT je přitom nejvyšší specifikace a jde o jeden z nejmodernějších přístrojů instalovaných v Česku.

„Nové CT je určeno pro celotělová CT zobrazení orgánů dutiny hrudní a břišní, dále pro detailní zobrazení hlavy, mozku, skeletálního a cévního systému v celém rozsahu. Využijeme jej proto u širokého spektra pacientů,“ vyjmenovává MUDr. Martin Folprecht, primář radiodiagnostického oddělení Nemocnice AGEL Prostějov s tím, že nový CT přístroj navíc umožní vyšetření pacienta v kratším čase. 
„Přístroj zkracuje délku pobytu pacienta „v tunelu“ pouze na několik sekund, což spolu s ultrarychlou rekonstrukcí obrazových dat umožnuje i diagnostiku akutních stavů jako například mozkových mrtvic, plicních embolií a rozsáhlých úrazových stavů s maximální přesností a v minimálním možném čase. Na tomto přístroji jsme navíc nyní schopni provádět i kardiologická vyšetření včetně zobrazení srdečních tepen,“ popisuje MUDr. Folprecht. 
Důvodem, proč je díky nového CT doba pobytu v přístroji kratší, je moderní hardware i software. CT mimo jiné disponuje programem, který potlačuje artefakty z okolí a umožňuje získat ostrý a kvalitní obraz vyšetřované oblasti, a to ve velmi krátkém čase. Rychlá diagnostika pak pro pacienta znamená vždy i menší radiační zátěž.
V Nemocnici AGEL Prostějov nové CT obslouží zhruba 6500 pacientů ročně, z čehož více než polovinu tvoří pacienti v akutních stavech vyžadující rychlé a přesné diagnostické zobrazení. 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: