Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Lidé mohou nahlédnout do Centra léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov

24.10.2017

Správná terapie při nejrůznějších obtížích, prevence následků úrazů i různých onemocnění, tejpování, přístroje pro fyzioterapii i robotická rehabilitace pohybových obtíží - to je jen zlomek témat, která budou moci v pátek 27. října konzultovat všichni zájemci z Prostějova a okolí zdarma. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, totiž vůbec poprvé otevře brány svého Centra léčebné rehabilitace (CLR). V rámci Dne otevřených dveří konaného při příležitosti Mezinárodního dne ergoterapie nabídne všem zájemcům možnost prohlídek ambulancí, účast na skupinových terapiích i konzultace specialistů.

 „Obtíže pohybového ústrojí po různých onemocněních, úrazech i operacích trápí více než tři čtvrtiny obyvatel. Pacienti ale často dlouho přecházejí příznaky obtíží a nevyhledávají odbornou pomoc, což jim nejen dále přitěžuje, ale také to často komplikuje a prodlužuje léčbu a tím návrat do běžného života. Ve většině případů lze přitom problémy efektivně řešit nebo minimalizovat následky onemocnění a jejich případné recidivy. Lidé se jen nesmí bát o svých obtížích hovořit,“ přibližuje situaci Ing. Bc. Jiřina Kubíková, vedoucí fyzioterapeutka Centra léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov, s tím, že právě Den otevřených dveří v Nemocnici Prostějov by měl být impulsem pro všechny, kteří zatím s návštěvou rehabilitace váhali.

Cílem Dne otevřených dveří je přiblížit veřejnosti chod a možnosti oddělení CLR. „Zájemci budou mít možnost konzultací s fyzioterapeuty nebo ergoterapeuty, a to jak vlastních obtíží, tak i potíží svých blízkých nebo třeba dětí, a to již od kojeneckého věku, které také spolu s maminkami srdečně zveme. V případě podezření na vážnější obtíže bude možné se objednat na vyšetření u lékaře a chybět nebude ani prohlídka ambulancí, místností pro individuální i skupinovou terapii, vodoléčby, elektroléčby či parafínu,“ dodává Ing. Bc. Jiřina Kubíková.

Zajímavostí v programu bude možnost vyzkoušet si množství rehabilitačních pomůcek včetně robotické rehabilitace horních končetin, parafínu či vířivky na končetiny a také řadu skupinových terapií. K dispozici na akci budou navíc také testy obratnosti ruky, pracovní techniky nebo škola zad a na své si přijdou i všichni, kteří mají zájem o rady pro domácí rehabilitaci, manipulaci, polohování či zvládání běžných denních činností u osob se sníženou či omezenou mobilitou. „Řada příbuzných, kteří se obětavě starají o své rodinné příslušníky, později končí v naší rehabilitační ambulanci s bolestmi zad či ramen. Příčinou je často špatná manipulace s nemocnými a přetěžování sebe sama, což můžeme vylepšením techniky nebo zavedením kompenzačních pomůcek snadno mírnit,“ vysvětluje Jiřina Kubíková.

Zájemci o problematiku rehabilitace, ale i všichni, kteří chtějí strávit čas naučně a dozvědět se něco nového, jsou srdečně zváni na Den otevřených dveří Centra léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov v pátek 27. října od 11.00 do 15.00 hodin. 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: