Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Volit prezidenta budou i pacienti v Nemocnici Prostějov

26.1.2018

V celém Česku zítra startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL, půjde tentokrát hned o šest desítek pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

V Nemocnici Prostějov projevilo zájem o volby z nemocničního lůžka celkem 61 pacientů, a to například z oddělení léčebny dlouhodobě nemocných či interního oddělení. Svůj zájem přitom tito pacienti museli projevit již s předstihem a přihlásit se do zvláštního seznamu voličů, kteří mohou volit v době hospitalizace v nemocnici i přesto, že nejsou držiteli voličského průkazu.

„Zájem ze strany pacientů o volby je nyní ještě o něco vyšší, než tomu bylo u prvního kola prezidentských voleb. Před dvěma týdny totiž v nemocnici volilo 51 voličů. Nyní by to mělo být o desítku více,“ říká Mgr. Marie Jouklová, hlavní sestra Nemocnice Prostějov, s tím, že finální počet voličů z řad pacientů se může ještě navýšit o osoby, které si vyřídily voličský průkaz a například vědí, že budou během volebních dní plánovaně hospitalizovány. Držitelé voličského průkazu se mohou totiž stále hlásit.

Volební komise dorazí za pacienty Nemocnice Prostějov v pátek 26. ledna odpoledne a jednotlivé zájemce osobně obejde, napříč odděleními. Pacienti tak budou moci volit skutečně přímo z nemocničního lůžka. 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: