Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Novorozence se zdravotními obtížemi budou v Nemocnici AGEL Prostějov hlídat nové inkubátory

20.4.2022

Nepřetržité sledování, ale i optimální prostředí a moderní péči zajistí novorozeným miminkům v Nemocnici AGEL Prostějov dvojice nových inkubátorů Babyleo. Určeny jsou zejména miminkům nemocným nebo předčasně narozeným, poslouží ale i těm, která se po porodu hůře adaptují. Ročně by je v Nemocnici AGEL Prostějov mohlo využít přes 400 novorozenců.

Novou investicí na dětském oddělení Nemocnice AGEL Prostějov je dvojice inkubátorů Babyleo TN500, které jsou schopné samoregulace v oblasti udržení teploty, vlhkosti či množství kyslíku. Mimo to disponují monitory základních životních funkcí jako je dech, puls či saturace krve, a jsou funkčně navrženy tak, aby byla manipulace i přístup k miminku co nejjednodušší.

„Inkubátory nepřetržitě sledují dech, puls i saturaci krve u novorozence a zároveň mu nepřetržitě zajišťují stabilní teplotu, umí udržet nastavenou vlhkost, nebo například zvolené množství kyslíku,“ prozrazuje MUDr. Lenka Šigutová, primářka dětského oddělení Nemocnice AGEL Prostějov, s tím, že inkubátor je určen k ošetřování novorozenců, včetně nedonošených dětí s nízkou porodní hmotností.

Výhodou nových inkubátorů je kromě plejády funkcí také jednoduché ovládání, přehledný digitální panel i přítomnost alarmů, které hlídají všechny důležité parametry. Díky tomu je riziko vzniku vážných zdravotních obtíží u miminka zcela minimální.

Využití inkubátorů v nemocnici by přitom mělo být poměrně intenzivní. Využít by je mohla alespoň krátkodobě až polovina zde narozených dětí. „Předpokládám, že ročně by inkubátory mohlo využít dlouhodoběji zhruba třicet nedonošených nebo nemocných dětí a krátkodobě přibližně čtyři sta těch, které mají zhoršenou poporodní adaptaci,“ odhaduje MUDr. Šigutová s tím, že mezi typické poporodní obtíže novorozenců patří například obtíže s dýcháním, infekce, nízká váha či prodloužená adaptace.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: