Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

O nemocnici

Adventní čas zpříjemnili pacientům Nemocnice Prostějov malí hudebníci

20.12.2016

Pacientům Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, zpestřili adventní čas v nemocnici malí hudebníci. Přímo na oddělení Léčebny dlouhodobě nemocných dorazila více než desítka talentovaných žáků, kteří v rámci svého adventního vystoupení hráli na hudební nástroje, recitovali básničky a především spolu s pacienty a zdravotníky zpívali vánoční koledy.

„Adventní koncert na našem oddělení proběhl už počtvrté a pokaždé je tady nádherná atmosféra a ještě dlouho na něj spolu s pacienty vzpomínáme. Pro ty, kteří jsou u nás dlouhodobě hospitalizovaní, je takováto akce nejen zpestřením všedních dnů, ale i krásnou připomínkou minulosti se vší tou vánoční pohádkovou atmosférou,“ říká Naděžda Crhonková, vrchní sestra léčebny dlouhodobě nemocných Nemocnice Prostějov.

Adventní vystoupení pro pacienty Léčebny dlouhodobě nemocných připravili žáci ze Základní školy Přemyslovice pod vedením pana učitele Dušana Matouška spolu s žáky ze Základní umělecké školy Plumlov pod vedením učitelek Měchurové, Krčové a pana učitele Jochymka. Akce se zúčastnilo třiadvacet pacientů prostějovské nemocnice, kteří se aktivně zapojovali do zpěvu tradičních písní, a to včetně dvou pacientek, které mají více než sto let. 

„Většina našich pacientů jsou senioři, kteří již nemají mnoho možností volnočasového vyžití. Každé zpestření proto vítají, natož pak takové, kdy pro ně obětují svůj čas i úsilí takto nadané děti. Všem zúčastněným patří obrovské díky,“ hodnotí Naděžda Crhonková a doufá, že letošní ročník nebude zdaleka tím posledním.

 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: