Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Rušný Silvestr v Nemocnici Prostějov

2.1.2020

Poměrně rušný Silvestr zažili zdravotníci v Nemocnici Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Na traumatologické ambulanci ošetřili během večera a noci celkem 50 pacientů, dalších 70 pacientů na chirurgii a interně.

„Akutní traumatologickou ambulanci vyhledalo během silvestrovské noci celkem 50 pacientů, což je o pět více než vloni. Ze závažnějších případů se jednalo nejčastěji o zlomeniny, v jednom případě pak museli zdravotníci ošetřovat ruku po výbuchu petardy,“ prozrazuje detaily hlavní sestra Nemocnice Prostějov Mgr. Marie Jouklová.

Na lékaře chirurgické ambulance se obrátilo během Silvestra 11 osob, nejčastěji s bolestmi břicha, drobnými poraněními způsobenými ohňostrojem, ale také s bodnými poraněními, tržnými ranami a úrazy, které si lidé přivodili v opilosti. Další 36 pacientů během 31. prosince ošetřili na interním oddělení, a to nejčastěji pro nevolnosti, virózy či dušnost.

„Dětskou pohotovost vyhledalo během silvestrovského večera a Nového roku 23 pacientů, což je zhruba třikrát méně než během vánočních svátků, kdy měli lékaři opravdu rušnou službu. Děti trápily především respirační potíže a chřipky,“ doplňuje hlavní sestra Mgr. Marie Jouklová. 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: