Ministr financí navštívil během své pracovní cesty Nemocnici Prostějov

29.4.2016

Ministr financí Andrej Babiš dnes ráno navštívil Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Po krátké schůzce s managementem se zúčastnil také hodinové diskuze se zaměstnanci prostějovské nemocnice.

Hlavním tématem návštěvy byla aktuální situace v českém zdravotnictví. „Dlouhodobě vedeme ve vládě polemiky o tom, jak zdravotnictví správně vést. Podle toho, co jsem se tady v prostějovské nemocnici dozvěděl, by stát měl převzít model řízení AGELu a posílat tam své zaměstnance na stáž,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš během své dnešní návštěvy.

Debaty s ministrem se zúčastnilo zhruba sto zaměstnanců a jednotlivým otázkám naslouchal také předseda představenstva společnosti AGEL a.s. MUDr. Ján Dudra, Ph.D., MPH a předseda představenstva Středomoravské nemocniční Ing. Tomáš Uvízl. „Jsme rádi, že se v nemocnici panu ministrovi líbilo a že ocenil efektivitu řízení naší společnosti,“ doplnil Ing. Tomáš Uvízl.

Plánovaná návštěva Andreje Babiše v prostějovské nemocnici byla součástí jeho pracovní cesty po Olomouckém kraji.