Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Tým anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Prostějov přiblížil studentům základy první pomoci

20.4.2017

Jak správně provádět srdeční masáž, dýchání z úst do úst, nebo jak rozpoznat otravu houbami či chemikáliemi, přijeli vysvětlit studentům druhého ročníku prostějovského Cyrilometodějského gymnázia zástupce primáře anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Prostějov MUDr. Daniel Šperka a vrchní sestra ARO Ivana Burgetová. V rámci této vzdělávací akce si studenti mimo jiné mohli vyzkoušet resuscitaci na vlastní kůži, nebo si vyslechnout zajímavé případy z lékařské praxe.

„V první části našeho programu se posluchači seznámili se základními pravidly první pomoci, ať už se jednalo o komunikaci se zraněným, kardiopulmonální resuscitaci dětí i dospělých, či o umělé dýchání. Okrajově jsme také zmínili i další život ohrožující stavy a postupy k jejich první pomoci, jako jsou například otravy, uštknutí hadem či masivní krvácení,“ vysvětlil zástupce primáře anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Prostějov MUDr. Daniel Šperka s tím, že hlavní iniciativa k uspořádání této akce přišla od jednoho ze studentů gymnázia.

„S nápadem přiblížit studentům Cyrilometodějského gymnázia základy první pomoci za námi přišel student Tomáš Batěk, jehož tatínek je shodou okolností také lékařem prostějovské nemocnice. Myšlenka se zamlouvala i vedení gymnázia, proto jsme využili příležitosti a akci uspořádali,“ dodal MUDr. Daniel Šperka.

Kromě teoretické části měli studenti možnost se zdravotníků na cokoliv zeptat a v neposlední řadě si také vyzkoušet resuscitaci osoby v bezvědomí na cvičné figuríně. „Vždycky jsem počítala s tím, že první pomoc bych měla zvládat. Teoreticky jsem se ji učila už několikrát, ale nikdy jsem neměla možnost si ji takto vyzkoušet, proto jsem moc ráda za tuto příležitost,“ uvedla na závěr studentka Cyrilometodějského gymnázia Ludmila Rubanová.

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: