Dárci krve převzali stříbrné a zlaté plakety Jánského

4.11.2015

Okolo 50 dárců krve bylo oceněno dne 27. 10. 2015 v obřadní síni Radnice Prostějov stříbrnými a zlatými plaketami MUDr. Jana Jánského, lékaře a psychiatra, který objevil čtvrtou krevní skupinu a provedl správnou klasifikaci krevních skupin. Stříbrnou plaketu dárci krve získali za 20 odběrů, za 40 odběrů je pak čekala plaketa zlatá. Slavnostní předávání, které každý rok organizuje Český červený kříž společně s Nemocnicí Prostějov, bylo zakončeno komentovanou prohlídkou radnice.

Sponzory slavnostního předávání byli společnosti: Bikos CZ s.r.o. velkoobchod potravin, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Penam a.s., Transfúzní služba a.s. Šumperk a Perfect Distribution a.s..