I v Nemocnici Prostějov proběhl Evropský den melanomu

2.5.2016

Druhého května mohli návštěvníci Nemocnice Prostějov navštívit kožní ambulanci, kde od osmi až do čtrnácti hodin odpoledne probíhala preventivní akce s názvem Evropský den melanomu.

Zájemci si mohli nechat vyšetřit pigmentová znaménka, poradit se s odborníky o prevenci vzniku kožního melanomu a ochraně před sluncem, nebo navštívit Lékárnu Agel, kde probíhala prezentace kosmetických prostředků a potravinových doplňků, vhodných k prevenci vzniku rakoviny kůže.

„Bezplatného vyšetření pigmentových znamének dnes využilo třiaosmdesát zájemců. Z celkového počtu vyšetřených jsme pouze tři osoby objednali k vyřezání znaménka. Vesměs se dá říci, že zájem veřejnosti o tuto akci byl obdobný, jako v loňském roce,“ uvedla primářka kožního oddělení Nemocnice Prostějov MuDr.  Marcela Rozkošová.