PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

V Nemocnici Prostějov proběhla preventivní akce Světový den spirometrie

14.6.2016

Celkem osmaosmdesát lidí využilo možnost preventivního vyšetření plic pomocí spirometru, které 8. května 2016, proběhlo na plicním oddělení Nemocnice Prostějov v rámci preventivní akce Světový den spirometrie.

„Nechat si bezplatně vyšetřit plíce přišlo sedmačtyřicet žen a jednačtyřicet mužů. Pěti lidem jsme na základě vyšetření zachytili ventilační poruchu a doporučili je na podrobnější vyšetření,“ popsala výsledky preventivní akce vrchní sestra plicního oddělení Nemocnice Prostějov Dagmar Papáková s tím, že zájemci o vyšetření byli ze všech věkových kategorií.

„Nejmladšímu návštěvníkovi bylo dvacet let, ten nejstarší byl ročník 1933,“ dodala vrchní sestra plicního oddělení Dagmar Papáková

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz