Za záchranu života dostali lékaři sladkou odměnu

21.12.2015

Velké překvapení si v pátek dopoledne připravila bývalá pacientka prostějovské nemocnice. Rozhodla se oficiálně poděkovat a předat vlastnoručně upečené dorty zdravotnímu personálu, který jí před nedávnem doslova zachránil život.

„V říjnu jsem šla na plánovanou operaci břišní kýly, kde mi lékaři implantovali do břišní dutiny zpevňující síťku. Mé tělo ji bohužel nepřijalo a o měsíc později jsem znova ležela na operačním sále s vážným zánětem pobřišnice,“ popisuje důvod své hospitalizace v prostějovské nemocnici Dana Doleželová a dodává, že desetidenní pobyt na nemocničním lůžku ji donutil přehodnotit svůj dosavadní život. „Nebýt výborných lékařů  a sestřiček, už bych tady vůbec nemusela být. Perfektně zvládli svou práci a pečlivě se o mě starali. Proto jsem se rozhodla jim alespoň takto poděkovat. Zaslouží si to nejen personál z anesteziologicko­resuscitačního oddělení, ale rovněž i lékaři a sestry z chirurgie,“ poděkovala Dana Doleželová, která kromě slov díků věnovala oběma oddělením vlastnoručně upečené dorty. „Přiznám se, že jsem z toho trošku zaskočený. Pacienti nám sice děkují a občas lékařům či sestrám zanechají nějakou pozornost, ale takový vděk se vidí málokdy. Paní Doleželová nám udělala opravdu velkou radost,“ uvedl primář Jiří Šťastný.

autor: Dagmar Málková / Deník