Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nemocnice Prostějov zve zájemce na sváteční darování krve

23.9.2016

Zajímavou akci pro dárce krve připravila v rámci oslav Dne české státnosti Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL. Každý zájemce, který přijde v úterý 27. září darovat krev na Transfúzní stanici Nemocnice Prostějov, může nejen pomoci potřebným, ale také vyhrát poukaz na večeři. Akce se přitom týká jak prvodárců, tak i pravidelných dárců krve.

„Starší dárci krve odcházejí a mladí bohužel nepřicházejí. Každoročně přitom celorepublikově odejde zhruba deset procent dárců. Snažíme se proto oslovit zejména mladé prvodárce, kteří by nám ideálně mohli pomoci rozšířit základnu pravidelných aktivních dárců. Věřím, poukaz na večeři by mohl být pro mladé zájemce zajímavou motivací,“ říká MUDr. Jiří  Šlézar, vedoucí transfúzní stanice Nemocnice Prostějov.

Zájemci mohou k odběrům přicházet den před svátkem Svatého Václava, tedy v úterý 27. září mezi šestou a osmou hodinou ranní, a to na Transfúzní oddělení nemocnice Prostějov. Zde získá každý dárce k odběru občerstvení a zároveň bude automaticky zařazen do slosování o večeři v Penzionu u Koníčka v Prostějově. Výherce pak bude vyhlášen tentýž den odpoledne prostřednictvím webových stránek oddělení.

K odběru je potřeba se objednat na čísle 582 315 210 nebo e-mailem na transfuzka@npv.agel.cz. Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve přitom dává nejenom dobrý pocit z ušlechtilého skutku, ale také zahrnuje lékařské vyšetření a možnost konzultace s lékařem. Dárce také může uplatnit odpočet ze základu daně z příjmu, a to ve výši 2000 korun za každý absolvovaný odběr.

 „Nesmírně si ceníme zejména prvodárců, které tímto srdečně zveme k návštěvě. Obecně jsme ale rádi za jakoukoliv pomoc, například i pouhou propagaci dárcovství krve - ať už mezi spolupracovníky, rodinnými příslušníky, nebo přáteli. Takto nám mohou pomoci například i ti, kteří sami darovat krev nemohou,“ uzavírá MUDr. Jiří  Šlézar.

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: