Zdravotníci učili správnou hygienu rukou

5.5.2017

Jak si správně umývat ruce a při jakých příležitostech, to ve čtvrtek dopoledne vysvětlily dětem z Mateřské školky Libušinka zdravotní sestřičky dětského oddělení Nemocnice Prostějov. Dopomohla jim k tomu také kouzelná Kapka vody, která dětem názorně předvedla, jak je důležité nepodceňovat správné umývání rukou. O den později si správnou hygienu rukou připomněla také Nemocnice Prostějov, která se připojila ke každoroční celosvětové kampani "Mějte čisté ruce". O edukaci pro zdravotníky i návštěvníky nemocnice se tentokrát postaraly zdravotníci z oddělení centrálních operačních sálů a centrální sterilizace. Na pomoc jim přišli také studenti prostějovské Střední zdravotnické školy. "Akce se opět setkala s úspěchem. Během dne nás navštívilo celkem 341 zdravotníků a 53 osob z řad laické veřejnosti," doplnila vrchní sestra COS-CS Věra Šimková.