Dne 28. července 2015 proběhne Žlutý den

10.7.2015

Nemocnice Prostějov zve na Den prevence proti žloutenkám

Při příležitosti 30. výročí otevření Infekčního oddělení v novém areálu nemocnice si Vás dovolujeme pozvat na ŽLUTÝ DEN, který se bude konat dne 28. července 2015.

28. července se každoročně koná Světový den boje proti žloutenkám, který byl od roku 2010 schválen Světovou zdravotnickou organizací. Přináší možnost, jak zvýšit povědomí lidí o virových hepatitidách, a udělat tak další krok kupředu v prevenci, diagnostice a léčbě. Tato akce upozorňuje na riziko nákazy: „ŽLOUTENKA JE BLÍŽ, NEŽ SI MYSLÍTE!“

Zájemcům bude nabídnuta možnost poradenství a konzultace s lékařem, možnost přepisu očkování proti hepatitidám do mezinárodního očkovacího průkazu (nutno mít s sebou očkovací průkaz nebo výpis z dokumentace) či zjištění žloutenky typu C pomocí rychlých testů.

Akce se bude konat v úterý 28. července od 13,00 do 15,00 hodin ve vstupní hale Nemocnice Prostějov. Po celou dobu konání bude atmosféru dokreslovat klavírní doprovod Daniela Juna.