Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Krevní plazmu v Nemocnici AGEL Prostějov mrazí nový šokový zmrazovač

1.2.2022

Rychlejší mražení i komfortnější ovládání čeká na zdravotníky hematologicko-transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Prostějov díky novému šokovému zmrazovači. Kontaktní zmrazovač plazmy vyšel nemocnici na téměř milion korun.

„Nový šokový zmrazovač plazmy je od firmy Medista, výrobce B Medical Systems, a jde konkrétně o model MBF 21, což je výkonný kontaktní model umožňující chladit i 14 krevních vaků zároveň, a to na teplotu -30°C do 60 minut,“ popisuje MUDr. Milena Lukešová, vedoucí lékařka hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice AGEL Prostějov s tím, že po zapnutí je stroj předmražen do 15 minut a po vyjmutí dávky lze ihned zakládat dávku novou, což významně zrychluje proces mražení.

Součástí zmrazovače je navíc i počítač s tiskárnou a softwarem, který celý proces zamrazování monitoruje a po jeho ukončení vydá protokol o průběhu mrazicího cyklu. Software zároveň vše archivuje v databázi, ve které uživatel zpětně nalezne veškeré informace o proběhlých zmrazovacích cyklech. Doposud přitom v nemocnici sloužil zmrazovač s rokem výroby 2008, který již potřeboval obnovit.

„Z nového zmrazovače máme velkou radost. Už nyní se ukazuje, že nám práci ulehčí i urychlí, což samozřejmě vítáme,“ shrnuje MUDr. Lukešová s tím, že ročně by v novém zmrazovači mohlo být zmraženo až 1500 litrů plazmy, která se následně používá zejména k výrobě koncentrátů pro zástavu krvácení.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: