Jak si správně umývat ruce ukázala dětem Kapka z Nemocnice Prostějov

24.9.2015

Sestřičky z Dětského oddělení Nemocnice Prostějov navštívily děti z mateřské školy v Čechovicích, aby jim ukázaly, jak si správně umývat ruce a chránit se tak před nebezpečím nákaz ze špinavých rukou.

Správnou techniku umývání rukou dětem společně se sestřičkami, ukázala také kapička vody, která je součástí tohoto programu. Na závěr výuky si mohli děti pomocí speciální UV lampy ověřit, zda se naučili umýt ruce správně. Neumytá místa se na UV lampě projevili odlišnou barvou a děti si tak uvědomili, na která místa si mají dát příště větší pozor. Za svoji snahu dostali malou odměnu.