Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Dárci krve dostanou na Valentýna dárky i možnost soutěžit o wellness pobyt

9.2.2017

Oblíbený únorový svátek lásky mohou všichni noví i stávající dárci krve z Prostějova a okolí přijít oslavit na transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov. Zde na ně čekají jak drobné dárky pro dárcovské dvojice, tak i slosování o poukaz na wellness pobyt v Lázních Slatinice. Akce platí v úterý 14. února a týká se jak dárců krve, tak i krevní plazmy.

„Motivů k darování krve může být celá řada, většinou je to ale právě příjemný pocit z dobrého skutku nebo láska k druhým, která k nám dárce přivádí. Rozhodli jsme se proto využít příležitosti svátku svatého Valentýna a pro dárce připravili ještě další odměnu,“ prozrazuje MUDr. Jiří Šlézar, vedoucí lékař transfuzní stanice Nemocnice Prostějov s tím, že kromě možnosti zachránit lidský život tentokrát nabídne transfúzní oddělení dárcům také slosování o poukaz na jednodenní wellness pobyt pro dvě osoby v Lázních Slatinice.

Do slosování budou zařazeni všichni příchozí a ještě v úterý 14. února odpoledne bude na webových stránkách transfúzního oddělení Nemocnice Prostějov uvedeno jméno výherce. „Zejména budeme rádi za všechny nové dárce, kteří přijdou darovat krev poprvé. Vítáni jsou ale samozřejmě i naši pravidelní dárci, kterých si rovněž velmi vážíme,“ doplňuje MUDr. Jiří Šlézar.

Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, přičemž vhodnost dárce je ještě vždy individuálně posuzována zdravotnickým personálem. Výhodami darování krve je přitom v současnosti nejen dobrý pocit z ušlechtilého skutku, ale také možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, proplacené jízdné, lékařské vyšetření, vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení a odpočet ze základu daně z příjmu, a to ve výši 2000 korun za každý odběr.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: