Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nejvíce dětí přišlo na svět v prostějovské porodnici v lednu. Zdravotníci museli pracovat v oddělených týmech

8.7.2020

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Prostějov. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 396 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih 441 novorozenců. Náročné období koronaviru porodnice úspěšně zvládla efektivní reorganizací do pracovních týmů.

Deniel, Ruslan, William, ale i Mia, Meghan, Vivien. To jsou jména některých ze 441 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět v Nemocnici AGEL Prostějov. Z hlediska pohlaví dominovali chlapci v počtu 232, novorozených děvčátek pak bylo 209.  Ve čtyřech případech se rodiče radovali dokonce z dvojčat. „Nejvíce porodů jsme měli během ledna, sedmaosmdesát, nejméně pak v únoru a v červnu, kdy na svět přišlo shodně 64 dětí,“ sdělila Bc. Věra  Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice AGEL Prostějov.

Obliba k českým tradičním jménům se projevila i u rodičů v prostějovské porodnici. Dcerám dávali nejčastěji jméno Eliška, Anna, Tereza, dále pak Viktorie, Ema, Nela, Natálie či Barbora. Chlapcům pak v prvním pololetí vévodil Jakub, Jan, Adam, Matyáš, Filip, Dominik, David a Lukáš.

Perfektní zázemí prostějovské nemocnice s profesionálním a lidským přístupem zdravotního personálu vyhledávají maminky nejen z blízkého okolí. „Maminky k nám jezdí rodit z celého Prostějovska, Vyškovska, z celého Olomouckého kraje, třeba i ze Šumperku, ale i z Brna,“ potvrdila vrchní sestra s tím, že lékaři i porodní asistentky od poloviny letošního března do konce dubna pracovali po celou dobu v pěti týmech. Proč? „Aby v případě onemocnění koronavirem šla do karantény pouze jedna skupina a ostatní mohli pracovat dále a chod porodnice tak nebyl ohrožen. Naštěstí u nás nikdo neonemocněl a ani nebyl v karanténě,“ vysvětlila  Bc. Věra  Tisoňová a jedním dechem dodala: „Tato doba byla velice náročná pro personál i na psychiku, ale zvládlo se to.“

Porodnice Nemocnice AGEL Prostějov nabízí budoucím maminkám tři samostatné uzavřené klimatizované porodní boxy, které poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. Součástí těchto boxů je kromě speciálních polohovacích lůžek také porodní vana, rehabilitační balony, žíněnky, sprcha, křeslo, rádio s CD přehrávačem. Nejmodernější porodní místnosti tak umožňují nespočet alternativních způsobů vedení porodu. Porodnice Nemocnice AGEL Prostějov je také držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelské k dětem. Po porodu je samozřejmostí bonding i zavedený systém rooming-in na oddělení šestinedělí.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: