Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Dvanáct nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců v Nemocnici Prostějov

9.11.2018

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených miminek získalo včera dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Celkem dvanáct nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě 24 tisíc korun převzal od Nadace Křižovatka na nově zrekonstruovaném dětském oddělení primář MUDr. Josef Tenora.

„Monitory dechu využíváme denně nejen pro čerstvě narozená miminka, ale také pro kojence, kteří jsou u nás z nějakého důvodu hospitalizováni. Velký zájem o zapůjčení monitorů dechu mají navíc i rodiče, kterým tuto službu na oddělení umožňujeme. Upřímně si cením pomoci Nadace Křižovatka i sponzorů, kteří na zakoupení monitorů dechu přispěli. Každý dětský život, který takto pomohou zachránit, je k nezaplacení,“ říká primář MUDr. Josef Tenora. 

Monitory dechu slouží zejména jako prevence syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS), v jehož důsledku v České republice umírá každým rokem okolo deseti dětí. Jedna z uváděných příčin tohoto syndromu může být drobná změna v mozku dítěte, která vede k problémům s dýcháním či krevním oběhem. Pokud se k takovéto anomálii přidá některý z rizikových faktorů, může dojít k úmrtí dítěte. Právě monitory dechu přitom těmto nešťastným událostem dovedou předcházet okamžitým spuštěním alarmu, díky kterému mohou rodiče zasáhnout a poskytnout dítěti včas potřebnou péči.

Monitory dechu pro Nemocnici Prostějov zajistila Nadace Křižovatka z prostředků poskytnutých společnostmi České dráhy, KENDRION, POZEMSTAV a Manus Prostějov. „Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř v celé České republice,“ sdělila Mgr. Štěpánka Pokorníková, ředitelka nadace.

 

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: