Dar od fanoušků a hokejistů pomůže dětem

23.12.2015

Předčasného Ježíška měli včera na dětském oddělení prostějovské nemocnice. Zástupci hokejového klubu LHK Jestřábi Prostějov totiž přišli předat přístroj, který hokejisté společně s fanoušky nemocnici pořídili.

„Jedná se o pulzní oxymetr, který hlídá dýchání dětí. Přístroj je důležitý hlavně pro malé děti, které mají respirační onemocnění a problémy s dýchacími cestami,“ uvedla vrchní sestra oddělení Jitka Voříšková. Na její pracoviště přišli předat dar také kapitán hokejistů Pavel Mojžíš a sportovní manažer týmu Jiří Vykoukal. „Od fanoušků jsme vybrali šestnáct tisíc korun, dalšími tisíci přispěli hokejisté. Většina peněz šla na pulzní oxymetr, zbytek jsme použili na zakoupení hraček,“ sdělil k vánočnímu dárku Jiří Vykoukal.

Autor: Deník/Michal Sobecký