Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

O nemocnici

Olomoucký arcibiskup si nechal aplikovat vakcínu proti covid-19 od zdravotníků prostějovské nemocnice

14.5.2021

Prostějovské očkovací centrum AGEL k dnešnímu dni proočkovalo 24 828 zájemců. Denně zde vakcínu proti covid-19 dostane 600 lidí. Jako své očkovací místo si jej dnes zvolil také olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner.

„Očkovací centrum nemocnice Prostějov jsem si vybral z toho důvodu, protože šlo očkování zařídit bez čekání,” pochvaloval si olomoucký arcibiskup, který si sám prošel těžkým průběhem onemocnění covid-19. „Myslím, že covid je pro každého překvapením a jak se zdá, každý reaguje jinak. To co jsem zkusil já, bylo poměrně hodně silné. Tři týdny jsem strávil v nemocnici na umělém dýchání, ale jsem rád, že to velmi dobře dopadlo. Člověk měl možnost při této příležitosti lépe poznat práci zdravotního personálu a musím říct, že má úcta ke zdravotníkům a zdravotnictví hodně vzrostla, když jsem viděl jejich službu ve dne v noci,” řekl dále Mons. Jan Graubner.

Vzácná návštěva, která se však nevymykala běžnému provozu. Tak hodnotí zdravotníci přítomnost olomouckého arcibiskupa, který  do velkokapacitního očkovacího centra v Prostějově dorazil v pátek odpoledne. Na řadu šel, stejně jako ostatní pacienti, bez dlouhého  čekání krátce po svém příchodu do Společenského domu. „Musíme po lidské stránce udělat vše proto, co je v našich silách. Já si myslím, že očkování je rozumná věc,” dodal krátce po aplikování první vakcíny olomoucký arcibiskup. Očkující zdravotníci jej vnímali jako  návštěvu, která se řadí mezi milé a spolupracující pacienty.  „Pan arcibiskup byl velmi milý a je to pro nás čest, že mezi očkovacími místy si zvolil právě naše,” těšilo zdravotnici, která očkovala Mons. Jan Graubnera.   

Očkování proti covid-19 ve Společenském domě v Prostějově, na kterém se významně podílí Nemocnice AGEL Prostějov, probíhá podle plánu. V současné době zde zdravotníci za jeden den podají 600 vakcín a od 8. května zde zájemci o očkování mohou přicházet také o sobotách. Vzhledem k vysokému počtu vakcín nabízí očkovací centrum přihlášeným velice krátkou čekací dobu a zdravotníci zde netrpělivě očekávají otevření možnosti očkování pro  věkovou skupinu 40+. 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: