Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Aktuality a média


Dvojčata stojí za nárůstem porodnosti v prostějovské nemocnici

12.1.2021

Porodnice Nemocnice AGEL Prostějov zaznamenala v roce 2020 zcela stejný počet porodů jako v roce předchozím, přesto počet narozených dětí o stoupl. Nejstarší rodička měla 45 let.

Celý článek


Nejvíce dětí přišlo na svět v prostějovské porodnici v lednu. Zdravotníci museli pracovat v oddělených týmech

8.7.2020

Velice plodných šest měsíců zaznamenala porodnice Nemocnice AGEL Prostějov. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 396 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih 441 novorozenců. Náročné období koronaviru porodnice úspěšně zvládla efektivní reorganizací do pracovních týmů.

Celý článek


POVOLENÍ OTCE U PORODU

15.4.2020

Milí nastávající rodiče,

Celý článek


Prostějovská nemocnice přivítala loni na světě 832 dětí

6.1.2020

Eliška, Sofie, Tereza, Jakub, Jan, Tomáš, Filip jsou nejčastější jména 832 dětí, které přišly v roce 2019 na svět v Nemocnici Prostějov, člena skupiny AGEL. Už druhý rok za sebou zvítězili chlapci, kterých se narodilo 436, kdežto děvčat 396. Prvním miminkem roku 2020 Nemocnice Prostějov a Olomouckého kraje je holčička Kristýnka Konšelová s váhou 3 750 gramů a mírou 51 centimetrů, která se narodila hodinu a 28 minut po novoroční půlnoci.

Celý článek


Porodnice Nemocnice Prostějov zve na Den otevřených dveří

27.9.2019

Navštívit porodní sál i nadstandardní pokoje, seznámit se s porodními asistentkami, ale také si vyzkoušet produkty pro sebe i miminko mohou zájemkyně i s doprovodem ve čtvrtek 3. října od 14 do 18 hodin v prostorách porodnice Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. K dispozici návštěvníkům bude i laktační poradkyně a lékař.

Celý článek


3. října se otevře veřejnosti porodnice Nemocnice Prostějov

4.9.2019

Prohlédnout si porodní sály, ambulanci i celé novorozenecké oddělení si mohou budoucí maminky a tatínkové v Prostějově. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pořádá ve čtvrtek 3. října Den otevřených dveří, který nastávající rodiče seznámí s prostředím porodnice i praktickými informacemi k porodu.

Celý článek


Nemocnice Prostějov otevře porodní sály veřejnosti

2.4.2019

Prohlédnout si porodní sály, ambulanci i celé novorozenecké oddělení si mohou budoucí maminky a tatínkové v Prostějově. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, pořádá v úterý 9. dubna Den otevřených dveří, který nastávající rodiče seznámí s prostředím porodnice i praktickými informacemi k porodu.

Celý článek


Dne 9. dubna otevře Nemocnice Prostějov porodní sály veřejnosti

15.3.2019

Dne 9. dubna si mohou budoucí maminky a tatínkové prohlédnout porodní sály, ambulanci i celé novorozenecké oddělení v Nemocnici Prostějov, člen skupiny AGEL.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov se v loňském roce narodilo 895 dětí

5.1.2019

Celkem 895 dětem pomohli v loňském roce na svět zdravotníci Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 434 děvčat a 461 chlapců, z toho dva páry dvojčat. První miminko roku 2019, malá Adéla, pak přišla v této porodnici na svět 1. ledna v 15 hodin a 14 minut.

Celý článek


Nemocnice Prostějov nově nabízí nastávajícím maminkám lekce předporodního plavání

9.10.2017

Novou službu pro těhotné ženy čerstvě zavedlo gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zájemkyně z řad nastávající maminek mohou využívat také lekce předporodního plavání, které probíhá každé pondělí v nově zrekonstruovaném bazénu Centra léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov.

Celý článek


Prostějovská porodnice znovu přivítá nastávající rodiče na Dni otevřených dveří

11.9.2017

Oblíbenou každoroční akci pro nastávající maminky a tatínky i jejich blízké pořádá už tuto středu 13. září Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zdejší gynekologicko-porodnické oddělení otevře své brány v rámci Dne otevřených dveří a všem zvědavých příchozím nabídne prohlídky porodního sálu, oddělení i ambulancí, rady ohledně příjezdu do porodnice a také diskuzi se zdravotníky. Akce startuje ve 14 hodin a vstup na ni je zdarma.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve nastávající maminky i v novém školním roce na sérii lekcí předporodní přípravy

8.9.2017

V novém školním roce mohou nastávající maminky z Prostějova a okolí opět zavítat na lekce předporodní přípravy vedené zkušenými odborníky. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, nabízí těhotným ženám podzimní termíny přednášek, které se zaměří na přípravu k porodu i jeho snazší zvládnutí, ale také péči o čerstvě narozené miminko.

Celý článek


Porodnici Nemocnice Prostějov navštívil rekordní počet maminek

28.4.2017

Více než stovka maminek zavítala ve čtvrtek odpoledne na gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov, kde probíhal Den otevřených dveří. Všichni návštěvníci měli možnost prohlédnout si oddělení i porodní boxy, poradit se s porodními asistentkami či vyzkoušet si některý z přípravků pro maminky i děti od firem Hipp, Weleda a Medela.

Celý článek


Dne 27. dubna Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení

20.4.2017

Zveme Vás na Den otevřených dveří Gynekologicko-porodnického oddělení. Bude probíhat od 14:00 do 18:00 hodin.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov se v loňském roce narodilo přes 880 dětí, hned osmkrát přišla dvojčata

4.1.2017

440 chlapců a 442 děvčat. Taková je loňská bilance porodnosti v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Celkový počet 882 miminek přitom porodníci přivedli na svět při pouhých 874 porodech. Hned osmkrát se zde totiž narodila dvojčata. V letošním roce v Nemocnici Prostějov žádné z dětí na svět příliš nespěchalo, a tak se první miminko roku 2017 narodilo až v pondělí 2. ledna. Chlapec Viktor vážil 2550 gramů a měřil 48 centimetrů.

Celý článek


Novopečené maminky dostaly vánoční nadílku

27.12.2016

Nejkrásnější dárek pod stromeček sice už novopečené maminky dostaly v podobě svého miminka, přesto na ně čekalo ještě jedno překvapení. Pobyt v porodnici se jim během vánočních svátků rozhodly ještě více zpříjemnit zdravotní sestry z oddělení šestinedělí a dětského oddělení, které čerstvým maminkám předaly vánoční balíčky u ozdobeného stromečku.

Celý článek


Cvičení s těhotnými v prosinci

5.12.2016

Cvičení s těhotnými v prosinci bude jen ve středu 7. prosince a 14. prosince od 12:00 do 13:00 hodin.

Celý článek


Od 10. října začíná opět cvičení pro těhotné

6.10.2016

Cvičit se bude v pondělí a pátek od 12:00 do 13 hodin na rehabilitaci. Poplatek je 40 kč/osoba.

Celý článek


Cvičení s těhotnými do odvolání zrušeno

29.2.2016

z důvodu rekonstrukce Centra léčebné rehabilitace, je od 29. února 2016 do odvolání cvičení pro těhotné zrušeno. O změnách Vás budeme informovat.

Celý článek


Cvičení porodních asistentek s těhotnými v Nemocnici Prostějov od 21. září 2015

21.8.2015

Cvičení porodních asistentek s těhotnými v nemocnici Prostějov začíná opět od 21. září 2015. Cvičíme v pondělí a v pátek od 12:00 do 13:00 hodin v tělocvičně na rehabilitaci. Cena je stejná - 1 cvičební hodina - 40 Kč. Potvrzení od lékaře nevyžadujeme. Těšíme se na Vás. Není nutné se objednávat.

Celý článek


Nastávající maminky mají v Nemocnici Prostějov větší pohodlí

14.7.2015

Lepší komfort i kratší doba čekání těší všechny nastávající maminky, které si přicházejí do Nemocnice Prostějov nechat natočit záznam srdeční činnosti plodu. Zdejší gynekologicko-porodnické oddělení pro ně pořídilo na počátku letošního roku trojici polohovatelných křesel právě pro účely natáčení KTG záznamu, díky čemuž budou moci být budoucí maminky vyšetřovány ve vyšším počtu najednou a navíc ve větším pohodlí.

Celý článek


V Nemocnici Prostějov se v první polovině roku narodilo 477 dětí

2.7.2015

Celkem 477 dětí se narodilo v prvním pololetí letošního roku v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Nejplodnějším měsícem byl dosud březen, kdy zdravotníci pomohli na svět 92 novorozencům.

Celý článek


I v letošním roce Nemocnice Prostějov nabídne přednášky pro těhotné ženy

5.2.2015

Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, nabízí i v letošním roce nastávajícím rodičům přednášky zaměřené na přípravu k porodu či kojení. Jejich smyslem je především pomoci budoucím maminkám připravit se na porod a první týdny péče o novorozené miminko, nechybí ale prostor pro jakékoliv dotazy. Letošní cyklus přednášek odstartuje ve čtvrtek 12. února, nastávající maminky si ale mohou z nabídky termínů vybrat jakýkoliv.

Celý článek


Jubilejní tisící novorozenec utekl Nemocnici Prostějov jen o pár hodin

5.1.2015

Kdyby se malý Matěj, první miminko Nemocnice Prostějov letošního roku, narodil jen o tři hodiny dříve, mohla nemocnice slavit jubileum – tisícího novorozence loňského roku. V roce 2014 přišlo v prostějovské porodnici na svět celkem 999 dětí, z toho 523 chlapců a 476 děvčat. Mezi novorozenci byly tři páry dvojčátek. Oproti roku předchozímu se jedná o meziroční nárůst o 93 dětí.

Celý článek


Dne 24. června proběhl Den otevřených dveří porodnického a dětského oddělení

17.6.2014

Nemocnice Prostějov zvala širokou veřejnost na Den otevřených dveří porodnického a dětského oddělení, který se uskutečnil dne 24. června od 14:00 do 17:00 hod. Byla pro Vás nachystána prohlídka oddělení, konzultace s odborníky, soutěž o 3 poukazy na vyšetření 4D ultrazvukem, edukační materiály a přednáška spolu s besedou.

Celý článek


Virtuální prohlídka gynekologicko-porodnického oddělení

29.3.2013

Dne 29.3.2013 jsme spustili virtuální prohlídku gynekologicko-porodnického oddělení.

Celý článek


Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
tel: +420 725 408 952
e-mail: radka.milosevska@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: