Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

Pracoviště

Přítomnost rodiče/doprovodu s dítětem

O přijetí doprovodu dítěte rozhoduje výhradně ošetřující lékař. Doprovod dětí do 6 let věku je hrazen zdravotní pojišťovnou, u starších dětí si zpravidla rodič hradí pobyt sám. V odůvodněné indikaci, po schválení revizním lékařem pojišťovny, může být doprovod dětem nad 6 let také hrazen. Zaměstnaná doprovodná osoba, jejíž pobyt je hrazen zdravotní pojišťovnou, má nárok na pracovní neschopnost / do 6-ti letu věku dítěte/.

U nás se snažíme vyhovět všem rodičům, i rodičům dětí starších 6 let. Odmítnutí přijetí doprovodu je velmi výjimečné. Můžeme přijímat až 15 maminek ke společnému pobytu s nemocnými dětmi. Pokud má zájem o přijetí otec, snažíme se provozně přizpůsobit tak, aby mohl být vždy přijat. Jako doprovod přijímáme kromě vlastních rodičů často také prarodiče (dokonce i dědečky), tetu nebo strýce, plnoletého sourozence.

Pokud nemůže být doprovod přijatý (ať už z důvodů na straně nemocnice nebo na straně rodičů) a chce a může být s dítětem celý den přítomen, není nijak omezován návštěvními hodinami. Může sedět u postýlky do večera, zpravidla do 20,00 hodin a ráno přijít třebav 7,00. Pokud chtějí být s dítětem příbuzní déle, umožňujeme to také. Doprovod je bez lůžka a stravy, ale jinak tráví čas s dítětem tak, jako by byl přijatý. Totéž se týká dětí přijatých na JIP.

U nás je naprostou samozřejmostí, že přijatý rodič (doprovod) může absolvovat s dítětem všechna vyšetření, ošetření a může doprovodit dítě i k operačním zákrokům. Když je dítě odvezeno na sál, vrací se na oddělení a po zákroku často tráví čas s dítětem i na tzv. dospávacím pokoji, pokud to umožňuje tamní provoz. Totéž platí o doprovodu, který není přijatý k hospitalizaci.

zpět na úvodní stránku oddělení