Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

Pracoviště

Léčba humorem - klauni a další akce na dětském oddělení

Na dětské oddělení prostějovské nemocnice zavítali Zdravotní klauni poprvé 30.6.2009. Občanské sdružení Zdravotní klaun navštěvuje především dětská oddělení v různých nemocnicích a podle slov jeho zakladatele, pana Garyho Edwardse „ je hlavním posláním podporovat psychickou pohodu pacientů a tím pomáhat k vylepšení jejich celkového zdravotního stavu. Zdravotní klauni odreagují malé pacienty formou humoru od strachu, napětí a úzkostí spojených s léčbou nebo neznámým nemocničním prostředím.“

V podobném duchu probíhají i návštěvy Zdravotních klaunů na dětském oddělení v Prostějově. Někdy je například vytvořen virtuální podmořský svět, jindy se zpívá a hraje, vzduchem se vznáší duhové bubliny a malí pacienti dostávají i drobné dárky. Děti jsou vždy nadšené a baví se i personál, který je občas také vtažen do děje. Zdravotní klauni navštěvují naše oddělení zatím 2x měsíčně a je snahou všech, aby se podařilo projekt ještě rozšířit.

Kromě klaunů přicházejí na naše oddělení také zástupci jiných organizací - například divadla, městské knihovny, SOU, BK Prostějov, Prostějovského volejbalu. Nejvíce akcí probíhá ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou v Prostějově - žáci připravují programy na Mikuláše, Vánoce, Haloween, Vítání jara, Velikonoce, Den dětí.

zpět na úvodní stránku oddělení