Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

Pracoviště

Dětské oddělení

Charakteristika oddělení:

Počet lůžek: 54

  • Standardní lůžkové oddělení
  • Jednotka intenzivní péče pro děti
  • Následná intenzivní péče pro děti
  • Novorozenecké oddělení

O oddělení:

Dětské oddělení Nemocnice AGEL Prostějov zajišťuje ambulantní a nemocniční péči pro děti ve věku 0 – 19 let. Rozsah péče je dán celým obsahem zdravotních problémů uvedené věkové kategorie. O děti pečují kvalifikovaní lékaři a sestry. Akreditace byla udělena Ministerstvem zdravotnictví ČR od roku 2007 v oboru Dětské lékařství a to v plném rozsahu.

Jednotka intenzivní péče dětského oddělení poskytuje péči dětem s život a zdravím ohrožujícími stavy.

Ve stanici následné intenzivní péče jsou hospitalizováni dětští pacienti, vyžadující umělou plicní ventilaci. Součástí poskytovaných služeb je i respitní péče a zácvik rodičů dětí, které přechází s ventilačni podporou do domácího prostředí.

Důslednou analgosedací se snažíme maximálně eliminovat nepříjemné či bolestivé prožitky dětí při invazivních vyšetřeních a výkonech (lumbální punkce, převazy..)

Snažíme se přizpůsobit dětské oddělení co nejvíce domácímu prostředí a vytvořit podmínky, které umožňují rodičům začlenění do celodenní péče o své dítě v nemocnici. Podporujeme přítomnost rodičů s dětmi na oddělení. Pokud nemohou být přijati, snažíme se, aby dítě bylo s příbuznými přes den co nejvíce.