Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

Podpora rodičů předčasně narozených dětí

Od ledna r. 2012  naše oddělení, resp. odd. IMP, zahájilo spolupráci s občanským sdružením Nedoklubko (http://nedoklubko.cz/) , které podporuje rodiče předčasně narozených dětí poskytnutím základního sociálního poradenství a psychosociální podpory.  Zprostředkovává též rodičům kontakty na další organizace specializující se na konkrétní problémy vyskytující se ve spojitosti s předčasným narozením dítěte. Také může zajistit kontakt s rodiči, kteří si již nelehkou životní  situací zažili.

Nedoklubko zaštituje i projekt „Mámy pro mámy“ – maminky, který si prošly již svým příběhem předčasně narozeného dítěte, vyrábí dárečky  pro maminku, jež se ocitla v této situace  poprvé, a je vděčná za jakýkoliv projev psychické podpory projevené nejen na krátkém vzkazu na dárečku.  Dárky také často vyrábí i prababičky, babičky a tety, zapojena jsou i Mateřská centra. Tyto drobnosti, ve formě např. vlastnoručně vytvořeného polštářku či obrázku, dostávají maminky na našem odd. za hospitalizace.

Maminky, dobrovolnice, mohou sepsat svůj náročný příběh dříve narozeného miminka a tak podpořit , projevit sounáležitost a dát určitou víru v lepší, i když mnohdy náročné, zítřky.

Tyto příběhy si maminky následně mohou  přečíst v perinatologických či intermediárních centrech, která s organizací Nedoklubko spolupracují.

Motto „Pomáháme srdce“ vystihuje nakonec vše podstatné.

zpět na úvodní stránku oddělení