Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

Pracoviště

Podpora rodičů předčasně narozených dětí

Od ledna r. 2012  naše oddělení, resp. odd. IMP, zahájilo spolupráci s občanským sdružením Nedoklubko (http://nedoklubko.cz/) , které podporuje rodiče předčasně narozených dětí poskytnutím základního sociálního poradenství a psychosociální podpory.  Zprostředkovává též rodičům kontakty na další organizace specializující se na konkrétní problémy vyskytující se ve spojitosti s předčasným narozením dítěte. Také může zajistit kontakt s rodiči, kteří si již nelehkou životní  situací zažili.

Nedoklubko zaštituje i projekt „Mámy pro mámy“ – maminky, který si prošly již svým příběhem předčasně narozeného dítěte, vyrábí dárečky  pro maminku, jež se ocitla v této situace  poprvé, a je vděčná za jakýkoliv projev psychické podpory projevené nejen na krátkém vzkazu na dárečku.  Dárky také často vyrábí i prababičky, babičky a tety, zapojena jsou i Mateřská centra. Tyto drobnosti, ve formě např. vlastnoručně vytvořeného polštářku či obrázku, dostávají maminky na našem odd. za hospitalizace.

Maminky, dobrovolnice, mohou sepsat svůj náročný příběh dříve narozeného miminka a tak podpořit , projevit sounáležitost a dát určitou víru v lepší, i když mnohdy náročné, zítřky.

Tyto příběhy si maminky následně mohou  přečíst v perinatologických či intermediárních centrech, která s organizací Nedoklubko spolupracují.

Motto „Pomáháme srdce“ vystihuje nakonec vše podstatné.

zpět na úvodní stránku oddělení