Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

Pracoviště

Ambulance alergologie a klinické imunologie pro děti i dospělé I.

Ordinační hodiny, provozní doba

Pondělí: 7:00 – 12:00 13:00 – 16:30
Úterý: 7:00 – 12:00 13:00 – 15:00
Středa: 7:00 – 12:00 13:00 – 15:00
Čtvrtek:
Pátek: 7:00 – 12:00 12:30 – 13:30

Ambulance poskytují kompletní péči v rámci diagnostiky a terapie alergií a imunopatologických stavů.

Z vyšetření, specifických pro odbornost alergologie a klinické imunologie, jsou prováděny kožní prick testy se standardizovanými inhalačními alergeny,  prick testy provádíme také s nativními potravinovými alergeny. Diagnostiku časné, IgE medikované alergické reakce je pak možné doplnit laboratorním vyšetřením  specifických IgE v séru pacienta.

K diagnostice pozdní imunopatologické reakce na alergen, zejména potravinový, jsou prováděny epikutánní náplasťové testy (allergy patch testy) s odečtem reakce  s odstupem 72 hodin  po natestování.

K vyšetření plicních funkcí slouží spirometrické vyšetření s možností provedení bronchomotorických testů – testu bronchodilatačního a testů bronchoprovokačních.

K diagnostice eosinofilního zánětu v dolních cestách dýchacích slouží stanovení koncentrace vydechovaného oxidu dusnatého  přístrojem Hypair FENO.

Specializovanou alergologickou léčbou je provádění specifické alergenové imunoterapie s aplikací alergenů subkutánně, kterou provádíme klasicky i s iniciální zrychlenou fází formou RUSH metody za několikahodinové observace pacienta se zajištěným i.v. vstupem pro případ reakce po aplikaci alergenu. Specializovaným vyšetřením je také testování potenciálních lékových alergenů expozičním testem, vyžadující rovněž několikahodinové sledování pacienta se zajištěným žilním vstupem.

Imunologické vyšetření pacienta  se opírá o laboratorní vyšetření se zaměřením na  imunitu humorální i buněčnou, vyloučení autoimunity.

Alergologické a imunologické vyšetření vyžaduje komplexní přístup k pacientovi včetně podrobné anamnézy se zhodnocením všech ostatních pacientových zdravotních potíží současných i minulých,  komplexní fyzikální vyšetření pacienta a následně indikované využití pomocných vyšetření včetně zobrazovacích metod, spolupráci s dalšími specialisty.

Významnou součástí léčby pacienta je i náležitá edukace, na které se významnou měrou podílejí také alergologické sestry.

Na vyšetření  nového pacienta včetně  potřebných vybraných výše uvedených specializovaných vyšetření je potřebné minimálně 60 minut, někdy více.

Naléhavé případy řešíme pružně, nejdéle do jednoho týdne, objednací doba pro pacienty neakutní je vzhledem k počtu  pacientů s alergiemi a imunopatologickými stavy obecně a počtu pacientů, kteří jsou v péči  našich ordinací již zhruba 2-3 měsíce.

Zpět na Dětské ambulance

Kontakty:

582 315 230
582 315 239

Personál:

Lékař:
MUDr. Milena Jeřábková

Sestry:
Marcela Kraváčková
Kateřina Bečičková