Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

Před porodem

Kurzy předporodní přípravy

KDY: vždy od 14:00 do 16:30 hodin
KDE: Budova stravovacího provozu (1. patro)
CENA: 260,- kč
REGISTRACE: Příprava k porodu, porod Kojení a péče o novorozence
KE STAŽENÍ  

Nabízíme Vám kurz pro maminky zaměřený na předporodní přípravu, v němž se dozvíte vše potřebné o těhotenství, porodu a šestinedělí. Kurzy vedou zkušené porodní asistentky z porodnice Nemocnice AGEL Prostějov.

Na kurz předporodní přípravy je nutné se předem přihlásit!

Před porodem můžete absolvovat PROHLÍDKU PORODNÍCH SÁLŮ a pokojů na oddělení šestinedělí. Prohlídky probíhají: PO - PÁ od 14:00 - 17:00 hodin. Nutno zavolat alespoň 30 min. předem, zda je sál volný.
Telefonní číslo porodního sálu: 582 315 873

Na kurzy předporodní přípravy přispívá většina zdravotních pojišťoven. Pro více informací volejte na číslo: +420 582 315 710.


Cvičení pro těhotné

  • KDY: každé úterý od 10:00 do 11:00 hodin
  • KDE: Budova stravovacího provozu (1. patro)
  • CENA: 60,- kč za lekci

Těhotenství znamená pro organismus ženy velkou změnu. Vzhledem k porodu, který má před sebou i k náročným měsícům po něm, je dobré udržet si dobrou fyzickou a psychickou kondici. K tomu může pomoci i speciální cvičení určené těhotným ženám. Kurzy vedou zkušené porodní asistentky, které absolvovaly speciální kurz.

Cviky mohou využít maminky i po porodu. Pomohou jim k rychlejšímu návratu ke své původní postavě a fyzické kondici. Po celou dobu těhotenství i v době šestinedělí a kojení by mělo platit, že cvičíme jen do příjemného pocitu protažení, tělo by nemělo po cvičení ani při něm bolet.

Před zahájením cvičení je nutné, aby se nastávající maminka poradila se svým ošetřujícím gynekologem o vhodnosti cvičení. Pak už stačí nastávajícím maminkám pohodlný cvičební úbor, pití a dobrá nálada.

Na těhotenské cvičení se nemusí nastávající maminky předem objednávat. Kromě cvičení samotného rády zodpovíme maminkám i dotazy týkající se těhotenství, porodu i péče o dítě.

Výhodou našich lekcí je i skutečnost, že se žena seznámí s porodními asistentkami, které o ni budou pečovat při porodu a na oddělení šestinedělí. Necítí se tak v naší porodnici cizí, lépe s námi navazuje kontakt a lépe komunikuje. Pobyt v porodnici je pro ni tak jistě příjemnější. A to je i náš cíl.

Více informací poskytne vrchní sestra Věra Tisoňová (tel.: 582 315 710, e-mail: vera.tisonova@npv.agel.cz).


3D ultrazvuk

Chcete – li 3D fotografii svého miminka, kontaktujte ambulanci porodního sálu k objednání termínu. 3D ultrazvuk Vašeho děťátka provádíme ideálně v období kolem 25. týdne těhotenství. Fotografii si odnášíte vytištěnou nebo na flashdisku. Cena 3D ultrazvuku je 500 Kč.
zpět na úvodní stránku oddělení