Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

Pracoviště

Radiodiagnostické oddělení

Zdravotnický personál:

  • 7 lékařů
  • 14 radiologických asistentů
  • 2 zdravotní sestry
  • 3 dokumentátorky

O oddělení:

Zobrazovací metody v současné dobětvoří nepostradatelnou součást diagnostickoterapeutických postupů, využívaných všemi klinickými obory. Radiodiagnostické oddělení Nemocnice AGEL Prostějov je od r. 2004 umístěno v moderních, pro organizaci provozu optimálněnavržených prostorech nověvybudovaného areálu a disponuje kvalitním přístrojovým vybavením.

Provádíme metody:

Zápůjčky RTG dokumentace

Vybavení a spektrum výkonů:

RDG oddělení Nemocnice AGEL Prostějov je vybaveno multidetektorovým CT přístrojem Aquilion ONE Genesis firmy Canon.  CT vyšetření poskytuje velký objem diagnostických informací v krátkém čase (160 řad detektorů), je využíváno k celotělovému vyšetření, např. mozku, plic, břicha, kloubů a končetin, včetně cévní a kardiologické diagnostiky.

Nové skiagrafické komplety YSIO Max od firmy Siemens jsou využívány zejména ke zobrazení skeletu v traumatologicko-orthopedických a dalších indikacích, k zobrazení nitrohrudních orgánů. Dále je komplet vybavený příslušenstvím umožňujícím provádění ortoradiogramů  ( snímky DK, páteře na jeden formát ).

S významným rozvojem gastroenterologie v naší nemocnici byla v roce 2016 nově instalovaná plně digitální sklopná stěna s C ramenem Artis Zee firmy Siemens, která je nejčastěji využívána ke skiaskopické kontrole diagnostických a léčebných výkonů jako jsou nevaskulární intervenční metody. Dále slouží k zobrazování gastrointestinálního traktu jedná se o dvojkontrastní vyšetření jícnu, žaludku a dvanáctníku, tenkého a tlustého střeva.

RDG oddělení je rovněž vybaveno zubním panoramatickým přístrojem Planmeca Pro Max 3D digitálním zobrazením, umožňujícím CBCT.

Asi 25% všech diagnostických výkonů tvoří ultrasonografie. K dispozici jsou na našem oddělení 3 přístroje firmy Canon

Dlouhou tradici má na našem pracovišti mamární diagnostika.

Mamocentrum při RDG odd. Nemocnice AGEL Prostějov je držitelem oprávnění k provádění mamografického screeningu. Mamografii provádíme na digitálním přístroji Mammomat inspiration Prime. Pracoviště je vybaveno i stereotaxí. Samozřejmou součástí diagnostiky chorob prsu jsou kromě mamografie též vyšetření sonografická, stejně jako sonograficky či stereotakticky navigované perkutánní punkce či biopsie ložisek.

Vyšetření magnetické rezonance jsou od roku 2021 prováděna na 1,5 T přístroji Magnetom Amira firmy Siemens s otvorem o průměru 60 cm.

Využívaný k MR zobrazení hlavy, končetin, kloubů, jednoho úseku páteře ( C, Th, LS, SI ).

MR zobrazení krku, břicha, pánve

MR angiografie

Samozřejmostí jsou pojízdní skiagrafické přístroje využívané u pacientů v těžkých stavech na ARU a jednotkách intenzivní péče. Též skiaskopicko-skiagrafická C-ramena využívaná na centrálních operačních sálech a interním zákrokovém sálku.

Dále čtete: