Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

Radiodiagnostické oddělení

Zdravotnický personál:

  • 7 lékařů
  • 15 radiologických asistentů
  • 2 zdravotní sestry
  • 3 dokumentátorky

O oddělení:

Zobrazovací metody v současné době tvoří nepostradatelnou součást diagnostickoterapeutických postupů, využívaných všemi klinickými obory. Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Prostějov je od r. 2004 umístěno v moderních, pro organizaci provozu optimálně navržených prostorech nově vybudovaného areálu a disponuje kvalitním přístrojovým vybavením.

Provádíme metody:

Zápůjčky RTG dokumentace

Vybavení a spektrum výkonů:

RDG oddělení prostějovské nemocnice je vybaveno multidetektorovým CT přístrojem Aquilion 32 Toshiba. CT vyšetření poskytuje velký objem diagnostických informací v krátkém čase a je využíváno k vyšetření břicha, plic, skeletu, mozku atd, včetně vyšetření cév v celém těle.

Elevační skiagrafické komponenty ET 6000 od firmy Toshiba jsou využívány zejména ke zobrazení skeletu v traumatologicko-orthopedických indikacích, ke zobrazení abdomina a urogenitálního traktu a v neposlední řadě ke zobrazení nitrohrudních orgánů.

S významným rozvojem gastroenterologie v naší nemocnici je dálkově ovládaná, plně digitální sklopná stěna s C ramenem značky Ultimax ( Toshiba) nejčastěji využívána ke skiaskopické kontrole při diagnostických a léčebných výkonech jako jsou perkutánní transhepatální cholangiografie, perkutánní drenáž žlučových cest či ERCP. Z dalších zobrazovacích metod gastrointestinálního traktu jmenujme dvojkontastní vyšetření jícnu, žaludku a duodena, enteroklýzu a irrigografii. V květnu 2008 bylo rdg oddělení vybaveno zubním panoramatickým přístrojem Planmeca s digitálním zobrazením.

Asi 25% všech diagnostických výkonů tvoří ultrasonografie. K dispozici jsou na našem oddělení 3 přístroje- 2 značky Nemio (Toshiba) a 1 značky Aplio ( Toshiba).

Více než patnáctiletou  tradici má na našem pracovišti mamodiagnostika. Mamocentrum při  RDG odd. Nemocnice Prostějov je držitelem oprávnění k provádění mamografického screeningu. Mamografii provádíme na digitálním přístroji Lorad Selenia Hologic. Pracoviště je vybaveno i stereotaxí. Samozřejmou součástí diagnostiky chorob prsu jsou kromě mamografie též vyšetření sonografická, stejně jako sonograficky či stereotakticky navigované perkutánní punkce či biopsie ložisek.

Dále čtete: