Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

O porodnici

Na porodnici poskytujeme diagnostickou a léčebnou péči ženám s fyziologickým a rizikovým těhotenstvím, péči rodičkám před porodem a po porodu od 34. týdne těhotenství a odbornou péči o novorozence ve spolupráci s novorozeneckým oddělením.

Péči poskytujeme v souvislosti s nejnovějšími trendy v porodnictví. Snažíme se o aktivní spolupráci s rodičkami a o respektování jejich požadavků a potřeb. Naším prvotním cílem je, aby se zde nastávající maminky i maminky po porodu cítily pohodlně jako v domácím prostředí. Všichni zaměstnanci si zde uvědomují, jak je důležitý trpělivý přístup a poskytnutí potřebných rad a informací. Lékaři mají individuální přístup ke každé mamince a zcela otevřeně ji informují o jejím zdravotním stavu, o dalším vhodném léčení, o průběhu hospitalizace a o potřebných kontrolách po propuštění.

K dispozici máte velké porodní boxy s vlastním sociálním zařízením. K uvolnění a relaxaci v první době porodní můžete využít ženskou bylinnou napářku, teplou vanu nebo sprchu, termofor na podbřišek nebo do křížů, případně masážní míčky nebo aromaterapii k masáži nebo inhalaci.  Odpočívat a volně měnit polohy můžete třeba na gymnastickém míči nebo žíněnce. Budete-li si přát farmakologické tlumení bolesti nabízíme rajský plyn, epidurální analgezii nebo opiáty.

Samotný porod probíhá s maximálním respektováním Vašeho porodního přání, rutinní nástřih hráze neprovádíme. O všech zdravotnických výkonech jste vždy dopředu náležitě informována. Po porodu automaticky probíhá bonding „kůže na kůži“ s dotepáním pupečníku.  Bonding probíhá i po Císařském řezu, a to tatínkem dítěte. Po dvouhodinové observaci lze odejít domů formou ambulantního porodu.

Aktuální informace najdete na facebooku Porodnice - Nemocnice AGEL Prostějov. Najdete zde také informace o chystaných předporodních kurzech a o cvičení pro těhotné.

zpět na úvodní stránku oddělení