Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

Pracoviště

Anesteziologicko-resuscitační oddělení

Charakteristika oddělení:

Počet lůžek:

  • 6 lůžek ARO
  • 10 lůžek JIP

O oddělení:

Anesteziologicko-resuscitační oddělení zajišťuje péči obyvatelům regionu Prostějov a okolí.  Poskytované spektrum činnosti  tvoří neodkladná resuscitační, intenzívní, anesteziologická a nutriční péče.

Je vybaveno moderní přístrojovou technikou,která umožňuje komplexní monitoraci a podporu životních funkcí, umělou plicní ventilaci, eliminaci nežádoucích látek (umělá ledvina), ultrazvukové vyšetření atd. O pacienty pečuje tým odborníků - lékařů a sester specializovaných v oboru ARO. Naší snahou je lidský přístup k léčbě, dbáme na důstojnost a soukromí pacientů. Pravdivá  informovanost a komunikace s příbuznými je jednou z našich priorit.

Jsme akreditované oddělení se vzděláváním lékařů v oboru Anesteziologie a intenzivní medicíny vydané MZ ČR s platností do roku 2021.

Anesteziologická péče zahrnuje i konsiliární činnost a přípravu pacienta k operačnímu výkonu. Její součástí je anesteziologická a nutriční ambulance, která v naší nemocnici funguje od roku 2009. Počet podaných anestezií se pohybuje kolem 5 600 za rok. Pooperační péči  poskytuje náš personál na plně vybaveném dospávacím pokoji v bezprostřední blízkosti centrálních operačních sálů. V rámci zvýšení komfortu našich pacientů provádíme ultrazvukem naváděné nervové blokády ke snížení bolestivosti v pooperačním období . Na přání rodičky a nebo žádost porodníka Vám rádi provedeme i porodní analgezii. 

Každý pacient se před plánovanou operací podrobí tzv. předanestetickému vyšetření, jehož cílem je zajistit pacientovi maximální bezpečnost při výkonu.