Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

Pracoviště

Oddělení léčebné výživy

Oddělení léčebné výživy (OLV) je pracovištěm, které zabezpečuje a garantuje v celém rozsahu léčebnou výživu pro hospitalizované pacienty. Nachází se v areálu nemocnice v budově J (budova stravovacího provozu).

Oddělení léčebné výživy je útvarem nelékařských zdravotnických pracovníků – nutričních terapeutů s odbornou způsobilostí, kteří zajišťují odborné a provozní činnosti jak ve stravovacím provoze, kde se připravuje léčebná výživa pro pacienty, sestavuje jídelní lístky, kontroluje dodržování energetické a biologické hodnoty jednotlivých diet. Nutriční terapeutky provádí kontrolu expedice stravy pro jednotlivá oddělení a další kontrolní činnosti související s dodržováním správné hygienické a výrobní praxe pro přípravu stravy.

Tak zajišťují péči v oblasti léčebné výživy hospitalizovaných pacientů. Zaměřuje se na identifikaci rizika podvýživy z důvodů nemoci, individuální péči o rizikové pacienty, poradenskou a odbornou činnost v oblasti nutriční péče.

Poskytujeme

  • nutriční intervenci nutričním terapeutem u pacientů v nutričním riziku
  • nutriční konzilium v rámci oddělení u pacientů vyžadujících individuální přístup a stravu
  • edukaci pacientů dietním režimem.

Spolupracuje s ostatními nelékařskými zdravotnickými pracovníky a lékaři lůžkových oddělení i ambulancí.

Součástí OLV je i ambulance nutriční terapie, spolupracuje s odbornými ambulancemi a ambulancemi praktických lékařů. Poskytuje poradenství v oblasti výživy při dietních omezeních a redukcí hmotnosti.