Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

Pracoviště

Gastroenterologické oddělení

Charakteristika oddělení:

Gastroenterologie je lékařský obor, zabývající se diagnostikou a léčbou onemocnění zažívacího traktu, jehož nosnou disciplínou je provádění tzv. endoskopií, tedy vyšetření trávicího traktu flexibilními optickými přístroji neboli endoskopy. Ročně provedeme více než 3 000 endoskopických vyšetření.

  • Provádíme specializovaná vyšetření a terapeutické zákroky v rámci celého trávicího traktu pro širokou spádovou oblast.
  • Jako jediní v širokém okolí nabízíme miniinvazivní postupy a metody a jsme schopni vyřešit celou řadu onemocnění a ušetřit tak klienty od rozsáhlých operačních zákroků.
  • Kromě endoskopické části dále pravidelně dispensarizujeme a léčíme pacienty s chorobami zažívacího ústrojí (onemocnění jater, žlučových cest, slinivky břišní, žaludku, tenkého s tlustého střeva)
  • Nabízíme veškeré diagnostické a terapeutické metody v oblasti zažívacího traktu, včetně nejsložitějších vyšetření a zákroků na žlučových cestách a v tlustém střevě.
  • Většina endoskopických vyšetření je prováděna ambulantně. Pokud je nutné, pak je hospitalizace umožněna na některém lůžkovém oddělení Prostějovské nemocnice, nejčastěji na chirurgickém nebo interním. Úzce spolupracujeme s ostatními odděleními nemocnice a dalšími pracovišti.
  • Již několik let patříme k centrům pro tzv. screening nádoru tlustého střeva a konečníku.
  • Jsme školícím centrem pro lékaře z jiných nemocnic a součástí naší práce je i provádění klinických výzkumných studií a přednášková a publikační činnost.