Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 582 315 111
+420 582 359 169
+420 582 359 170

Pracoviště

Centrální operační sály a Centrální sterilizace

Charakteristika oddělení:

Zdravotnický personál COS:

  • 16 instrumentářek
  • 3 sanitáři

Zdravotnický personál CS:

  • 5 sester
  • 2 sanitáři

O oddělení:

Centrální operační sály:

Centrální operační sály voří komplex 5 velmi moderních operačních sálů s veškerým technologickým, inženýrským a personálním zázemím. Tyto sály jsou schopny obstát po všech stránkách v konkurenci státních i nestátních zdravotnických zařízeních v celém regionu střední Moravy. Jsou schopny provést 6000 operací za kalendářní rok. Provádí se zde výkony z oboru chirurgie, orthopedie, traumatologie, gynekologie, porodnictví, neurochirurgie,urologie. Plánujeme  rozšířit nabídku operací o výkony v oborech plastická a stomatologická chirurgie.

Široké spektrum výkonů je prováděno jak konvenčně-klasicky, tak minimálně invazivními chirurgickými postupy jako jsou laparoskopie, artroskopie, hysteroskopie etc.

Naše sály jsou centrálně klimatizovány a vybaveny jednou z posledních variant operačních stolů světoznámé firmy Maquet a operačními svítidly firmy Heraeus. Operační týmy mají k dispozici kompletní instrumentarium firem Medin, Aesculap, Johnson and Johnson. Využíváme i nejmodernějších šicích aparátů - staplerů k šití různých typů tkání. Operační věže pro minimálně invazivní operování pocházejí od firem Storz, Wolf a Olympus - celkem 6 věží. Anesteziologové provádějí narkózy za pomoci přístrojů firmy Drager.

Sterilizace:

Sterilizace se stala  místem naprosté asepse a technologickou chloubou naší nemocnice protože zde pracují vyškolené specialistky a je doslova nabita nejmodernějšími přístroji. Pracují zde totiž 2 výkonné 600 litrové parní sterilizátory Sterivap firmy BMT a 1 plasmový sterilizátor firmy Johnson and Johnson Sterrad. Naše pracoviště patří do první dvacítky nemocnic v ČR, které tento přístroj - pracující na principu průniku nízkoteplotní plasmy peroxidu vodíku do materiálů - používá.

Celý náš tým 30 pracovníků tvoří sehraný kolektiv připravený poskytnout dokonalou vysoce profesionální a odbornou zdravotní pomoc na nejvyšší úrovni všem  operovaným pacientům.

Současně jsme schopni zajistit všem našim i externím operatérům nadstandardní pracovní podmínky a příjemné pracovní prostředí.