Logo

Vy a Vaše zdraví Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Aktuality a média


Na dárce krve v Nemocnici Prostějov bude čekat Mikuláš, anděl nebo čert

30.6.2019

Krev je v řadě případů nezbytná k záchraně lidských životů, bohužel dárců krve je v České republice dlouhodobě nedostatek - a to zejména těch RH negativních. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, proto vyhlásila na čtvrtek a pátek 5.–6. prosince Mikulášský odběr. Dárcům krve či plazmy budou v tyto dny asistovat a rozdávat nadílku Mikuláš, anděl nebo čert.

Celý článek


V pondělí 13. května Vás srdečně zveme na Den matek

30.4.2019

Hematologicko-transfúzní oddělení Vás srdečně zve na akci Den matek. Těšit se můžete na tematický odběr a líčení zdarma.

Celý článek


18. 4. - Velikonoční odběr

1.3.2019

Hematologicko-transfúzní oddělení Vás srdečně zve na akci Den matek. Těšit se můžete na tematický odběr a drobnou pozornost.

Celý článek


Zveme Vás na akci Daruj krev na Sv. Valentýna

24.1.2019

Dne 14. února na Hematologicko-transfúzním oddělení

Celý článek


Dne 10. 5. 2018 proběhne Darování krve a plazmy s Mary Kay

7.5.2018

Více informací naleznete níže v plakátu.

Celý článek


Darujte krev na sv. Valentýna a vyhrajte wellness pro dva

6.2.2018

Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov Vás zve na valentýnskou akci pro dárce krve.

Celý článek


Nemocnice Prostějov zve dárce na Mikulášský odběr

29.11.2017

Srdečně Vás zveme na Mikulášský odběr na hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Prostějov, který se uskuteční 5. 12. 2017 od 6:00 hodin. Více informací naleznete v přiloženém letáku.

Celý článek


Akutní nedostatek krevních zásob

19.7.2017

Díky letnímu období a dovoleným klesá počet dárců krve a krevní plazmy. Potřeba krve však neklesá a nemocnice se tak potýkají s akutním nedostatkem zásob krve. Prosíme proto všechny pravidelné dárce i ty, kteří nad darováním ještě uvažují, aby si našli čas a přišli i v těchto horkých dnech darovat. Může to být i Vaše krev, která zachrání životy. Na odběr se předem objednejte na čísle: +420 582 315 210 (chybí všechny krevní skupiny, kromě sk. AB). Děkujeme!

Celý článek


Studenti Gymnázia Jiřího Wolkera přišli hromadně darovat krev na Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov

24.3.2017

Pondělního a úterního dopoledne využili studenti čtvrtého ročníku Gymnázia Jiřího Wolkera v Prostějově, aby pod vedením jejich vyučujícího Mgr. Františka Střídeckého, přišli darovat krev na transfúzní stanici Nemocnice Prostějov. Většina ze studentů přišla darovat vůbec poprvé, proto na ně nejprve čekala prohlídka oddělení s odborným výkladem primáře transfúzní stanice MUDr. Jiřího Šlézara.

Celý článek


Odbornice z MaryKay nalíčily dárkyně krve

7.3.2017

Blížící se Mezinárodní den žen si připomněli také na Transfúzním oddělení Nemocnice Prostějov, kde mohli v úterý, 7. března, dárci krve a krevní plazmy využít kosmetického poradenství, nebo se přímo na místě nechat nalíčit od odbornic ze společnosti Mary Kay.

Celý článek


Daruj krev s MaryKay

2.3.2017

Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov a nezávislá Sales Director Mary Kay Marcela Bučková Vás zvou na akce pořádané v roce 2017. Darujte krev nebo krevní plazmu a získáte poukaz na poradenství v péči o pleť, nebo se rovnou můžete svěřit do péče odbornic na krásu. TERMÍNY AKCE: 7. 3. 2017 11. 5. 2017

Celý článek


Valentýnská soutěž na transfúzním oddělení má svého výherce

16.2.2017

Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov ve spolupráci s hlavním partnerem akce - Lázněmi Slatinice obdarovalo vylosovaného výherce valentýnské soutěže pro dárce krve a krevní plazmy.

Celý článek


Darujte krev na sv. Valentýna a vyhrajte wellness pro dva!

7.2.2017

Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov Vás zve na valentýnskou akci pro dárce krve.

Celý článek


Vánoční přání

21.12.2016

Kolektiv transfúzní stanice Vám přeje krásné prožití vánočních svátků.

Celý článek


Mikulášský odběr

29.11.2016

Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov Vás zve na Mikulášský odběr, který se uskuteční v úterý, 6. prosince.

Celý článek


Přijďte v úterý 27. září darovat krev a vyhrajte Svatováclavskou večeři

23.9.2016

Více informací v příloze.

Celý článek


Daruj krev s Českým rozhlasem

30.5.2016

Od 1.6. 2016 se rozbíhá další ročník projektu „Daruj krev s Českým rozhlasem“. Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov se aktivně zapojí do spolupráce už podruhé a rádi by touto cestou informovali dárce o možnosti se projektu zúčastnit také.

Celý článek


V čekárně transfúzního oddělení probíhala akce Daruj krev s MaryKay

10.5.2016

Na dárce, kteří přišli na transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov darovat krev, čekalo v pondělí dopoledne příjemné překvapení. V čekárně transfúzního oddělení probíhala akce Daruj krev s MaryKay, kde profesionální kosmetičky nabízely bezplatné ošetření pleti. Zájemkyně se navíc mohly nechat nalíčit, nebo využít odborného kosmetického poradenství.

Celý článek


V úterý 29.3. 2016 budou transfuzní oddělení a hematologická ambulance z důvodu malování uzavřeny.

15.3.2016

Běžný provoz bude obnoven od středy 30.3. 2016. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Daruj krev nebo plazmu s Mary Kay

22.2.2016

Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov zve na den „ Daruj krev nebo plazmu s Mary Kay“, který se uskuteční v pondělí 14. 3. 2016 .

Celý článek


Darování krve s láskou – 11. 2. 2016

20.1.2016

Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov zve na akci Valentýnský odběr krve, která se uskuteční dne 11. února 2016. Valentýn je slaven jako den lásky a darování krve je projevem hluboké zodpovědnosti, úcty a lásky k lidem kolem nás.

Celý článek


Dárci krve byli oceněni Jánského plaketami

21.12.2015

Velký potlesk sklidilo šest desítek dárců krve, kteří si ve středu odpoledne přišli do prostějovské obřadní síně vyzvednout zlaté a stříbrné plakety za pravidelné dárcovství. „Získal jsem zlatou Janského plaketu za čtyřicet prodělaných odběrů.

Celý článek


Na transfúzním oddělení se to hemžilo čerty

4.12.2015

Akci s názvem Mikulášský odběr si dne 3. 12. 2015 pro své dárce krve připravil kolektiv transfúzního oddělení Nemocnice Prostějov. Dárci se tak mohli těšit na odběr krve od pravých čertic, konzultace od Mikuláše v podobě pana primáře MUDr. Šlézara nebo na milou čertovskou obsluhu, která připravila domácí perníčky.

Celý článek


Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov Vás zve na Mikulášský odběr

27.11.2015

Vezměte svého kamaráda, kolegu nebo partnera a začněte vánoční čas dobrým skutkem a darujte krev. Pro všechny je připraven malý dárek jako poděkování za Vaši odvahu.

Celý článek


Den s Mary Kay na transfúzní stanici

26.11.2015

Již poněkolikáté se dne 23. 11. 2015 konala akce Daruj krev nebo plazmu s Mary Kay, kdy si zájemci mohli odnést dárkové poukazy pro sebe či své blízké nebo se nechat nalíčit přímo na místě od nezávislé Sales Director paní Marcely Bučkové.

Celý článek


Dárci krve převzali stříbrné a zlaté plakety Jánského

4.11.2015

Okolo 50 dárců krve bylo oceněno dne 27. 10. 2015 v obřadní síni Radnice Prostějov stříbrnými a zlatými plaketami MUDr. Jana Jánského, lékaře a psychiatra, který objevil čtvrtou krevní skupinu a provedl správnou klasifikaci krevních skupin. Stříbrnou plaketu dárci krve získali za 20 odběrů, za 40 odběrů je pak čekala plaketa zlatá. Slavnostní předávání, které každý rok organizuje Český červený kříž společně s Nemocnicí Prostějov, bylo zakončeno komentovanou prohlídkou radnice.

Celý článek


Daruj krev nebo plazmu s Mary Kay - 23.11.2015

3.11.2015

Transfúzní stanice Nemocnice Prostějov zve na den „ Daruj krev nebo plazmu s Mary Kay“, který se uskuteční v pondělí 23.11.2015.

Celý článek


Dárkyně krve se v Nemocnici Prostějov mohou nechat zdarma nalíčit

1.9.2015

Dárkyně krve a krevní plazmy z Prostějovska budou moci na začátku září využít jedinečnou možnost bezplatného líčení i kosmetického poradenství. V úterý 8. září bude pro všechny dárkyně na Transfúzní stanici Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, připravena akce Mary Kay, v rámci které zájemkyně obdrží poukaz na poradenství v péči o pleť nebo se mohou rovnou po odběru nechat profesionálně nalíčit.

Celý článek


Daruj krev nebo plazmu s Mary Kay – 8.9.2015

2.7.2015

Transfúzní stanice Nemocnice Prostějov zve na den „ Daruj krev nebo plazmu s Mary Kay“, který se uskuteční v úterý 8.9.2015. Akce není zaměřena poradenstvím pouze na ženy, ale i na muže. Dárkyně krve nebo plazmy budou obdarovány poukazem na poradenství v péči o pleť nebo je ihned nalíčíme.

Celý článek


U příležitosti Světového dne dárců krve naštívilo transfúzní stanici 46 dárců

15.6.2015

U příležitosti " Světového dne dárců krve" bylo odebráno 23 dárců - běžný odběr ( z toho 2 prvodárci ), 23 dárců - plazmaferétický odběr.

Celý článek


Na Den dárců krve dostanou dárci v Přerově i Prostějově občerstvení

5.6.2015

Nemocnice Středomoravské nemocniční v Prostějově a Přerově se 10. a 11. června připojí k oslavám Světového dne dárců krve. Na dárce, kteří přijdou na transfúzní stanice do Přerova nebo Prostějova, čeká den plný díků a uznání, ale také drobné občerstvení zdarma.

Celý článek


Noví dárci krve mohou získat permanentku na bazén

30.1.2015

Transfúzní stanice Nemocnice Prostějov hledá nové dárce krve. Všichni prvodárci budou od března nově za svůj první odběr odměněni drobným dárkem. Každý, kdo přijde od března do konce letošního roku poprvé darovat krev do Nemocnice Prostějov, dostane na památku láhev nebo hrníček a navíc bude zařazen na konci každého měsíce do slosování o permanentku do Městských lázní Prostějov.

Celý článek


Nemocnice Prostějov nabízí dárky pro nové dárce krve

21.1.2015

Krev pomáhá zachraňovat lidské životy, bohužel dárců krve mají zdravotnická zařízení dlouhodobě nedostatek. Transfuzní stanice Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, proto připravila speciální dárky a slosování pro prvodárce, kteří se přijdou zaregistrovat a budou ochotni svou krev darovat.

Celý článek


Dne 12. února 2014 proběhne den DARUJ Z LÁSKY A VYHRAJ romantickou večeři pro dva

29.1.2014

Plakát akce zde

Celý článek


Dne 13. února 2014 proběhl den DARUJ Z LÁSKY A VYHRAJ romantickou večeři pro dva

29.1.2014

Více informací naleznete v příloze

Celý článek


Dne 11.3.2013 darovalo svojí krev Dobrovolné sdružení hasičů Iváň

11.3.2013

Dne 11.3.2013 přišlo na transfúzní oddělení nemocnice 12 členů hasičského sdružení z Iváně. Z 12 hasičů jsou 3 již pravidelnými dárci a 9 je prvodárců.

Celý článek