V laboratoři Nemocnice AGEL Prostějov vyšetřili v říjnu na koronavirus 12 tisíc vzorků. Podíl pozitivních přesáhl 40%

4.11.2020

Téměř 12 tisíc vzorků analyzovali na nový typ koronaviru
SARS-CoV-2 během měsíce října odborníci v mikrobiologické laboratoři Nemocnice AGEL Prostějov. Záchyt pozitivních vzorků přesahuje 40 procent.

„V některých říjnových dnech se pozitivita potvrdila až u poloviny všech vyhodnocených vzorků. Ještě na konci září jsme přitom pozitivitu zachytili u každého čtvrtého vzorku,“ uvádí předsedkyně představenstva AGEL Středomoravské nemocniční a ředitelka prostějovské nemocnice MUDr. Marie Marsová, MBA.

V mikrobiologické laboratoři prostějovské nemocnice jsou vyšetřovány jak vzorky pacientů odebraných na odběrových místech u nemocnic AGEL Středomoravské nemocniční v Přerově, Prostějově a Šternberku, ale také vzorky pacientů hospitalizovaných v těchto nemocnicích. „Nejvyhledávanější je naše odběrové místo v Prostějově, které v minulém týdnu provedlo stěr u více než 1300 osob. Až tisíc pacientů týdně obslouží po nedávném rozšíření provozní doby naše odběrová místa u nemocnic v Přerově a ve Šternberku,“ dodala MUDr. Marie Marsová, MBA.