Studenti Gymnázia Jiřího Wolkera přišli hromadně darovat krev na Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov

24.3.2017

Pondělního a úterního dopoledne využili studenti čtvrtého ročníku Gymnázia Jiřího Wolkera v Prostějově, aby pod vedením jejich vyučujícího Mgr. Františka Střídeckého, přišli darovat krev na transfúzní stanici Nemocnice Prostějov. Většina ze studentů přišla darovat vůbec poprvé, proto na ně nejprve čekala prohlídka oddělení s odborným výkladem primáře transfúzní stanice MUDr. Jiřího Šlézara.

"Celkem přišlo darovat krev dvaadvacet studentů, z nichž polovina přišla v pondělí a zbytek v úterní ráno. Studenty přivítala předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční a.s. MUDr. Marie Marsová, MBA a primář transfúzní stanice MUDr. Jiří Šlézar, kteří budoucím dárcům poděkovali za jejich ochotu a odvahu," uvedla vrchní sestra hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Prostějov Monika Říhová a dodala, že obrovský dík patří také Mgr. Františku Střídeckému z Gymnázia Jiřího Wolkera, který studenty přesvědčil k dárcovství a přivedl je na transfúzní stanici. On sám s nimi krev daroval, přičemž tak absolvoval svůj devětadevadesátý odběr.