Celkem 976 dětí se loni narodilo v Nemocnici Prostějov

5.1.2016

Celkem 976 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL. To je o 23 méně než v roce 2014. Mezi novorozenci bylo 493 chlapců, 483 děvčátek a 6 párů dvojčat. Nejplodnějším měsícem byl březen a srpen, kdy se narodilo vždy 92 dětí.

Na první miminko roku 2016 nemuseli prostějovští porodníci dlouho čekat, malá Natálie se narodila v pátek 1. ledna již 1 hodinu a 20 minut po půlnoci s mírami 49 centimetrů a 3300 gramů. Její maminka přijela rodit až ze Zlína a od Nemocnice Prostějov dostala dárkový balíček s drobnostmi pro sebe i holčičku.

Nejčastěji se v uplynulém roce rodili v prostějovské nemocnici mezi chlapci Janové, Jakubové, Adamové, Filipové a Matyášové. Mezi děvčátky vedly Elišky, Terezky a Adélky. „Někteří rodiče se však rozhodli pro netradiční jméno, například jsme pomáhali na svět dětem se jménem Andrew, Dastin, Etien, Abigail, Thea, Evelína či Jasmína,“ uvedla Bc. Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov.

Nemocnice se pyšní titulem Baby friendly hospital - nemocnice přátelská k dětem. Rodičkám nabízí tři samostatné, klimatizované porodní boxy se sociálním zázemím. Součástí vybavení je také porodní vana a velká pohodlná polohovatelná porodní lůžka. Rodička může využít přítomnost blízké osoby po celou dobu porodu zcela zdarma.