V Nemocnici Prostějov dnes zahajují zkušební provoz nového parkoviště

8.10.2015

Celkem 149 nových parkovacích míst je od dnešního dne k dispozici pacientům, zaměstnancům a návštěvníkům Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zkušební provoz ukáže obsazenost parkovacích míst, a tím i nastavení optimálního provozního režimu.

Nová parkovací plocha, v rámci které bylo vyhrazeno osm míst také invalidům, funguje prozatím ve stejném režimu, v jakém bylo nastaveno parkování v nemocničním areálu dosud. Auta mohou do areálu vjíždět dvěma branami, přičemž prvních 30 minut stání je zdarma a poté se výše parkovného odvíjí dle sazeb ceníku.

„V rámci zkušebního provozu doladíme poslední detaily, jako je výsadba stromů nebo umístění odpadkových košů. Budeme rovněž monitorovat, zda je stávající režim parkování vyhovující i po tomto rozšíření. Parkoviště je však již nyní plně funkční,“ uvedl hlavní správce Nemocnice Prostějov Ing. Vladimír Olejníček.

Ostrý provoz nového parkoviště bude spuštěn po jeho slavnostním otevření, které proběhne v pondělí 2. listopadu.